পুৰুষে ভাল নাপায় মহিলা সংগীৰ এই অভ্যাসবোৰ, হ’ব পাৰে সংঘাত

Relationship Tips: মহিলা সংগীৰ এই অভ্যাস পুৰুষে ভাল নাপায়: প্ৰতিজন পুৰুষে এনে এগৰাকী ভাল মহিলা সংগী বিচাৰে যাৰ লগত তেওঁ গোটেই জীৱন কটাব পাৰে। যিকোনো সম্পৰ্কত দুয়োজন মানুহে ইজনে সিজনৰ যত্ন ল’ব লাগে, যদি এজন ব্যক্তিয়ে আনজনক বেছি বিৰক্ত কৰে তেন্তে কাজিয়াৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। আমি প্ৰায়ে কওঁ যে পুৰুষৰ সেইবোৰ অভ্যাস কি যিবোৰ তেওঁলোকৰ সংগীয়ে ভাল নাপায়, কিন্তু আজি আমি এই কথাটোত গুৰুত্ব দিম যে সদায় ল’ৰাৰ দোষ নহয়। বহু সময়ত মহিলা সংগীৰও কিছুমান অভ্যাস থাকে যিবোৰ তেওঁৰ প্ৰেমিক বা স্বামীয়ে ভাল নাপায়, যাৰ বাবে সংঘাত বাঢ়ি যায়।

পুৰুষে নিজৰ মহিলা সংগীৰ এই অভ্যাসবোৰ ভাল নাপায়

সাজু হ’বলৈ বহু সময় লগোৱা

ল’ৰাতকৈ ছোৱালীয়ে সাজু হ’বলৈ বহুত বেছি সময় লয়, কিন্তু কেতিয়াবা মহিলা সংগীয়ে পাৰ্টি বা যিকোনো অনুষ্ঠানৰ বাবে সাজু হ’বলৈ ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টা সময় লয়, যাৰ বাবে বহু সময় নষ্ট হয়। বৃহৎ চহৰত যান-জঁটৰ সমস্যাৰ বাবে ঘৰৰ পৰা সময়মতে ওলাই যাব লাগে যদিও মহিলাৰ বাবে পলম হোৱাৰ বাবে সময়মতে কোনো ঠাইত উপস্থিত হ’ব পৰা নাই। ল’ৰাবোৰে ভাল নাপায় যে ইমান দিন অপেক্ষা কৰিবলগীয়া হয়। যদি ছোৱালীয়ে সাজু হ’বলৈ সময় লয়, তেন্তে আপুনি বহু আগতেই সাজু হ’বলৈ আৰম্ভ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ যাতে নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ ভিতৰত আপোনাৰ গ্ৰুমিং সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে।

বজাৰ কৰাত অধিক সময় খৰচ কৰে

প্ৰতিগৰাকী ছোৱালীয়ে বিচাৰে যে তাইৰ পুৰুষ সংগীয়ে তাইক বজাৰ কৰাত সহায় কৰক, আৰু ইয়াত কোনো বেয়া কথা নাই, কাৰণ এনে কৰিলে ইজনে সিজনৰ মাজৰ সম্পৰ্ক আৰু অধিক মজবুত হয়, কিন্তু সমস্যাটো তেতিয়াই উদ্ভৱ হয় যেতিয়া ল’ৰাবোৰে তাইক বজাৰ কৰাত সহায় কৰে।এইটো বাছনি কৰিবলৈ ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টা সময় লাগে, যাৰ বাবে পুৰুষসকলে বিৰক্ত হৈ এটা চুকত বহি ৰৈ থাকিবলৈ আৰম্ভ কৰে। পৰৱৰ্তী সময়ত তেওঁলোকে একেলগে বজাৰ কৰাটো এৰাই চলিবলৈ আৰম্ভ কৰে কাৰণ তেওঁলোকে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে আমনি পাব নিবিচাৰে।

অত্যধিক সন্দেহ কৰা

সন্দেহে যিকোনো সম্পৰ্কক দুৰ্বল কৰি তুলিব পাৰে, এনে নহয় যে পুৰুষে নিজৰ মহিলা সংগীক সন্দেহ নকৰে, কিন্তু বহু সময়ত মহিলাই এই কামত পুৰুষক এৰি থৈ যায়। যদি আপুনি আহি পোৱাত পলম হোৱাক লৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰে, তেন্তে আপুনি কিয় দেৰিকৈ ফোনটো তুলি লৈছিল? বহু সময়ত পুৰুষে এই সন্দৰ্ভত অপ্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্ন কৰা আৰু অতিমাত্ৰা অধিকাৰী হোৱাটো ভাল নাপায়। যদি আপুনি আপোনাৰ স্বামী বা প্ৰেমিকক অত্যধিক নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে তেন্তে সম্পৰ্কত বিভাজন হোৱাটো অনিবাৰ্য।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment