আজি ৰাম নৱমী ! এই শুভ সময়ত পূজা কৰিলে পাব সম্পূৰ্ণ লাভ, নাশ কৰিব আপোনাৰ দৰিদ্ৰতা

Ram Navami 2024: আজি চত নৱৰাত্ৰিৰ নৱম আৰু অন্তিম দিন। আজি ৯ দিনীয়া নৱৰাত্ৰিৰ অন্ত পৰিল। আনহাতে চত মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ নৱম তাৰিখ ৰাম নৱমী হিচাপে পালন কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে আজিৰ দিনটোতে ভগৱান বিষ্ণুৰ ৭ম অৱতাৰত ভগৱান ৰামৰ জন্ম পৃথিৱীত হৈছিল। হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি এইবাৰ ১৭ এপ্ৰিল বুধবাৰে সমগ্ৰ দেশতে ৰাম নৱমী উৎসৱ পালন কৰা হৈছে।

এই দিনটোতে ভগৱান শ্ৰীৰামৰ জন্ম হৈছিল বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ভগৱান শ্ৰীৰামৰ আগমনৰ লগে লগে মাতৃ কৌশল আৰু ৰজা দশৰথৰ চোতালকে ধৰি সমগ্ৰ অযোধ্যাই ফুলি উঠিছিল। আজি অযোধ্যাত ৰাম জন্মোৎসৱ অতি আড়ম্বৰ আৰু প্ৰদৰ্শনেৰে উদযাপন কৰা হৈছে। এই দিনটোত পূজাৰ শুভ মুহুৰ্তাৰ বিষয়ে আৰু ৰাম নৱমীৰ গুৰুত্বৰ বিষয়ে জানি লওক।

ৰাম নৱমী ২০২৪ চনৰ শুভ সময়

হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি চত মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ নৱমী তিথি ১৬ এপ্ৰিলৰ দিনৰ ১:২৩ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে আৰু ১৭ এপ্ৰিলৰ বিয়লি ৩:১৪ বজাত শেষ হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত উদয়তিথিৰ মতে ১৭ এপ্ৰিলত ৰাম নৱমী উৎসৱ পালন কৰা হ’ব। ১৭ এপ্ৰিলৰ পূজাৰ শুভ সময় পুৱা ১১:৫০ বজাৰ পৰা নিশা ১২:২১ বজালৈ। বিশ্বাস কৰা হয় যে কোনো শুভ সময়ত পূজা কৰিলেহে ভক্তসকলে পূজাৰ সম্পূৰ্ণ ফল লাভ কৰে। লগতে ভক্তসকলৰ দুখ দূৰ হয়।

ৰাম নৱমীৰ গুৰুত্ব

ধৰ্মীয় গ্ৰন্থ অনুসৰি কৌশল্য নন্দনৰ জন্ম হৈছিল ৰাম নৱমীৰ দিনা। আজিৰ দিনটোত মন্দিৰত আৰু ঘৰত ভগৱান শ্ৰীৰামক পূজা কৰি শুভ ফল পোৱা যায়। আজিৰ দিনটোত মাতৃ সীতা, লক্ষ্মণ জী আৰু হনুমান জীৰ লগতে ভগৱান শ্ৰীৰামক পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। ৰাম দৰবাৰক পূজা কৰিলে বহুগুণে অধিক শুভ ফল পোৱা যায়। ইয়াৰ লগতে কোৱা হয় যে আজিৰ দিনটোত কেৱল ভগৱান শ্ৰীৰামৰ নাম কাগজত লিখিলেই বহুগুণ শুভ ফল পোৱা যায়।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। AxomInfo-এ এই কথা নিশ্চিত নকৰে।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment