দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে ৭৭ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱসত এনেদৰে অভিনন্দন জনায়, উন্নত ভাৰতৰ সংকল্প পুনৰবাৰ উল্লেখ কৰে, জানক কি ক’লে

Independence Day 2023 Wishes: আজি একেৰাহে দশমবাৰৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে লালকিল্লাৰ প্ৰাচীৰৰ পৰা ত্ৰিৰংগ উত্তোলন কৰিব। এই উপলক্ষে দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ১৮০০ বিশেষ অতিথিক আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।

স্বাধীনতা দিৱসঃ আজি সমগ্ৰ দেশৰ ৭৭ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস উদযাপন কৰা হৈছে। দেশৰ স্বাধীনতাৰ বাবে প্ৰাণ আহুতি দিয়া অমৰ শ্বহীদ সকলক স্মৰণ কৰা হৈছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়েও দেশবাসীক ৭৭ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষে অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰিছে। তেওঁ ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম X (পূৰ্বৰ টুইটাৰ)ত লিখিছে, আপোনালোক সকলোকে স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাই। আহক, এই ঐতিহাসিক উপলক্ষে, অমৃতকালত এখন উন্নত ভাৰতৰ সংকল্প মজবুত কৰক। জয় হিন্দ!

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ১৫ আগষ্টৰ পুৱা ৭.৩০ বজাত লালকিল্লাৰ প্ৰাচীৰৰ পৰা ত্ৰিৰংগ উন্মোচন কৰিব। ইয়াৰ পিছত তেওঁ পৰম্পৰা অনুসৰি জাতিটোক সম্বোধন কৰিব। ১৫ আগষ্টত লালকিল্লাৰ পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ একেৰাহে দশম ভাষণ হ’ব।

লালকিল্লাত অনুষ্ঠিত হোৱা এই অনুষ্ঠানত দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ১৮০০ বিশেষ অতিথিক আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত সৰ্পঞ্চ, কৃষক উৎপাদক সংগঠন আঁচনিৰ সৈতে জড়িত লোক, প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি আঁচনিৰ অংশগ্ৰহণকাৰী, প্ৰধানমন্ত্ৰী কৌশল বিকাশ যোজনাৰ অংশগ্ৰহণকাৰী, নতুন সংসদ ভৱনকে ধৰি চেণ্ট্ৰেল ভিষ্টা প্ৰকল্পৰ নিৰ্মাণ শ্ৰমিক।

লগতে অমিত শ্বাহে অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰে

কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষে অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰিছে। তেওঁ X ত লিখিছে, সকলোকে স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনালোঁ।দেশৰ স্বাধীনতাত অৰিহণা যোগোৱা সকলো স্বাধীনতা সংগ্ৰামীক মই প্ৰণাম জনাইছো। স্বাধীনতাৰ বলিদানত নিজকে বলিদান দিয়া অমৰ শ্বহীদসকলে সপোন দেখা সোণালী ভাৰত গঢ়াৰ দিশত আমাৰ কৰ্তব্যৰ কথাও এই দিনটোৱে আমাক সোঁৱৰাই দিয়ে। আহক, স্বাধীনতাৰ সোণালী যুগত জাতিটোৰ ঐক্য আৰু সমৃদ্ধিৰ ক্ষেত্ৰত আমাৰ সৰ্বোত্তম অৱদান আগবঢ়োৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি লওঁ আহক।

ৰাজনাথ সিঙে জোৱানসকলক প্ৰণাম জনায়

কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে লিখিছে, স্বাধীনতা দিৱসৰ দিনা সকলো দেশবাসীলৈ আন্তৰিক অভিনন্দন আৰু শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিলোঁ, এই শুভ ক্ষণত সকলো স্বাধীনতা সংগ্ৰামী আৰু দেশৰ সীমা সুৰক্ষিত ৰখা, ভাৰতৰ ঐক্য ৰক্ষা কৰা আৰু সকলো জোৱানক প্ৰণাম জনাইছো আৰু… ইয়াৰ লগতে আমি এখন সক্ষম আৰু উন্নত ভাৰতৰ সংকল্প আৰু অধিক শক্তিশালী কৰিব লাগিব। জয় হিন্দ!

Leave a Comment