পাৰ্চত ভুলতেও নাৰাখিব এইবোৰ বস্তু, ই দেউলীয়া কৰি তুলিব পাৰে আপোনাক

Vastu Tips For Wallet: বাস্তু শাস্ত্ৰত বহু কথা উল্লেখ আছে, যাৰ অনুসৰণ কৰিলে সুখৰ সৃষ্টি হ’ব। বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি আপুনি এই নিয়ম অনুসৰি প্ৰতিটো কাম কৰে তেন্তে ধন আকৰ্ষিত হয় আৰু ইতিবাচকতা আপোনাৰ জীৱনত থাকে।

একেদৰে আপোনাৰ কিছুমান ভুলৰ বাবেও আৰ্থিক লোকচান হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ পাৰ্চটো বাস্তুৰ মতে পৰিপাটিকৈ ৰাখে তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে অধিক আৰু অধিক ধন আকৰ্ষণ কৰে আৰু আপোনাৰ ধন অপ্ৰয়োজনীয় কামত খৰচ হোৱাত বাধা দিয়ে।

লগতে কোৱা হয় যে কিছুমান বস্তু কেতিয়াও পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে, নহলে আপোনাৰ ধনৰ ব্যয় বাঢ়ি যায় আৰু ই আপোনাৰ বহু দিশত ক্ষতি কৰিব পাৰে। সদায় বাস্তুৰ নিয়ম পালন কৰা লোকসকলে জীৱনত সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়।

বাস্তুৰ মতে কিছুমান কথা আছে যিবোৰ যদি আপুনি আপোনাৰ পাৰ্চত ৰাখে তেন্তে আপুনি ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বাস্তু বিশেষজ্ঞ ডাঃ মধু কোটিয়াৰ পৰা এই বিষয়ে বিতংভাৱে জনাক।

চাবিৰ শিকলি পাৰ্চত নাৰাখিব

যদি আপুনিও পাৰ্চত চাবি ৰখাসকলৰ ভিতৰত আছে, তেন্তে আপোনাৰ এই অভ্যাসটো লগে লগে সলনি কৰক। বাস্তু শাস্ত্ৰত পাৰ্চত চাবি ৰখাটো অতি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি আপুনি চাবিৰ শিকলিটো আপোনাৰ পাৰ্চত ৰাখে তেন্তে আপুনি বহুতো আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

চাবিৰ বাবে সঠিক স্থান ঘৰৰ কিছুমান বিশেষ ঠাইত হ’ব লাগে আৰু পাৰ্চত নহয়। পার্চত ৰখা হ’লে এজন ব্যক্তিয়ে আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

পাৰ্চত পূৰ্বপুৰুষ আৰু দেৱতাৰ ছবি নাৰাখিব

বাস্তুৰ মতে মৃত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি কেতিয়াও পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। পূৰ্বপুৰুষ আমাৰ বাবে দেৱতাৰ দৰে আৰু আপুনিও পাৰ্চটো এনে এটা ঠাইত ৰাখে য’ত ইয়াক ৰাখিলে পূৰ্বপুৰুষক অপমান কৰা হ’ব, সেয়েহে পূৰ্বপুৰুষৰ প্ৰতি সন্মান দেখুৱাবলৈ আপুনি কেতিয়াও তেওঁলোকৰ ফটো পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে। একেদৰে পাৰ্চত দেৱ-দেৱীৰ ছবি নাৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

ফাটি যোৱা বিল পাৰ্চত নাৰাখিব

যেতিয়াই যিকোনো বস্তু কিনিবলৈ যায় তেতিয়াই বিলখন পাৰ্চত ৰাখক। কিন্তু যদি আপুনি বাস্তুক বিশ্বাস কৰে, তেন্তে আপোনাক পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যে কেতিয়াও ফাটি যোৱা পুৰণি বিল পাৰ্চত নাৰাখিব, এনে বিলে পাৰ্চত ঋণাত্মক শক্তি আকৰ্ষণ কৰে যাৰ ফলত আপুনি লাভৰ পৰিৱৰ্তে লোকচান হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

এনে বিল পাৰ্চত ৰাখিলে অপ্ৰয়োজনীয় ধনৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ফাটি যোৱা ফটো, কাগজ বা কোনো ছবি পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে।

পাৰ্চত ঔষধ নাৰাখিব

বাস্তুৰ মতে আপুনি পাৰ্চত ঔষধ নাৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয় আৰু এই অভ্যাস আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ জীৱনত বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে আৰু অপ্ৰয়োজনীয় আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ হাতত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ ঔষধ আছে তেন্তে পাৰ্চত ৰখাৰ পৰিৱৰ্তে আন ঠাইত ৰাখিব লাগে।

ফটা নোট বা নকল মুদ্ৰা পার্চত নাৰাখিব

ক’ৰবাত ফাটি যোৱা এনে নোট কেতিয়াও পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে আৰু প্ৰচলনৰ বাহিৰত থকা এনে মুদ্ৰা পাৰ্চত নাৰাখিবলৈও পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। সদায় নতুন নোট আৰু মুদ্ৰা পাৰ্চত ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক যাতে টকাৰ প্ৰবাহ মসৃণ হৈ থাকে।

পাৰ্চত চোকা বস্তু নাৰাখিব

পাৰ্চত কেতিয়াও কোনো চোকা বস্তু ৰাখিব নালাগে। যদি আপুনি আপোনাৰ পাৰ্চত বেজী, কেঁচি, ব্লেড আদি যিকোনো চোকা বস্তু ৰাখে, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে বহু লোকচানৰ সৃষ্টি কৰে আৰু ই আৰ্থিক লোকচানৰ ইংগিত দিয়ে। আমি বাস্তু অনুসৰণ নকৰিলেও চোকা বস্তুৰ দ্বাৰা আঘাত পোৱাৰ আশংকা থাকে, সেয়েহে পাৰ্চত ৰখাৰ পৰা বিৰত থকাটো বাঞ্ছনীয়।

যদি আপুনি ইয়াত উল্লেখ কৰা বস্তুবোৰ আপোনাৰ পাৰ্চত ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকে, তেন্তে আপোনাৰ বাবে ধন-সম্পত্তিৰ সম্ভাৱনা সৃষ্টি হ’ব পাৰে আৰু আপোনাৰ ধন অসাৰ বস্তুত খৰচ নহয়। যদি আপুনি এই লিখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আন আন লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত ওপৰৰ কমেন্ট বক্সত আমালৈ প্ৰেৰণ কৰিব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment