আপোনাৰ দুখৰ কথা ভুলতেও নকব এই ৫ ধৰণৰ লোকৰ আগত, আপোনাৰ হব পাৰে ডাঙৰ আক্ষেপ

1. চাণক্য নীতিৰ মতে, যিসকলে সকলো কথাকে ঠাট্টা কৰে আৰু কোনো কথা বা কাকো গুৰুত্বসহকাৰে নলয়, তেওঁলোকৰ লগত কেতিয়াও নিজৰ দুখ ভাগ কৰা উচিত নহয়। এনে পৰিস্থিতিত আপোনাৰ দুখক ঠাট্টা কৰা দেখা পাব পাৰে। আপুনিও ধেমালিতে আন কাৰোবাৰ লগত নিজৰ দুখ-দুখ ভাগ কৰিব পাৰে।

2.চাণক্য নীতিৰ মতে যিসকল লোকে সকলোকে নিজৰ বন্ধু কৰি তোলে, সেইসকল লোকৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে আৰু সেই ব্যক্তিজনক উচিত-অনুচিত দুয়োটা দিশতে সমৰ্থন কৰিব লাগে। এনে লোকৰ আগত কেতিয়াও নিজৰ দুখৰ কথা কোৱা উচিত নহয়। সকলোৰে বন্ধু যিজন কাৰো বন্ধু নহয় বুলিও এষাৰ কথা আছে। এই মানুহবোৰে আপোনাক বিশ্বাসঘাতকতা কৰি আপোনাৰ দুখ বা গোপন কথা আন কাৰোবাক ক’ব পাৰে।

3. আপোনাৰ অগ্ৰগতি বা সফলতাক লৈ বহু লোকে বৰ ঈৰ্ষা কৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও এইসকল লোক নিৰাপত্তাহীনতাৰ বাবে বিৰক্ত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। চাণক্য নীতি অনুসৰি এইসকল লোকে দুখ প্ৰকাশ কৰিব নালাগে। এই মানুহবোৰে দেখুৱাব যে তেওঁলোকে আপোনাৰ প্ৰতি সান্ত্বনা দিছে কিন্তু এই মানুহবোৰ ভিতৰৰ পৰা সুখী হ’ব পাৰে।

4.কিছুমান মানুহে খুব কথা-বতৰা আৰু একো বুজি নোপোৱাকৈ কাৰোবাক যিকোনো কথা কয়। চাণক্য নীতিয়ে এনে লোকৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ কৈছে। লগতে এই লোকসকলৰ আগত নিজৰ দুখৰ কথাও উল্লেখ কৰা উচিত নহয়। এই লোকসকলে আপোনাৰ যন্ত্ৰণা আৰু দুখ-কষ্টক বিকৃত কৰি কাৰোবাৰ আগত নেতিবাচকভাৱে প্ৰকাশ কৰিব পাৰে।

5.আন কাৰোবাৰ লগত ভাল হওক বা বেয়া হওক, কেৱল নিজৰ কথাহে চিন্তা কৰা মানুহ আছে। এই মানুহবোৰে কাৰো কথা চিন্তা নকৰে। যদি কাৰোবাৰ ক্ষতি কৰি তেওঁলোকৰ বাবে উপকাৰী হ’ব, তেন্তে এই লোকসকলেও সেই কামটো কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত নিজৰ দুখ এই প্ৰকৃতিৰ মানুহৰ লগত ভাগ কৰা উচিত নহয়। এই মানুহবোৰে আপোনাৰ দুখ-কষ্ট কেতিয়াও বুজি নাপাব।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। AxomInfo এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment