মা লক্ষ্মীক কি পাতত আগবঢ়াব লাগে ভোগ বা প্ৰসাদ ? আৰ্থিক সংকটৰ পৰা পাব সকাহ

Bhog on leaf for maa lakshmi: হিন্দু ধৰ্মত সকলো দেৱ-দেৱীক যথাযথভাৱে পূজা কৰাৰ নিয়ম আছে। কোৱা হয় যে ইহঁতক পূজা কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে শুভ ফল লাভ কৰিব পাৰে। একে সময়তে প্ৰতিজন দেৱ-দেৱীৰ পূজাও বিভিন্ন নিয়মেৰে কৰা হয়। লক্ষ্মী দেৱী পূজাৰ কথা কওঁতে কোৱা হয় যে যি ব্যক্তিয়ে পূৰ্ণ ভক্তিৰে শ্ৰীক পূজা কৰে। তেওঁ ধন-সম্পত্তি লাভ কৰিব পাৰে। বহু লোকে বিভিন্ন পাত্ৰত দেৱ-দেৱীক প্ৰসাদ আগবঢ়ায়। এতিয়া এনে পৰিস্থিতিত কোনবোৰ পাত লক্ষ্মী দেৱীক অৰ্পণ কৰি উপকাৰ লাভ কৰিব পাৰি? এই বিষয়ে বিতংভাৱে জানি লওক জ্যোতিষী পণ্ডিত অৰবিন্দ ত্ৰিপাঠীৰ পৰা।

লক্ষ্মী দেৱীক পানত অৰ্পণ কৰক ভোগ

লক্ষ্মী দেৱীক পানত অৰ্পণ কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সুতাপাতক সমৃদ্ধি, গৌৰৱ আৰু সৌভাগ্যৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু এই সকলোবোৰৰ দেৱী মা লক্ষ্মী। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত পানক শুক্ৰ গ্ৰহৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। প্ৰেম, সৌন্দৰ্য্য, সমৃদ্ধি, মহিমা আৰু… কেৱল এইটো নহয়, যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় বা চাকৰিত যিকোনো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে তাৰ পৰাও আপুনি সকাহ পাব পাৰে। তদুপৰি সুতাপাত পাতো দেৱী লক্ষ্মীৰ বাবে অতি প্ৰিয়। গতিকে এই পাত ধন দেৱীক অৰ্পণ কৰক। ইয়াৰ জৰিয়তে এজন ব্যক্তিয়ে ধন-সম্পত্তি লাভ কৰিব পাৰে। আৰ্থিক সংকটৰ পৰাও সকাহ পাব পাৰে।

কলপাতত লক্ষ্মী দেৱীক প্ৰসাদ আগবঢ়াওক

কলৰ পাতক বিশুদ্ধতা, সমৃদ্ধি আৰু প্ৰগতিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়ে লক্ষ্মী দেৱীক কলৰ পাত আগবঢ়াব। ইয়াৰ লগে লগে দেৱী লক্ষ্মীৰ লগতে ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ বজাই ৰখা হয়। যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত গ্ৰহবোৰৰ অৱস্থান দুৰ্বল হয়, তেন্তে দেৱী লক্ষ্মীক কলৰ পাতত আগবঢ়াওক। কলপাতত আগবঢ়াই এজন ব্যক্তিয়ে স্বাস্থ্য আৰু সুখ আৰু সমৃদ্ধি লাভ কৰিব পাৰে। সেয়ে কলৰ পাত লক্ষ্মী দেৱীকো অৰ্পণ কৰিব পাৰি।

দেৱী লক্ষ্মীক আহতৰ পাতত আগবঢ়াওক ভোগ

আহতৰ পাতক বিশুদ্ধতা, সমৃদ্ধি আৰু দীৰ্ঘায়ুৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। এই পাত লক্ষ্মী দেৱীক অৰ্পণ কৰিলে উপকাৰী হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কষ্ট কৰিও সফলতা লাভ কৰা নাই, তেন্তে শুকুৰবাৰে পূজাৰ সময়ত আহতৰ পাতত সেন্দুৰ লগাওক আৰু মাতৃ দেৱীক অৰ্পণ কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা এজন ব্যক্তিয়ে শুভ ফল লাভ কৰিব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment