Advertisement
স্বাস্থ্য

গাখীৰৰ লগত মিহলাই খাওক এই এটা বস্তু, ঠাণ্ডাত কোনো ৰোগে নকৰে স্পৰ্শ

আদাৰ গাখীৰৰ উপকাৰিতা: আমি সদায় আমাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লোৱা উচিত, কিন্তু শীতকালৰ কথা আহিলে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অলপ বেছি চিন্তা কৰিব লাগিব। যদি আমি এই কাম নকৰো তেন্তে হয়তো আমি বহুতো স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। শীতকালত শৰীৰক বাহ্যিক আৰু আভ্যন্তৰীণ দুয়োটা দিশতে সুৰক্ষাৰ প্ৰয়োজন হয়। আমি গৰম কাপোৰ পিন্ধি বাহ্যিকভাৱে নিজকে সুৰক্ষিত কৰিব পাৰো, কিন্তু আভ্যন্তৰীণ সুৰক্ষাৰ বাবে আমাক এনে খাদ্যৰ প্ৰয়োজন যিয়ে আমাক ভিতৰৰ পৰা গৰম কৰি ৰাখিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আজি আমি আপোনালোকক এটা ডাঙৰ পানীয়ৰ বিষয়ে ক’ম যিটো শীতকালত সেৱন কৰিলে আপোনাৰ শৰীৰটো ভিতৰৰ পৰা সম্পূৰ্ণ উষ্ণ হৈ থাকিব।

গাখীৰৰ লগত মিহলাই ‘আদা’ খাব
শীতকালত গৰম গাখীৰ খাবলৈ কোনে ভাল নাপায় । আপুনি মাত্ৰ প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা গাখীৰ গৰম কৰাৰ সময়ত ইয়াৰ লগতে আদা উতলাব লাগিব। এনেদৰে প্ৰস্তুত কৰা পানীয় দৈনিক পান কৰিলে গোটেই শীতকালত কোনো ৰোগে আপোনাক স্পৰ্শ নকৰে।

শীতকালত ‘আদা’ কিয় উপকাৰী?
শীতকালত আপুনি নিশ্চয় আদাৰ উপকাৰিতাৰ কথা বহু সময়ত মানুহে কোৱা শুনিছে। যাৰ কাৰণ হ’ল আদাত জিঞ্জাৰল নামৰ এটা বিশেষ মৌল পোৱা যায়। যাৰ ফলত আমাৰ শৰীৰত তাপ উৎপন্ন হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি ইয়াক গাখীৰৰ সৈতে গ্ৰহণ কৰা হয় তেন্তে ইয়াৰ উপকাৰ আৰু অধিক হয়। স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে আদা আৰু গাখীৰৰ এই মিশ্ৰণ আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী বুলি বিবেচিত হৈছে।

কোনটো সময়ত আদাৰ গাখীৰ খোৱা উচিত?
শীতকালত কোনটো সময়ত গাখীৰ খাব লাগে সেই সম্পৰ্কে মানুহৰ মাজত প্ৰায়ে চৰ্চা হয়। গতিকে আপোনালোকৰ তথ্যৰ বাবে কওঁ যে আপুনি ৰাতিপুৱা খালী পেটত আদাৰ গাখীৰ সেৱন কৰিব পাৰে। ইয়াক খোৱাৰ বাবে এই সময়টোৱেই উত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ কাৰণ হ’ল ই আপোনাৰ শৰীৰটোক গোটেই দিনটো গৰম কৰি ৰখাত সহায় কৰিব। গতিকে যদি শীতকালত ৰোগৰ পৰা নিজকে ৰক্ষা কৰিব বিচাৰে তেন্তে আজিৰ পৰাই ১ গিলাচ আদাৰ গাখীৰ খাবলৈ আৰম্ভ কৰক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button