মঙলবাৰে এই সৰু প্ৰতিকাৰ কৰিলে ঘৰলৈ আহিব সুখ, বজৰংগবলিয়ে দূৰ কৰিব আপোনাৰ প্ৰতিটো বাধা

Tuesday Remedies: সপ্তাহৰ মঙলবাৰ ৰামভক্ত হনুমান জীলৈ উৎসৰ্গা কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত বজ্ৰম্বলী পূজা কৰি ভক্তসকলৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়। কেৱল এয়াই নহয়, যদি এজন ব্যক্তিৰ জীৱনত সকলো ধৰণৰ সমস্যা থাকে তেন্তে তেওঁ মঙলবাৰে বিশেষ প্ৰতিকাৰ কৰি সেইবোৰৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে। মঙলবাৰে এই প্ৰতিকাৰসমূহ চেষ্টা কৰি এজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ জীৱনটো সুখী কৰি তুলিব পাৰে। বজৰংগবলীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ মঙলবাৰে মন্দিৰলৈ যাওক বা হনুমান চলিছাও পাঠ কৰক।

মঙলবাৰৰ প্ৰতিকাৰঃ

১. যদি আপুনি প্ৰতি কেইদিনমানৰ মূৰে মূৰে আৰ্থিক সমস্যাৰে আগুৰি থকা দেখা পায় আৰু এতিয়া এই পৰিস্থিতিৰ পৰা সোনকালে ওলাই আহিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ লৰচৰ কৰা আৰ্থিক অৱস্থা ঠিক কৰিবলৈ হনুমান জীৰ এই প্ৰাৰ্থনা মঙলবাৰে শুনা উচিত, ২১ বাৰ জপ কৰক ‘ऊँ हं हनुमते नमः’।

    ২) যদি আপুনি আপোনাৰ কোনো কাম কৰাৰ ক্ষেত্ৰত কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে আৰু সেইটো সম্পূৰ্ণ হোৱা নাই, তেন্তে মঙলবাৰে ৰঙা সূতা লৈ হনুমান জীৰ মন্দিৰলৈ গৈ তালৈ যোৱাৰ পিছত সেই ৰঙা সূতা হনুমান জীৰ চৰণত ৰাখক. এতিয়া ভগৱানৰ ভৰিৰ পৰা সেন্দুৰ লৈ কপালত তিলক লগাওক। ইয়াৰ পিছত তাত ৰখা ৰঙা সূতাৰ পৰা এটা দীঘল সূতা উলিয়াই হাতত বান্ধি বাকী থকা ৰঙা সূতা তাতে মন্দিৰত থৈ দিব।

    ৩/ আপোনাৰ ঘৰৰ সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে, প্ৰতিটো কু-চকুৰ পৰা পৰিয়ালক ৰক্ষা কৰিবলৈ মঙলবাৰে মাটিৰ সৰু পাত্ৰ এটা কিনিব লাগে। এতিয়া সেই পাত্ৰটোত মৌ ঢালি তাৰ ওপৰত ঢাকনি দিব লাগে। এইদৰে মাটিৰ পাত্ৰ এটাত মৌ ভৰাই তাৰ ওপৰত ঢাকনি দি হনুমান জীৰ মন্দিৰত ৰাখক।

    ৪) যদি আপুনি আপোনাৰ কামৰ গতি বজাই ৰাখিব বিচাৰে বা কোনো বিশেষ কামৰ সফলতা নিশ্চিত কৰিব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে এখন বগা খালী কাগজ আৰু কেশৰ সেন্দুৰ লওক। এতিয়া সেই সেন্দুৰত অলপ জেচমিন তেল দি বগা উকা কাগজ এখনত ভগৱান ৰামৰ নাম লিখা। ৰাম, ৰাম, ৰাম, ‘ৰাম’ নামটো ১১ বাৰ লিখিব লাগে। লিখাৰ পিছত সেই কাগজখন ভালদৰে শুকুৱাই লোৱাৰ পিছত সেই কাগজখন ভাঁজ কৰি পাৰ্চত ৰাখিব।

    ৫) পত্নীৰ লগত সম্পৰ্ক মধুৰ কৰিব বিচাৰিলে মঙলবাৰে এটা শিলত বগা চন্দন ঘঁহি তাত অলপ কেশৰ দি পেষ্ট বনাই বিষ্ণু মন্দিৰলৈ গৈ সেই পেষ্টেৰে ভগৱানৰ ওচৰত তিলক লগাওক। ইয়াৰ পিছত বাকী থকা পেষ্টৰ সৈতে পত্নীৰ আৰু কপালত তিলক লগাব।

    ৬) যদি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সুখ বজাই ৰাখিব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে গা ধুই কিছু জেচমিন ফুল সংগ্ৰহ কৰক। এতিয়া সেই জেচমিন ফুলবোৰৰ মালা বনাই হনুমান জীৰ মন্দিৰলৈ গৈ সেই মালা ভগৱানক অৰ্পণ কৰক। লগতে নিজৰ পৰিয়ালৰ সুখৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰি ধূপকাঠি জ্বলাওক।

    ৭) আপোনাৰ ঘৰৰ সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে, প্ৰতিটো কুচকুৰ পৰা পৰিয়ালক ৰক্ষা কৰিবলৈ মঙলবাৰে মাটিৰ সৰু পাত্ৰ এটা কিনিব লাগে। এতিয়া সেই পাত্ৰটোত মৌ ঢালি তাৰ ওপৰত ঢাকনি দিব লাগে। এইদৰে মাটিৰ পাত্ৰ এটাত মৌ ভৰাই তাৰ ওপৰত ঢাকনি দি হনুমান জীৰ মন্দিৰত ৰাখক।

    ৮) যদি সন্তান জন্ম দিয়াৰ সুখ পাব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে গা ধোৱাৰ পিছত কয়লা নাৰিকল আৰু ১.২৫ মিটাৰ ৰঙা কাপোৰ খাব লাগে। এতিয়া সেই ৰঙা কাপোৰখন তামোলৰ চাৰিওফালে মেৰিয়াই লওক। এইদৰে হনুমান জীৰ মন্দিৰত ৰঙা কাপোৰেৰে মেৰিয়াই থোৱা তামোলখিনি আগবঢ়াব। ইয়াৰ পিছত মন্দিৰত বা নিজৰ ঘৰত উপযুক্ত স্থানত বহি হনুমানাষ্টক পাঠ কৰক।

    ৯) যদি বহু কষ্ট কৰিও ধনৰ বিষয়ত সফলতা লাভ কৰা নাই, তেন্তে মঙলবাৰে গা ধোৱা আদিৰ পিছত ধূপকাঠি আদিৰে মা দেৱীক ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰিব লাগে আৰু তাৰ পিছত মা দেৱীৰ ধ্যান কৰিব লাগে ৷

    ১০) যদি আপুনি আপোনাৰ স্মৃতিশক্তি চোকা কৰিব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে নিশা শুই উঠাৰ আগতে আঠুৱাৰ ওচৰত চন্দনৰ টুকুৰা এটা ৰাখক আৰু ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত সেই চন্দন কাঠৰ টুকুৰাটো যিকোনো ধৰ্মীয় স্থান বা মন্দিৰত দান কৰক।

    ১১) সামাজিক ক্ষেত্ৰত যদি আপুনি নিজৰ নাম উজলাইব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে গা স্নান কৰাৰ পিছত আপোনাৰ অধ্যক্ষ দেৱতাক প্ৰণাম কৰি ঘৰৰ মন্দিৰত চন্দন সুগন্ধিযুক্ত ধূপৰ লাঠি জ্বলাওক।

    ১২) যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনত সকলো ধৰণৰ আৰাম পাব বিচাৰে আৰু আপোনাৰ চৌপাশৰ সকলো আনন্দময় চাব ​​বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে মন্দিৰত পানীৰ চেষ্টনাটৰ আটা দান কৰক।

    এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

    Leave a comment