পিঁয়াজে যৌন শক্তি আৰু কামনা বৃদ্ধি কৰে, ইয়াৰ উপকাৰিতা জানি লওক

যদি আপুনি কেইদিনমানৰ পৰা অনুভৱ কৰি আছে যে আপোনাৰ যৌন ইচ্ছা কমি আহিছে। গতিকে খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিব লাগিব। কিছুমান খাদ্য আছে যিয়ে যৌন ইচ্ছা হ্ৰাস কৰে। আনহাতে কিছুমান খাদ্য আছে যিয়ে যৌন ইচ্ছা আৰু শক্তি দুয়োটা বৃদ্ধি কৰে। ইয়াৰে এটা হ’ল পিঁয়াজ। পিঁয়াজে যৌন ইচ্ছা অৰ্থাৎ কামনা বৃদ্ধিত কেনেদৰে সহায় কৰে জনাওক।

ৰক্ত সঞ্চালন উন্নত কৰে

পিঁয়াজত ছালফাইডৰ অতি উত্তম উৎস যিয়ে কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰা আৰু ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে। হৃদযন্ত্ৰক সুস্থ কৰি ৰখাৰ লগতে যৌনাংগত তেজৰ সোঁত উন্নত কৰি যৌনতা বৃদ্ধি কৰে।

শুক্ৰাণুৰ সংখ্যা উন্নত হয়

পিঁয়াজৰ এন্টিঅক্সিডেন্ট গুণে পুৰুষৰ শুক্ৰাণুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে পিঁয়াজ আৰু আদাৰ ৰসে কামনা আৰু শুক্ৰাণুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰে। এক চামুচ আদাৰ ৰসৰ লগত এচামুচ পিঁয়াজৰ ৰস দিনে তিনিবাৰকৈ খালে যৌন ক্ষমতা বৃদ্ধি পায়।

পৰিৱেশন উন্নত হয়

যিসকল লোকৰ ষ্টেমিনা দুৰ্বল, তেওঁলোকে যৌন জীৱন উপভোগ কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। পিঁয়াজে এই সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়ে। ইয়াত উপস্থিত থকা ফাইটোনিউট্ৰিয়েণ্টে ভিটামিন চি হিচাপে কাম কৰে, যিয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। ই শৰীৰক বিষাক্ত পদাৰ্থৰ পৰা মুক্ত কৰি ষ্টেমিনা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment