ভুলতেও চুব নালাগে এই লোকসকলৰ ভৰি, বাধা পৰিব সকলো ভাল কামত

Feet Touching Rules: শাস্ত্ৰত বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰাটো অতি উত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰিলে আপুনি বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা আশীৰ্বাদ পায়। কাৰোবাৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰা মানে কাৰোবাক সন্মান দিয়া। হিন্দু ধৰ্মত কিছুমান সম্পৰ্ক আছে য’ত বয়োজ্যেষ্ঠসকলেও সৰুৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰে। যেনে, বহুতে সৰু ছোৱালীৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰে। আপুনি জানেনে কাৰোবাৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰিলে আপোনাৰ জীৱনত বহুত সমস্যা আহিব পাৰে। আজি আমি আপোনালোকক কিছুমান নিয়ম ক’ম যিবোৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰাৰ সময়ত আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব।

ভতিজা আৰু ভতিজী

শাস্ত্ৰত ভতিজা আৰু ভতিজীক ঈশ্বৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোনেও ভতিজা-ভতিজীক ভৰি চুবলৈ নিদিব। এনে কৰিলে আপোনাৰ গুণবোৰো ধ্বংস হ’ব পাৰে।

ভগৱানৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত

কোনো ভগৱানৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত ভুলতেও কাৰো ভৰি স্পৰ্শ কৰা উচিত নহয়। ভগৱানতকৈ কোনো ডাঙৰ নহয়, প্ৰতিমূৰ্তিৰ সন্মুখত ভৰি চুলে ভগৱানৰ প্ৰতি অসন্মান হ’ব পাৰে। প্ৰথমে আপুনি ঈশ্বৰৰ মূৰ্তিৰ চৰণ স্পৰ্শ কৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও মন্দিৰতো কাৰো ভৰি চুব নালাগে। হাতেৰেও সন্মান দিব পাৰে।

পৰি থকা ব্যক্তিৰ ভৰি

কেতিয়াবা কাৰোবাৰ ঘৰলৈ গৈ কোনোবা বুঢ়া বা বয়োজ্যেষ্ঠ শুই থাকে। কোনো ধৰণৰ অস্বস্তিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপুনি শুই থকাৰ সময়ত তেওঁলোকৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰে। এনে কৰা উচিত নহয়। ইয়াৰ দ্বাৰা সেই ব্যক্তিজনৰ আয়ুস হ্ৰাস পাব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

জোঁৱায়েকে ভৰি চুবলৈ নিদিব।

জোঁৱায়েকে শাহুৱেক আৰু শহুৰেকৰ ভৰি চুব নালাগে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এনে কৰিলে আপোনাৰ জীৱনত কৰা সকলো ভাল কাম বেয়ালৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। জোঁৱাই, শাহুৱেক আৰু শহুৰেককো হাত ভাঁজ কৰি সম্ভাষণ জনাব পাৰে।

শ্মশানৰ পৰা উভতি অহা ব্যক্তি

দাহস্থলীৰ পৰা উভতি অহা ব্যক্তিৰ ভৰি কেতিয়াও স্পৰ্শ কৰিব নালাগে। শ্মশানৰ পৰা উভতি অহাৰ পিছত এজন ব্যক্তি অশুদ্ধ হৈ পৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এই কাৰণে ভৰি স্পৰ্শ কৰিব নালাগে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment