মিয়া খলিফাৰ বিয়াৰ তাৰিখ ঠিক হৈছে!!

মনোৰঞ্জনৰ ডেস্কঃ পৰ্ণ জগত এৰি লজ্জিত মিয়া খলিফাই বহু কষ্ট সহ্য কৰিবলগীয়া হৈছিল। এতিয়া তেওঁৰ অনুভৱ হৈছে জীৱনত কিবা এটা ভুল হৈছে, যিটো ‘ক্ষমা কৰিব নোৱাৰা’। মানুহে যেতিয়া তেওঁক ‘কাপোৰৰ মাজেৰে’ দেখে, তেতিয়া তেওঁ ‘বহুত লাজ পায়’।

শেহতীয়াকৈ বিবিচিৰ ‘হাৰ্ড টক’ত ষ্টিফেন ছাকুৰৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত এইদৰে কয় প্ৰাক্তন পৰ্ণ তাৰকা মিয়া খলিফাই। তেওঁ ক’লে, ঠিক কিমান দিন এই উদ্যোগত কাম কৰি তাৰ পৰা বাংলাদেশী মুদ্ৰাত প্ৰায় ১০ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিলে।

মিয়াই কয় যে পৰ্ণ উদ্যোগত যোগদান কৰাৰ পিছত পৰিয়ালৰ সদস্য আৰু বন্ধু-বান্ধৱীয়ে তেওঁক এৰি থৈ যায়। সি অকলশৰীয়া হৈ পৰিছিল।

“কেৱল মই এই পৃথিৱীৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হোৱাই নহয়, মোৰ পৰিয়াল আৰু মোৰ চৌপাশৰ মানুহে মোক বিচ্ছিন্ন কৰি ৰাখিছিল।” বিশেষকৈ বাদ দিওঁতে মই বৰ অকলশৰীয়া হৈ পৰিছিলো। বুজিলোঁ, কিছুমান ভুল ক্ষমা কৰিব নোৱাৰা। কিন্তু সময়ে সকলো সলনি কৰি দিয়ে। এতিয়া মোৰ অৱস্থা ভাল হৈছে,’ মিয়াই ক’লে।

পৰ্ণ ইণ্ডাষ্ট্ৰী এৰি যোৱাৰ পিছত বহুত মানসিক চাপৰ মাজেৰে পাৰ হ’বলগীয়া হ’ল। কাৰণ আগতে মানুহে তেওঁক ‘বিভিন্ন’ দৃষ্টিৰে চাইছিল। “আগতে মোৰ কাপোৰৰ মাজেৰে মানুহে মোক চাই থকা যেন লাগিছিল আৰু মই ইয়াৰ বাবে ইমানেই লাজ পাইছিলোঁ।” মোৰ এনে লাগিল যেন মোৰ সকলো গোপনীয়তা হেৰাই গৈছে। কাৰণ, গুগলত চাৰ্চ কৰিলে মোক বিচাৰি পাব পাৰিব,’ মিয়াই ক’লে।

মিয়া খলিফাইও পৰ্ণ উদ্যোগত প্ৰৱেশৰ বিপদৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কয়। তেওঁ কয়, এই বিপদসমূহৰ বিষয়ে এতিয়াই আলোচনা কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। তেওঁ পৰ্ণ উদ্যোগত জোৰকৈ সোমোৱাৰ কথাও কয়।

লাইব্ৰেৰিয়ান হিচাপে কাম কৰাৰ উপৰিও মিয়া খলিফাই বিবাহিত জগত এৰি বিভিন্ন কামত নিজকে ব্যস্ত কৰি ৰাখিছিল।

মিয়া খলিফাই যোৱা বছৰ প্ৰেমিক ৰবাৰ্ট ছেণ্ডবাৰ্গৰ সৈতে আঙঠি বিনিময় কৰিছিল। ছুইডেনৰ চেফ ৰবাৰ্টে এই লেবানন-আমেৰিকান স্প’ৰ্টছ শ্ব’ৰ আয়োজক তথা চিকাগোৰ প্ৰাক্তন পৰ্ণ ষ্টাৰক প্ৰস্তাৱ দিছিল। দুয়োজনে ছ’চিয়েল মিডিয়াত এই এংগেজমেণ্টৰ কথা ঘোষণা কৰে। উৎসঃ ইণ্টাৰনেশ্যনেল বিজনেছ টাইমছ, হিন্দুস্তান টাইমছ

Leave a Comment