সপ্তাহৰ কোনটো দিনত এগৰাকী নাৰীৰ হেঁপাহ তীব্ৰতৰ হৈ পৰে?

শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা নিঃসন্দেহে জীৱনৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ দিশ। বিবাহে দুজন মানুহৰ সম্পৰ্কৰ ৰসায়ন বিজ্ঞান মজবুত কৰে। ভোক আৰু টোপনি যেনেকৈ স্বাভাৱিক, যৌনতাও স্বাভাৱিক। কোনো পাৰ্থক্য নাই। ই আন প্ৰয়োজনৰ দৰে মানুহৰ স্বাভাৱিক প্ৰয়োজন।

বহুতে ভাবে যে পুৰুষতকৈ নাৰীৰ বিবাহ অলপ জটিল। কিন্তু আজিয়েই নহয়, বহু যুগৰ আগৰে পৰা নাৰী ৰূপটো অতি চৰ্চিত বিষয়। বিভিন্ন যুগত বিভিন্ন অধ্যয়নত নাৰীৰ যৌনতাক লৈ বিভিন্ন তথ্য আহিছে।

একেদৰে ‘ছুপাৰড্ৰাগ’ নামৰ এটা অনলাইন কোম্পানীয়ে এক সমীক্ষা চলাই নাৰীৰ যৌনতাক লৈ আচৰিত ধৰণৰ তথ্য দাঙি ধৰিলে।

অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে সপ্তাহৰ এটা নিৰ্দিষ্ট দিনত মহিলাৰ যৌন ইচ্ছা অধিক প্ৰবল হয়। আন দিনতকৈ শনিবাৰে নাৰীৰ হেঁপাহ অধিক তীব্ৰ। কাৰণ শনিবাৰৰ অৰ্থ হ’ল উইকেণ্ডৰ ছুটীৰ আমেজ।

গোটেই এসপ্তাহ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ অন্তত বন্ধৰ দিনত নাৰীৰ আপোনজনক স্পৰ্শ কৰাৰ হেঁপাহ অধিক সক্ৰিয় হৈ পৰে। ক’ৰবালৈ গ’লে আশ্বাস আৰু মানসিক শান্তিৰ অনুভৱ হয়। কাৰণ বিবাহ কেৱল শাৰীৰিক নহয়, ইয়াৰ আৱেগিক দিশটোও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment