ঘৰৰ এই ঠাইবোৰত তুলসী তাব ৰাখক, টকা অহাৰ বাট মুকলি কৰি দিব।

তুলসী তাৎপৰ্য্যঃ হিন্দু ঘৰত দৈনিক তুলসী উদ্ভিদ পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি দৈনিক তুলসীত দীপ জ্বলাই ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। এনে পৰিস্থিতিত আজি আমি আপোনালোকক তুলসী মাঞ্জাৰীৰ লগত জড়িত কিছুমান প্ৰতিকাৰৰ কথা ক’ম যাৰ দ্বাৰা আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে।

উপায়ঃ হিন্দু ধৰ্মত তুলসী উদ্ভিদ অতি শ্ৰদ্ধাৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই উদ্ভিদত বহুতো আয়ুৰ্বেদিক গুণো পোৱা যায়। তুলসীৰ পাত, শিপা আৰু গুটি ঔষধি গুণেৰে ভৰপূৰ। একেদৰে তুলসী মাঞ্জাৰীও অতি উপকাৰী। এনে পৰিস্থিতিত বাস্তুৰ মতে যদি ঘৰৰ এই ঠাইবোৰত তুলসী তাব ৰাখে, তেন্তে তাৰ পৰা অপৰিসীম ধন-সম্পত্তি লাভ কৰিব পাৰি।

চেফটো সদায় ভৰ্তি হৈ থাকিব

ৰঙা কাপোৰ এখনত তুলসী তাব বান্ধি নিজৰ টকাৰ ঠাইত বা নিৰাপদ স্থানত ৰাখক। এনে কৰিলে টকা অহাৰ বাট মুকলি হয়। ইয়াৰ উপৰিও আপোনাৰ চেফটো সদায় ভৰি থাকে।

শুক্ৰবাৰে সমাধান

হিন্দু ধৰ্মত শুক্ৰবাৰ দিনটো ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীৰ প্ৰতি উৎসৰ্গা কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত শুক্ৰবাৰে তুলসীৰ পাত কিছু ছিঙি হালধীয়া কাপোৰেৰে মেৰিয়াই ঘৰৰ নিৰাপদ বা পাৰ্চত ৰাখিব। ইয়াৰ বাবে ব্যক্তিজনৰ বাবে আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনা সৃষ্টি হয় যাৰ বাবে ব্যক্তিজনে ধন-সম্পত্তি লাভ কৰে।

পাত্ৰটো এই দিশত ৰাখক

ঘৰৰ উত্তৰ-পূব দিশ, যাক ঈশান কন বুলিও কোৱা হয়, বাস্তু শাস্ত্ৰত অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিশত দেৱ-দেৱী বাস কৰা বুলি ধৰা হয়। এনে অৱস্থাত ঘৰৰ এই দিশত তুলসী গছ এটা পাত্ৰত ৰাখিলে টকা আহি পোৱাৰ দুৱাৰ মুকলি হয়।

ইয়াত বেলকনিত তুলসী ৰাখক

বহুতে বেলকনিত বহু গছ-গছনি ৰাখে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি গছ-গছনি ৰখাৰ সঠিক দিশৰ যত্ন লয়, তেন্তে ইয়াৰ পৰা আপুনি বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, বেলকনিত থকা গছ-গছনি, বিশেষকৈ মাঞ্জাৰি তুলসীক উত্তৰ-পূব দিশত ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ ফলত ব্যক্তিজন আৰ্থিক সমস্যাৰ পৰা মুক্ত হয়।

(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Axominfo-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment