শনিবাৰে এই বিশেষ ব্যৱস্থাবোৰ কৰক, ভাগ্যৰ তলা খোল খাব।

শনিদেৱক কৰ্মৰ ফলাফলৰ দাতা বুলি কোৱা হয়। কোৱা হয় যে তেওঁ ব্যক্তিজনক তেওঁৰ কৰ্ম অনুযায়ী ফলাফল দিয়ে। এই কাৰণেই শনিদেৱৰ ন্যায়াধীশৰ উপাধি। ভাল কাম কৰা ব্যক্তি শনিদেৱৰ আশীৰ্বাদ হৈ থাকে।

শনিৱাৰৰ উপায়ঃ শনিবাৰে ন্যায়ৰ দেৱতা শনিদেৱৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়। শনিবাৰে তেওঁক পূজা কৰিবলৈ সৰ্বোত্তম দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত ৰীতি-নীতি অনুসৰি শনি মহাৰাজক পূজা কৰিলে জীৱনৰ সকলো সমস্যা নোহোৱা হৈ যায়। শনিদেৱক কৰ্মৰ ফলাফলৰ দাতা বুলি কোৱা হয়। কোৱা হয় যে তেওঁলোকে ব্যক্তিজনক তেওঁৰ কৰ্ম অনুযায়ী ফলাফল দিয়ে। এই কাৰণেই শনিদেৱৰ ন্যায়াধীশৰ উপাধি। ভাল কাম কৰা ব্যক্তি শনিদেৱৰ আশীৰ্বাদ হৈ থাকে। বেয়া কামত লিপ্ত হোৱা ব্যক্তিজনে শনিদেৱৰ ক্ৰোধ পায়। যদি আপুনি আৰ্থিক সংকটত অসুবিধা পাইছে তেন্তে নিশ্চিতভাৱে শনিবাৰে কিছু ব্যৱস্থা লওক। সেই ব্যৱস্থাসমূহৰ বিষয়ে আমাক জনাওক…

আহত গছৰ পূজা

শনিবাৰে সূৰ্য্য উদয়ৰ আগতে আহত গছক পূজা কৰি পানী আগবঢ়াই তেলৰ চাকি জ্বলোৱা। শনিদেৱ এই কথাত সন্তুষ্ট আৰু আশীৰ্বাদ সদায় লাভ কৰা হয়।

শনিবাৰে এইবোৰ বস্তু দান কৰক

শনিদেৱৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ শনিবাৰে ক’লা তিল, ক’লা ছাতি, সৰিয়হ তেল, ক’লা উৰাদ আৰু জোতা চপ্পল দান কৰক। ইয়াৰ ফলত জীৱনৰ সমস্যাবোৰ কমি যায়।

লোহাৰ বন্তি জ্বলোৱা

কোৱা হয় যে ভগৱান শনি লোহাৰ ধাতুত বাস কৰে। এনে অৱস্থাত এটা লোহাৰ বন্তি সৰিয়হৰ তেল দি শনি আৰু মঙলবাৰে জ্বলাই দিব লাগে। এনে কৰিলে ব্যক্তিজন দুৰ্ঘটনাৰ পৰা ৰক্ষা পৰে।

বন্তিত এটা লৱণ দিব

শনিবাৰে বন্তি জ্বলাই থাকোঁতে তাত লৱণ এটা দিব। এনে কৰিলে শনিদেৱৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়। এই সমাধানে আপোনাক আৰ্থিক সুবিধা প্ৰদান কৰে। এই ব্যৱস্থাসমূহ অবিৰতভাৱে পালন কৰিলে কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment