বেছি দিন যৌন সম্পৰ্ক নকৰিলে এনে কিছু প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে

ঘনিষ্ঠতাৰ অভাৱৰ প্ৰভাৱঃ বহু দম্পতীয়ে দীৰ্ঘদিন ধৰি যৌন সম্পৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকে। আনহাতে কিছুমান দম্পতীয়ে ইচ্ছা কৰিলেও যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব নোৱাৰে। যদিও ইয়াৰ বহু কাৰণ থাকিব পাৰে। কিন্তু জানেনে, দীৰ্ঘদিন যৌন সম্পৰ্ক নকৰিলে শৰীৰত বহু প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এই প্ৰভাৱবোৰ প্ৰত্যক্ষভাৱে দেখা নাযায় যদিও ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ পৰা আৰম্ভ কৰি আপোনাৰ সম্পৰ্কলৈকে সকলোতে বিধ্বংসী ৰূপ ধাৰণ কৰিব পাৰে। বহুদিন যৌন সম্পৰ্ক নকৰাৰ বাবে দেখা পোৱা এনে প্ৰভাৱৰ বিষয়ে জনাওক।

শৰীৰৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়

দীৰ্ঘদিন ধৰি যৌন সম্পৰ্ক নকৰিলে অৰ্থাৎ কেইবামাহ বা বছৰ ধৰি যৌন সম্পৰ্ক নকৰিলে শৰীৰৰ ওপৰত কোনো পাৰ্শ্বক্ৰিয়া দেখা পোৱা নাই। কিন্তু বহু গৱেষণাই প্ৰমাণ কৰিছে যে নিয়মীয়াকৈ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিলে শৰীৰৰ বাবে স্বাস্থ্যৰ বহু উপকাৰ হয়, যেনে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি। ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰিত হৈ থাকে। মানসিক চাপৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰিত হৈ থাকে আৰু হৃদৰোগৰ সম্ভাৱনাও কমি যায়। কেৱল এয়াই নহয়, সঘনাই যৌন সম্পৰ্ক বা হস্তমৈথুন কৰা পুৰুষৰ প্ৰষ্টেট কেন্সাৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আনতকৈ কম। একে সময়তে মহিলাৰ পেলভিক ফ্ল’ৰৰ পেশীবোৰ শক্তিশালী হৈ উঠে আৰু মূত্ৰাশয়ৰ কাৰ্য্যক্ষমতা উন্নত হয়।

মানসিক স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ

দীৰ্ঘদিন যৌন সম্পৰ্ক নকৰিলে মানসিক স্বাস্থ্যৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আচলতে যিসকল লোকে যৌন সম্পৰ্ক নকৰে তেওঁলোকৰ আৱেগিকভাৱে বিকাৰগ্ৰস্ত হোৱাই নহয়, নিৰাপত্তাহীনতা আৰু মানসিক চাপৰ অনুভূতিও বেছি।

সম্পৰ্কৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়

বহু দম্পতীৰ বাবে নিয়মীয়াকৈ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিলে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী আৰু গভীৰ হয়। এনে পৰিস্থিতিত পৰ্যাপ্ত যৌন সম্পৰ্ক নথকা মানুহৰ সম্পৰ্কত উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিতো এজন সংগীয়ে আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’ব পাৰে। কেৱল এয়াই নহয়, বহু সময়ত দম্পতীৰ মাজত কাজিয়া আৰু বিসংগতিৰ কাৰণো শোৱা কোঠাৰ জীৱনটো সুখী নহয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment