সোমবাৰে ভগৱান শিৱক এইটো অৰ্পণ কৰক। ব্যৱসায়ত অপৰিসীম বৃদ্ধি হ’ব..

সোমবাৰটো দেৱতাৰ দেৱতা মহাদেৱৰ অতি প্ৰিয়। আজিৰ দিনটোত ভগৱান শিৱৰ লগতে মাতৃ পাৰ্বতীক বিশেষ পূজা কৰাৰ পৰম্পৰা আছে। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি সোমবাৰে ভগৱান শিৱক পূজা কৰাৰ পিছত তেওঁক বিশেষ বস্তু আগবঢ়োৱাটো ফলদায়ক হয় আৰু সাধকে বহু শুভ ফল লাভ কৰে।

ভগৱান শিৱ ভোগঃ সনাতন ধৰ্মত সপ্তাহৰ সকলো দিন কোনোবা দেৱ বা দেৱীৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত ভগৱান মহাদেৱক পূজা কৰি সোমবাৰে উপবাসে ৰখাৰ পৰম্পৰা আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে কৰিলে সাধকে আকাংক্ষিত ফলাফল লাভ কৰে। লগতে জীৱনৰ দুখৰ পৰাও সকাহ পায়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি সোমবাৰে ভগৱান শিৱক পূজা কৰাৰ পিছত তেওঁক বিশেষ বস্তু আগবঢ়োৱাটো ফলদায়ক হয় আৰু সাধকে বহুতো শুভ ফল পায়, গতিকে সোমবাৰে ভগৱান শিৱক কি কি বস্তু আগবঢ়োৱা হয় জানি লওঁ।অৰ্পণ কৰা উচিত।

ভগৱান শিৱৰ প্ৰসাদ

  • সোমবাৰে শিৱক ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰি তাৰ পিছত ভাং আৰু ধতুৰা অৰ্পণ কৰক। এইবোৰ বস্তু অফাৰত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিলে ব্যৱসায় বৃদ্ধি পায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।
  • কোৱা হয় যে পূজাৰ সময়ত ভগৱান শিৱক দৈ আৰু ঘিউ আগবঢ়ালে জীৱনৰ সকলো বিপদ নোহোৱা হৈ যায় আৰু সাধকৰ জীৱন সুখী হৈ পৰে। লগতে সন্তান জন্ম দিয়াৰ সুখ পোৱা যায়।
  • ইয়াৰ উপৰিও সোমবাৰে ভগৱান ভোলেনাথক আগবঢ়োৱা প্ৰসাদত চেমোলিনা বা আলুৰ হালোৱা অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে। হালোৱা অৰ্পণ কৰি সাধনাৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয়।
  • সোমবাৰক ভগৱান শিৱৰ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে অৱস্থাত এই দিনটোত পূজা কৰাৰ পিছত নিশ্চয় তেওঁলোকক খীৰ অৰ্পণ কৰক।

ভগৱান শিৱক খাদ্য অৰ্পণ কৰি এই মন্ত্ৰ জপ কৰক

  • মোৰ জীৱনৰ বস্তুটো গোবিন্দ তুভ্যামেভৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত আছিল। বিখ্যাত ভগৱান ঘৰৰ সন্মুখত উপস্থিত।
  • এই মন্ত্ৰৰ অৰ্থ হ’ল হে প্ৰভু মোৰ যি আছে। ইয়াক আপোনাৰ দ্বাৰা দিয়া হৈছে। মই আপোনাক দিয়াটো আগবঢ়াইছো। মোৰ এই প্ৰসাদ গ্ৰহণ কৰক।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment