Advertisement
News

শুই থকাৰ সময়ত এই ৫ টা বস্তু আঠুৱাৰ তলত ৰাখক, ভাগ্যৰ দুৱাৰ খোল খাব

যদি আপুনি নিজৰ ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বজাই ৰাখিব বিচাৰে আৰু আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰিব বিচাৰে তেন্তে শুই থকাৰ সময়ত এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব।

জ্যোতিষত কিছুমান কথা বৰ্ণনা কৰা হৈছে যিবোৰে আমাৰ জীৱনত ডাঙৰ প্ৰভাৱ পেলায়। একেদৰে জ্যোতিষতো কোৱা হৈছে যে মানুহ শুই থাকিলে তেওঁৰ শক্তি সৰ্বাধিক খৰচ হয়।

শুই থকাৰ সময়ত মানুহৰ শৰীৰে বহুতো মানসিক আৰু শাৰীৰিক অৱস্থাৰ মাজেৰে পাৰ হৈ নতুন দিনৰ আৰম্ভণিৰ বাবে সাজু হয়। এনে কিছুমান ফলপ্ৰসূ কথা শাস্ত্ৰত বৰ্ণনা কৰা হৈছে যিবোৰ শুই থকাৰ সময়ত আঠুৱাৰ তলত ৰাখিলে আপোনাৰ ভাগ্য সলনি হ’ব পাৰে।

বিশ্বাস কৰা হয় যে আপোনাৰ মূৰৰ তলত ৰখা আঠুৱাখনে আপোনাক ৰাতিটোৰ ভিতৰতে ধনী কৰি তুলিব পাৰে। জ্যোতিষী আৰু বাস্তু বিশেষজ্ঞ ডাঃ আৰতি দহিয়াৰ পৰা সেই বিশেষ কথাবোৰৰ বিষয়ে জানো আহক যিবোৰ শুই থকাৰ সময়ত আঠুৱাৰ তলত ৰাখিলে ধনৰ বৰষুণ আহিব।

ময়ুৰৰ পাখি

ময়ুৰৰ পাখি ঘৰৰ বাবে অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু ইয়াক ঘৰত ৰাখিলে ব্যক্তিজনৰ বহু আৰ্থিক উপকাৰ হয়।জ্যোতিষত বিশ্বাস কৰা হয় যে শুই থকাৰ সময়ত যদি ময়ুৰৰ পাখি আঠুৱাৰ তলত ৰাখিলে তেতিয়া জীৱনত ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধি লাভ কৰিব ৷ইয়াৰ লগত জড়িত সকলো সমস্যা নোহোৱা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

এনে পৰিস্থিতিত এজন ব্যক্তিৰ ভাগ্যই তেওঁক সদায় অনুকূল কৰি তোলে। ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত আঠুৱাৰ তলত ৰখা ময়ুৰৰ পাখিটো চাব লাগিব, ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ উপকাৰ হ’ব আৰু আপুনি ধনাত্মক শক্তিৰে ভৰপূৰ হ’ব।

তুলসীৰ পাত

হিন্দু ধৰ্মত তুলসী পাত অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু ইয়াৰ উপৰিও যিমান ঔষধ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।জ্যোতিষৰ মতে যদি আপুনি শুই থকাৰ সময়ত তুলসীৰ পাত আঠুৱাৰ তলত ৰাখে তেন্তে আপোনাৰ জীৱনত ধনাত্মক শক্তি থাকি যায় আৰু আপোনাৰ মন সকলো কামত নিয়োজিত হৈ থাকে।

ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত এই তুলসী পাত খালে নেতিবাচক শক্তিৰ পৰা মুক্তি পাব আৰু ধন-সম্পত্তিও বৃদ্ধি পাব। কিন্তু সূৰ্যাস্তৰ পিছত কেতিয়াও তুলসী ছিঙিব নালাগে।

হালধি

মানুহে ধন লাভৰ বাবে বহু ধৰণৰ সমাধান চেষ্টা কৰে। যিমান সোনকালে টকা হাতত আহে, সিও গুচি যায়। কোৱা হয় যে শুই থকাৰ সময়ত আঠুৱাৰ তলত হালধিৰ এটা লৱণ ৰাখিলে সেয়া শুভকামনাৰ প্ৰতীক হ’ব পাৰে। জ্যোতিষৰ মতে ইয়াৰ ফলত ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰ হয় আৰু ধন-সম্পত্তিও বৃদ্ধি পায়।

১ টকীয়া মুদ্ৰা

শুই থকাৰ সময়ত আঠুৱাৰ তলত ১ টকীয়া মুদ্ৰা এটা ৰাখিলে ধন-সম্পত্তিৰ অপৰিসীম আশীৰ্বাদ পোৱা যাব। শুই থাকোঁতে ১ টকীয়া মুদ্ৰা এটা আঠুৱাৰ তলত ৰাখক আৰু ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত সেই মুদ্ৰাটো কোনো দুখীয়া মানুহক দিয়ক। শুই থকাৰ সময়ত এই মুদ্ৰাটো ৰাখিলে ক্ৰমান্বয়ে ধনৰ সমস্যা নাইকিয়া হয় আৰু জীৱনত ইতিবাচক শক্তি লাভ কৰে।

হলুদৰ শিপা

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত হলুদৰ গোটক বৃহস্পতি গ্ৰহৰ বাবে দায়ী বুলি ধৰা হয়। ইয়াক বিবাহিত জীৱনত ভাগ্য, সন্মান, ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে দায়বদ্ধ গ্ৰহ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত বৃহস্পতি গ্ৰহটো দুৰ্বল হয়, তেন্তে শুই থকাৰ সময়ত আঠুৱাৰ তলত হালধীয়া কাপোৰ এখনত হলুদৰ গাঁঠি (হলুদৰ টিপ) বান্ধি লওক।

এনে কৰিলে বৃহস্পতি গ্ৰহই শুভ ফল দিয়ে আৰু আপোনাৰ বাবে চাকৰিৰ সম্ভাৱনা সৃষ্টি কৰাৰ লগতে আপোনাৰ ধন-সম্পত্তিও বৃদ্ধি পায়।

শুই থাকোঁতে এইবোৰ আঠুৱাৰ তলত ৰাখিলে কেতিয়াও টকাৰ অভাৱৰ সন্মুখীন নহ’ব আৰু জীৱনত সমৃদ্ধিৰ সৃষ্টি হ’ব। যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ আপোনাৰ নিজৰ ৱেবছাইট Axominfo ৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button