এই গুণ থকা পুৰুষ কেতিয়াও প্ৰেমত প্ৰতাৰিত নহয়, চাওক কি এই গুণবোৰ?

Chanakya Niti for lover: বিয়াৰ পিছত এনে পুৰুষে ভাল স্বামী বুলি প্ৰমাণিত হয়। আচাৰ্য চাণক্যই এনে বহু কথা কৈছে প্ৰেমৰ বিষয়ে, যদি আপুনি সেইবোৰ মানি লয় তেন্তে আপোনাৰ সম্পৰ্ক কেতিয়াও ভাঙি নাযায়। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ আচাৰ্য চাণক্যই এনে পুৰুষৰ কথাও কৈছে যিসকল প্ৰেম আৰু বিবাহৰ দৰে সম্পৰ্কত সদায় সফল হয়।

আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে প্ৰতিগৰাকী নাৰীক সন্মানেৰে চোৱা, পত্নী, মাক আৰু প্ৰেমিকাক সদায় সন্মান কৰা ব্যক্তিয়ে জীৱনত কেতিয়াও বিফলতাৰ সন্মুখীন নহয়। এনে ব্যক্তিয়ে প্ৰেম আৰু সম্পৰ্কৰ গুৰুত্ব বুজি পায়। এনে পুৰুষৰ লগত বিয়া হোৱা মহিলা কেতিয়াও অসুখী হৈ নাথাকে।

জীৱনৰ মান সৰ্বোচ্চ। এই গুণ থকা পুৰুষৰ লগত সম্পৰ্ক কেতিয়াও ভাঙি নাযায়। যি ব্যক্তিয়ে নিজৰ প্ৰেমিকা বা পত্নীৰ বাহিৰে আন কোনো নাৰীক কামনাৰে নাচায়, আন কোনো নাৰীৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত নহয়, নিজৰ সম্পৰ্কক বচাবলৈ যৎপৰোনাস্তি চেষ্টা কৰে। ইয়াৰ বাবে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক কেতিয়াও ভাঙি নাযায়।

আচাৰ্যৰ মতে নিজৰ সমান ব্যক্তিৰ লগত প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উপযুক্ত। যেতিয়া অসমতা চৰ্চালৈ নগৈ থাকিব নোৱাৰে, তেতিয়া প্ৰেম শত্ৰুতালৈ পৰিণত হয়। গতিকে আগতীয়াকৈ কিয় যত্ন লোৱা নহয়।

একেদৰে যদি কোনো ব্যক্তিয়ে চাকৰি বা যিকোনো সেৱাৰ কামত যাবলগীয়া হয় তেন্তে চৰকাৰী সেৱা ল’বলৈ চেষ্টা কৰা উচিত কাৰণ এবাৰ তাত প্ৰৱেশ কৰিলেই ছুটী নোপোৱালৈকে কোনো বিশেষ ধৰণৰ হেঁচা নাথাকে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment