Advertisement
News

OYO Hotel Rules: অবিবাহিত দম্পতীয়ে OYO Hotelত থকাৰ আগতে এই নিয়মবোৰ জানি লোৱা উচিত

OYO Hotel New Rules: বেছিভাগ মানুহেই য’তেই নাযাওক কিয়, তেওঁলোকে Oyo Hotelত থাকে কেৱল কাৰণ এই হোটেলখনত ভাল সুবিধা উপলব্ধ। কিন্তু যদি আপুনি অবিবাহিত আৰু আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে ক’ৰবালৈ গৈ আছে, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ অধিকাৰৰ বিষয়ে জানিব লাগিব…

সাধাৰণতে মানুহে থাকিবলৈ হোটেল বিচাৰে। বৰ্তমান OYO Hotel আটাইতকৈ জনপ্ৰিয়। গ্ৰাহকে ইয়াত সকলো সুবিধা পায়। আমি এই লেখাটোত ক’ম যে আপুনি যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকাক লৈ Oyo Hotels লৈ যায় তেন্তে কি নিয়ম।

যদি প্ৰেমিকা আৰু প্ৰেমিক অয়’ হোটেললৈ যায় তেন্তে কিছুমান বেলেগ নিয়ম আছে। অয়’ৰ নতুন বৈশিষ্ট্যৰ জৰিয়তে অবিবাহিত দম্পতীয়েও কোঠা বুকিং কৰিব পাৰিব। বহু সময়ত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ অভিযোগত দম্পতীক আৰক্ষীৰ দ্বাৰা হাৰাশাস্তি কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত প্ৰাপ্তবয়স্ক দম্পতীয়ে কি কৰা উচিত?

অবিবাহিত দম্পতীৰ বাবে হোটেলত থকাৰ অধিকাৰ

যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমিকাৰ সৈতে অয়’ হোটেলত থাকে, তেন্তে আইনগতভাৱে সেই ৰাজ্যখনৰ আৰক্ষীয়ে আপোনাক হাৰাশাস্তি কৰিব নোৱাৰে। হোটেলত থকাটো আপোনাৰ অধিকাৰ আৰু আইনেও ইয়াক অপৰাধ বুলি গণ্য নকৰে।

হোটেলৰ কোঠাছ’চিয়েল মিডিয়া

অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰক যে আৰক্ষীয়ে আপোনাক জেৰা কৰি আপুনি এজন প্ৰাপ্তবয়স্ক বুলি প্ৰমাণ কৰা যিকোনো প্ৰমাণপত্ৰ বিচাৰিব পাৰে, আৰু যদি আপুনি আৰক্ষীৰ দ্বাৰা গ্ৰেপ্তাৰ আৰু তাৰ পিছত আটক কৰাৰ ভাবুকি অনুভৱ কৰে, তেন্তে ইয়াক মৌলিক অধিকাৰ উলংঘা বুলি গণ্য কৰা হ’ব।

অবিবাহিত দম্পতীক নাকচ কৰিব নোৱাৰে

OYO Hotel বা আন কোনো হোটেলে দম্পতীক কোঠা দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিব নোৱাৰে। এইখিনিতে কওঁ যে প্ৰথমে আমাক বিয়াৰ যিকোনো প্ৰমাণ দিয়ক।কিন্তু যদি আপোনাৰ হাতত প্ৰাপ্তবয়স্ক বুলি বৈধ প্ৰমাণ পত্ৰ আছে, তেন্তে হোটেলবোৰে আপোনাক কোঠা দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰাৰ কোনো অধিকাৰ নাই।

প্ৰেমিকক কোনে অধিকাৰ দিয়ে

উল্লেখযোগ্য যে ২১ নং অনুচ্ছেদৰ অধীনত অবিবাহিত দম্পতীয়ে একেলগে থকাৰ অধিকাৰ আছে। উচ্চতম ন্যায়ালয়ে স্পষ্টকৈ উল্লেখ কৰিছে যে ২১ নং অনুচ্ছেদৰ অধীনত যিকোনো দম্পতীয়ে (যদি তেওঁলোক প্ৰাপ্তবয়স্ক হয়) নিজৰ ইচ্ছামতে হোটেলত থকাৰ সম্পূৰ্ণ অধিকাৰ আছে। দুয়োৰে পাৰস্পৰিক সন্মতিৰে শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ অধিকাৰ আছে;ইয়াৰ বাবে বিবাহৰ প্ৰয়োজন নাই।

দম্পতীক গ্ৰেপ্তাৰ ?

আপোনালোকক কওঁ যে হোটেলত থকাৰ বাবে প্ৰেমিক দম্পতীক আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব নোৱাৰে, কাৰণ আৰক্ষীক এনে কোনো আইনী অধিকাৰ দিয়া হোৱা নাই। অৱশ্যে দম্পতীহালৰ পিতৃ-মাতৃৰ অভিযোগত আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকক জেৰা কৰি বৈধ প্ৰমাণ পত্ৰ বিচাৰিব পাৰে, কিন্তু গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব নোৱাৰে। OYO Hotel ত গ্ৰাহকৰ বয়স ১৮ৰ পৰা ৩০ বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button