এই বিশেষ ব্যৱস্থা বৃহস্পতিবাৰে কৰক, জীৱনত কেতিয়াও টকাৰ অভাৱ নহ’ব।

বৃহস্পতিবাৰ উপায়ঃ যদি ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে গা স্নান, ধ্যান আৰু আচমান কৰক। ইয়াৰ পিছত হালধীয়া কাপোৰ পিন্ধি প্ৰথমে ভগৱান ভাস্কৰক পানী আগবঢ়াওক। ইয়াৰ পিছত ৰীতি-নীতি অনুসৰি লক্ষ্মী নাৰায়ণক পূজা কৰিব। এই সময়ত ভগৱান বিষ্ণুক অষ্টভুজ পদুম অৰ্পণ কৰিব। এই প্ৰতিকাৰ কৰি ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ সাধকৰ ওপৰত বৰষুণ হয়।

বিশ্বৰ সৃষ্টিকৰ্তা বিষ্ণুৰ বাবে বৃহস্পতিবাৰ অতি প্ৰিয়। এই দিনটোত ভগৱান বিষ্ণু আৰু মাতৃ লক্ষ্মীৰ বিশেষ পূজা কৰা হয়। ইয়াৰ লগতে দেৱগুৰু বৃহস্পতিৰো পূজা কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস যে বৃহস্পতিবাৰে ভগৱান বিষ্ণুক পূজা কৰিলে ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায়। একে সময়তে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়তো উচ্চ মৰ্যাদা লাভ কৰা হয়। সেয়েহে বৃহস্পতিবাৰে ভক্তসকলে ভগৱান বিষ্ণুক পূজা কৰে। এই দিনটোতো বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হয়। এই ব্যৱস্থাসমূহ পালন কৰিলে আয় আৰু সৌভাগ্য বৃদ্ধি পায়। আহক, সমাধান জনাওক –

বৃহস্পতিবাৰৰ সমাধান

~ যদি আপুনি ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে গা স্নান কৰক, ধ্যান কৰক আৰু আচমান কৰক। ইয়াৰ পিছত হালধীয়া কাপোৰ পিন্ধি প্ৰথমে ভগৱান ভাস্কৰক পানী আগবঢ়াওক। ইয়াৰ পিছত ৰীতি-নীতি অনুসৰি লক্ষ্মী নাৰায়ণক পূজা কৰিব। এই সময়ত ভগৱান বিষ্ণুক অষ্টভুজ পদুম অৰ্পণ কৰিব। এই প্ৰতিকাৰ কৰি ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদ সাধকৰ ওপৰত বৰষুণ হয়।

~ যদি আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা অনুকূল নহয় তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে পূজাৰ সময়ত ভগৱান বিষ্ণুক নাৰিকল আগবঢ়াওক। এই সময়ত সুখ, সমৃদ্ধি আৰু ধন-সম্পত্তিৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰক। ইয়াৰ পিছত তামোলখিনি ৰঙা বা হালধীয়া কাপোৰেৰে মেৰিয়াই নিৰাপদ স্থানত ৰাখিব। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে আয় বৃদ্ধি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

~ বৃহস্পতিবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰাৰ পিছত ৰীতি-নীতি অনুসৰি ভগৱান বিষ্ণুক পূজা কৰিব লাগে। এই সময়ত ভগৱান বিষ্ণুক কেশৰ মিহলি গাখীৰেৰে অভিষেক কৰক। এই প্ৰতিকাৰ কৰি ভগৱান বিষ্ণু সন্তুষ্ট হয়। তেওঁৰ কৃপাত ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ নাইকিয়া হৈ যায়।

~ যদি আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ক নতুন মাত্ৰা দিব বিচাৰে তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে ওচৰৰ লক্ষ্মী নাৰায়ণ মন্দিৰলৈ গৈ বিষ্ণু ভগৱানক পূজা কৰক। এই সময়ত ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱী আৰু বিষ্ণু ভগৱানক ৭ টাকৈ হলুদ আগবঢ়াব। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে আকাংক্ষিত ফলাফল পোৱা যায়।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment