বিবাহিত মহিলাসকলে এইবোৰ বস্তু ভাগ বতৰা কৰা উচিত নহয়, বেয়া হ’ব পাৰে বিবাহিত জীৱন

Married women should not share these things: ভাগ বতৰা কৰাটো এটা ভাল অভ্যাস কিন্তু কিছুমান কথা আছে যিবোৰ এগৰাকী বিবাহিতা মহিলাই কাৰো লগত একেবাৰে ভাগ বতৰা কৰিব নালাগে। সেইবোৰৰ লগত জড়িত কাৰণৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জনো আহক।

কপালৰ সেন্দুৰ (ভাৰমিলিয়ন )

হিন্দু ধৰ্মত সেন্দুৰক স্বামীক জীয়াই থকাৰ চিন বুলি গণ্য কৰা হয়। বিয়াৰ সময়ত স্বামীয়ে প্ৰথমে কপালত ভাৰমিলিয়ন লগাই দিয়ে, তাৰ পিছত মহিলাগৰাকীয়ে নিজেই দৈনিক ভাৰমিলিয়ন লগায়। সিন্দুৰ এগৰাকী নাৰীৰ এনেকুৱা গুৰুত্বপূৰ্ণ বস্তু যে কেতিয়াবা আন কোনো মহিলাৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব নালাগে। আনকি ধৰ্ম শাস্ত্ৰতো কৈছে যে কাৰো সন্মুখত ভাৰমিলিয়ন লগাব নাপায়।

কাজল

এগৰাকী বিবাহিতা মহিলাই নিজৰ কাজল আন কাৰোবাৰ লগত ভাগ কৰাটো অতিশয় অশুভ। ধৰ্মশাস্ত্ৰত বিশ্বাস কৰা হয় যে বিবাহিত নাৰীৰ কাজল ভাগ কৰিলে পত্নীৰ সৈতে সমন্বয় বিসংগতি হোৱাই নহয়, বিবাহিত জীৱনৰ সুখো কাঢ়ি লৈ যায়। বিবাহিত জীৱনত বিসংগতিৰ পৰিবেশ আহে। লগতে স্বামীৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰতো প্ৰভাৱ পৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

ফোঁট

ফোঁট এনেকুৱা বস্তু যে মহিলাসকলে অতি সহজে আন যিকোনো নাৰীক দিয়ে। শাস্ত্ৰত ইয়াক ভুল বুলি গণ্য কৰা হৈছে কাৰণ ফোঁট ব্যক্তিগত বস্তুত আহে আৰু যিকোনো ব্যক্তিৰ লগত ভাগ কৰিলে ই বিবাহিত জীৱনত দুৰ্দশা কঢ়িয়াই আনে। কোৱা হয় যে ফোঁট এটা ভাগ কৰিলে বিবাহিত জীৱনত প্ৰভাৱ পৰে আৰু স্বামীৰ পৰা বিভাজনৰ আৰম্ভ হয়।

খাৰু

এগৰাকী বিবাহিতা মহিলাই নিজৰ খাৰু আন কোনো মহিলাৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব নালাগে। এনে কৰিলে স্বামীৰ লগত দূৰত্ব বাঢ়ি যায় আৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ ফালৰ পৰাও অশুভ ফল ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। আনকি আন এগৰাকী মহিলাৰ সৈতে খাৰু শ্বেয়াৰ কৰিলেও স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত বিভাজনৰ সৃষ্টি হয়।

গতিকে এইবোৰ বিবাহিত মহিলাই কাৰো লগত ভাগ কৰা উচিত নহয়। যদি এই কাহিনীটো ভাল লাগিল, তেন্তে নিশ্চয় ফেচবুকত শ্বেয়াৰ কৰক । এই বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কি? কমেণ্ট বক্সত কওকচোন।

Leave a Comment