আজিৰে পৰা ৰামলালা দৰ্শনৰ বাবে নতুন নিয়ম ৰূপায়ণ, দুটা নতুন শিতানৰ সিদ্ধান্ত

শুকুৰবাৰে দৰ্শনাৰ্থী তীৰ্থযাত্ৰীসকলৰ সুবিধাৰ্থে শ্ৰী ৰাম জন্মভূমি তীৰ্থ ক্ষেত্ৰত এক বৃহৎ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে, যাৰ বাবে ভক্তৰ বিপুল ভিৰ থকাৰ পিছতো ৰামলালাৰ দৰ্শন সহজলভ্য হ’ব। ইয়াৰ বাবে তীৰ্থস্থানে সহজ দৰ্শন আৰু বিশেষ দৰ্শনৰ দুটা নতুন শিতান নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। এই শিতানত পুৱা ৭ বজাৰ পৰা নিশা ৯ বজাৰ ভিতৰত দুঘণ্টাকৈ ছটা ভিন্ন স্লটত দৰ্শনৰ সুবিধা উপলব্ধ হ’ব।

এই শিতানত ‘পাছ’ প্ৰদান কৰা ভক্তসকলে নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ ভিতৰত বুকিং স্লটত উপস্থিত হোৱাটো বাধ্যতামূলক হ’ব, অন্যথা ‘পাছ’ বাতিল কৰা বুলি গণ্য কৰা হ’ব। শনিবাৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ’ব এই ব্যৱস্থা। সহজ দৰ্শনৰ বাবে তিনিশ পাছ আৰু নিৰ্দিষ্ট দৰ্শনৰ বাবে এশ পঞ্চাশটা পাছ প্ৰদান কৰা হ’ব। সহজ দৰ্শনৰ বাবে তিনিশটা ‘পাছ’ প্ৰদান কৰা হ’ব, ইয়াৰে ১৫০ টা পাছৰ বুকিং শ্ৰী ৰাম জন্মভূমিৰ ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে অনলাইনযোগে কৰা হ’ব তীৰ্থ ক্ষেত্ৰত। ইয়াৰ উপৰিও ১৫০টা ‘পাছ’ ৰেফাৰেল থাকিব যিবোৰ তীৰ্থযাত্ৰা এলেকাৰ কাৰ্যবাহী সদস্য আৰু চৰকাৰ আৰু প্ৰশাসনৰ উচ্চপদস্থ বিষয়াৰ পৰামৰ্শ মতে জাৰি কৰা হ’ব।

এইদৰে পুৱা সাত বজাৰ পৰা নিশা ন বজাৰ ভিতৰত দুঘণ্টাকৈ ছটা স্লটতহে বিশেষ দৰ্শনৰ ব্যৱস্থা কৰা হ’ব। বিশেষ দৰ্শনৰ বাবে ১৫০ জন ভক্তক প্ৰেৰণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে।

সুগম দৰ্শন স্লট

  • ৰাতিপুৱা সাতৰ পৰা ন বজালৈ
  • পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১১ বজালৈ
  • দুপৰীয়া ১ৰ পৰা ৩ বজালৈ
  • বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা ৫ বজালৈ
  • সন্ধিয়া পাঁচ বজাৰ পৰা সাত বজালৈ
  • সন্ধিয়া সাতৰ পৰা ন বজালৈ

এতিয়া শ্ৰিংগাৰ আৰতি দৰ্শনৰ বাবেও পাছ উপলব্ধ হ’ব

শ্ৰী ৰাম জন্মভূমি তীৰ্থ ক্ষেত্ৰত এতিয়া মংগলা আৰু শায়ন আৰতিৰ পিছত শ্ৰিংগাৰ আৰতি দৰ্শনৰ বাবে ‘পাছ’ প্ৰদান কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। পুৱা ৬:১৫ বজাত শ্ৰিংগাৰ আৰতি অনুষ্ঠিত হ’ব। আনহাতে পাছৰ পৰা ভক্তৰ প্ৰৱেশ চতুৰ্থাংশৰ পৰা ছয় বজালৈ হ’ব। তীৰ্থস্থানৰ ট্ৰাষ্টী ড০ অনিল মিশ্ৰই কয় যে আৰতিৰ বাবে ১০০ জন ভক্তৰ ব্যৱস্থা কৰা হ’ব য’ত ২০টা পাছ অনলাইন বুকিং কৰাৰ বিপৰীতে ৮০টা পাছ ৰেফাৰেল হ’ব যিটো কেৱল বিষয়াসকলৰ পৰামৰ্শ অনুসৰিহে প্ৰদান কৰা হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment