এই তাৰিখবোৰত জন্ম লোৱা মানুহৰ ব্যক্তিত্ব অতি আকৰ্ষণীয়, তেওঁলোকৰ স্বভাৱ শান্ত হৈ থাকে।

সংখ্যা বিজ্ঞান: হিন্দু ধৰ্মত জ্যোতিষ বিজ্ঞানক যথেষ্ট গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। ই এনে এক বিজ্ঞান যিয়ে এজন ব্যক্তিৰ জীৱনৰ সকলো ধৰণৰ তথ্য দিয়ে। জ্যোতিষশাস্ত্ৰত গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰৰ অৱস্থানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি এজন ব্যক্তিৰ ৰাশি আৰু জন্ম তাৰিখৰ পৰা সকলো কথা জানিব পাৰি।

জ্যোতিষত উল্লেখিত নটা গ্ৰহ আছে যিবোৰে মানুহৰ জীৱনৰ কাম-কাজত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। যেতিয়াই কোনো ব্যক্তিৰ জীৱন আৰু ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে কিবা এটা জানিব লাগে তেতিয়াই এই গ্ৰহবোৰৰ সহায় লোৱা হয়। ৰাশিৰ লগতে এজন ব্যক্তিৰ জন্ম তাৰিখেও তেওঁৰ বিষয়ে বহু কথাই কয়। যদি আমি জানিব বিচাৰো যে এজন ব্যক্তিৰ স্বভাৱ কেনেকুৱা বা তেওঁৰ ভৱিষ্যত কেনেকুৱা হ’ব। গতিকে আমি জন্ম তাৰিখৰ পৰা উলিওৱা ৰেডিক্স সংখ্যাৰ জৰিয়তে এই কথা সহজেই জানিব পাৰোঁ।

সংখ্যা বিজ্ঞানত যিবোৰ ৰেডিক্স সংখ্যা গণনা কৰা হয়, সেইবোৰ জন্ম তাৰিখৰ ভিত্তিত পোৱা যায়। এইবোৰ এটাৰ পৰা নটালৈকে আৰু নটা গ্ৰহৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। এনে কিছুমান ল’ৰাৰ কথা আজি কওঁ, যিসকল অতি ধুনীয়া। নিজৰ আকৰ্ষণীয় ব্যক্তিত্বৰে সকলোকে পাগল কৰি তোলে।

ৰেডিক্স সংখ্যা ৬

মাহৰ ৬, ১৫ বা ২৪ তাৰিখে জন্ম হোৱা লোক। ইহঁতৰ মূল সংখ্যাটোক ৬ বোলা হয়। এই তাৰিখবোৰত সংখ্যাবোৰ যোগ কৰিলে একেটা নম্বৰেই পাব। তেওঁৰ ব্যক্তিত্বৰ বিষয়ে জনাওক।

ব্যক্তিত্ব কেনেকুৱা

  • ৬ নম্বৰ ৰেডিক্সৰ ল’ৰাবোৰ সৰুৰে পৰাই বৰ ধুনীয়া। তেওঁলোকৰ ব্যক্তিত্ব আকৰ্ষণীয় যিয়ে মানুহক আকৰ্ষণ কৰে।
  • তেওঁলোক অতি শান্ত আৰু প্ৰতিটো ধৰণৰ পৰিস্থিতি শান্তিপূৰ্ণভাৱে চম্ভালিবলৈ চেষ্টা কৰে।
  • তেওঁলোকৰ আকৰ্ষণীয় ব্যক্তিত্বৰ বাবেই মানুহ সোনকালে তেওঁলোকৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয়। বিশেষকৈ ছোৱালীবোৰে তেওঁলোকৰ ওপৰত সোনকালে আপ্লুত হয়।
  • এই ল’ৰাবোৰে চুলিৰ লগত খাপ খুৱাই জীয়াই থাকিবলৈ ভাল পায়। তেওঁলোকে সদায় ফেশ্বনেবল আৰু ষ্টাইলিছ হৈ থাকিব বিচাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment