ৰখীবন্ধনত ভনীয়েকে বনাইছিল QR কোডেৰে মেহেন্দি, ভায়েকে কৰিলে স্কেন, ভাইৰেল হৈছে ভিডিঅ

ভগ্নী-ভাই প্ৰেমৰ উৎসৱ ৰখীবন্ধন আহি পালেহি। অৱশ্যে একাংশই ৩০ আগষ্টত উদযাপন কৰাৰ বিপৰীতে কিছুমানে ৩১ আগষ্টত উদযাপন কৰিছে। ৰখীবন্ধনৰ দিনা ভগ্নীসকলে কেৱল ভায়েকক ৰাখী বান্ধি দিয়াই নহয়, উপহাৰৰ বাবেও অপেক্ষা কৰি থাকে। বহু ভনীয়েকে এটা ডাঙৰ উপহাৰ বিচাৰে, যিটো ভাইসকলে নাকচ কৰিবলৈ অক্ষম। টকা বা যিকোনো সামগ্ৰী দিয়াৰ ধাৰা এতিয়া পুৰণি হৈ পৰিছে। এতিয়া ভগ্নীসকলো সময়ৰ লগে লগে হাই-টেক হৈ পৰিছে। আজিকালি এটা ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ আছে (Rakshabandhan Viral Video) য’ত এগৰাকী ভগ্নীয়ে হাতত QR Code মেহেন্দী ভিডিঅ’ বনাইছে। এই মেহেন্দীখন স্কেন কৰাৰ পিছত ভাইটিয়ে ইউ পি আইৰ জৰিয়তে তাইলৈ টকা পঠোৱা দেখা যায়।

টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰী @Ravisutanjani য়ে ৰখীবন্ধন উপলক্ষে এটা ভিডিঅ’ পোষ্ট কৰিছে যিটো চৰ্চা চলি আছে। এই ভিডিঅ’টোত (Sister make QR Code Mehndi video) এগৰাকী ভগ্নীয়ে ৰক্ষা বন্ধন উপলক্ষে হাতেৰে QR code mehndi বনাইছে। এইটো কোনো সাধাৰণ ডিজাইন নহয়। সেই QR ক’ডটোৱেও কাম কৰা যেন লাগে। মেহেন্দীৰ বিষয়ে অধিক কোৱাৰ আগতে স্পষ্টকৈ কওঁ যে এইটো এটা ভাইৰেল ভিডিঅ’, কাৰণ এই News18 হিন্দীয়ে এইটো সঁচা বুলি দাবী কৰা নাই। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

QR ক’ডৰ সৈতে mehndi

ভিডিঅ’টো শ্বেয়াৰ কৰাৰ সময়ত ইউজাৰে লিখিছে – এয়াই হৈছে ডিজিটেল ইণ্ডিয়া মুভমেণ্টৰ সীমা! ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত ভগ্নীগৰাকীয়ে হাতৰ ওপৰৰ অংশটো সন্মুখত দেখুৱাইছে। তাৰ ওপৰত মেহেন্দিৰ এটা সুন্দৰ ডিজাইন বনোৱা হৈছে। কিন্তু ভালদৰে চালে বুজিব যে ই এটা সাধাৰণ ডিজাইন নহয় বৰঞ্চ এটা QR ক’ড ডিজাইন। ভনীয়েকে ভায়েকক প্ৰত্যাহ্বান জনাইছে যে যদি সেই হেনাৰে স্কেন কৰা হয় তেন্তে ৫ হাজাৰ টকা দিব লাগিব। তেওঁৰ কথা শুনাৰ পিছত এনে লাগে যে হয়তো ভনীয়েকজনীও নিশ্চিত নাছিল যে মেহেন্দিখন স্কেন হ’ব। ভাইটিয়ে যেতিয়া সেই QR ক’ডৰ সন্মুখত নিজৰ ফোনটোৰ স্ক্যানাৰটো ৰাখে, তেতিয়া ফোনটো স্কেন হৈ যায় আৰু সকলোৱে থতমত খায়। ইয়াৰ পিছত ভনীয়েকক কিমান টকা দিলে সেয়া এই ভিডিঅ’টোত কোৱা হোৱা নাই। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ আছে

ভাইৰেল ভিডিঅ’টোৱে ১ লাখৰো অধিক ভিউ লাভ কৰাৰ বিপৰীতে বহু লোকে মন্তব্য কৰি নিজৰ মতামত দিছে। এজনে ক’লে যে ধেমেলীয়া কথা, বিয়াত দৰা-কইনাক শংকা দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁলোকৰ কাপোৰ বা হেনাত এনেকুৱা QR ক’ড বনাই দিলে কি হ’ব! মিমটো শ্বেয়াৰ কৰি থাকোঁতে এজন ব্যক্তিয়ে ক’লে – আমাৰ কিমান আচৰিত মানুহ আছে!

Leave a Comment