সোমবাৰে এই বিশেষ ব্যৱস্থা সমূহ কৰক, সুখ, সমৃদ্ধি আৰু ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব।

ভগৱান শিৱ অত্যন্ত দয়ালু আৰু দয়ালু। তেওঁ নিজৰ ভক্তৰ সকলো দুখ দূৰ কৰে। তেওঁৰ কৃপাত ভক্তসকল পৰিত্ৰাণ পায়। শিৱ পুৰাণত আছে যে মহাদেৱক পূজা কৰা ভক্তসকলে জীৱনত সকলো ধৰণৰ সুখ লাভ কৰে। সেয়ে সোমবাৰে ভক্তসকলে ভক্তিৰে ভক্তি শিৱক পূজা কৰে।

সোমবাৰটো ভগৱান মহাদেৱৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত মাতৃ পাৰ্বতীক ভগৱান শিৱৰ সৈতে পূজা কৰা হয় আৰু তেওঁৰ বাবেও ব্ৰত পালন কৰা হয়। ভগৱান শিৱ অত্যন্ত দয়ালু আৰু দয়ালু। তেওঁ নিজৰ ভক্তৰ সকলো দুখ দূৰ কৰে। তেওঁৰ কৃপাত ভক্তসকল পৰিত্ৰাণ পায়। শিৱ পুৰাণত আছে যে মহাদেৱক পূজা কৰা ভক্তসকলে জীৱনত সকলো ধৰণৰ সুখ লাভ কৰে। সেয়ে সোমবাৰে ভক্তসকলে ভক্তিৰে ভক্তি শিৱক পূজা কৰে। জ্যোতিষতো সোমবাৰে বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ ব্যৱস্থা আছে। এই ব্যৱস্থাসমূহ পালন কৰিলে সকলো কামতে সফলতা লাভ কৰা হয়। সুখ, সমৃদ্ধি আৰু ধন-সম্পত্তিও বৃদ্ধি পায়। আহক, আমাক জনাওক সমাধান-

সোমবাৰৰ উপায়

যদি আপোনাৰ পৰিয়ালত সদায় বিসংগতিৰ পৰিস্থিতি থাকে, তেন্তে সমোভাৰৰ দিনা স্নান আৰু ধ্যান কৰাৰ পিছত ৰীতি-নীতি অনুসৰি শিৱক পূজা কৰক। ইয়াৰ পিছত হাত ভাঁজ কৰি ওচৰৰ শ্বীশম গছজোপাক কিছু সময় চেলুট কৰক। এই সময়ত পৰিয়ালৰ মংগলৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰক। এনে কৰিলে পৰিয়ালত উপস্থিত থকা বিবাদ নাইকিয়া হৈ যায়।

যদি আপোনাৰ স্মৃতিশক্তি দুৰ্বল হৈ পৰিছে তেন্তে সোমবাৰে ভগৱান শিৱৰ সৈতে দেৱী সৰস্বতীকো পূজা কৰক যাতে আপোনাৰ স্মৃতিশক্তি বৃদ্ধি পায়। এই সময়ত মা সৰস্বতীক গাখীৰ আৰু ভাতেৰে তৈয়াৰী খিৰ আগবঢ়াওক। কেশৰ সমৃদ্ধ খীৰ দেৱী সৰস্বতীকো আগবঢ়াব পাৰে। একে সময়তে বিশুদ্ধ ঘিৰ দীপ জ্বলাই ‘অম আইম হ্ৰীম সৰস্বত্যায় নম’ মন্ত্ৰ জপ কৰক। এই মন্ত্ৰ জপ কৰিলে স্মৃতিশক্তি চোকা হয়।

অবিবাহিত লোকে গা ধুই ধ্যান কৰি সোমবাৰে বগা কাপোৰ পিন্ধিব লাগে। এতিয়া গাখীৰ পানীত মিহলাই ভগৱান শিৱক অভিষেক কৰক। ৰাহু-কেতুকে ধৰি অশুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ কম কৰিবলৈ ক’লা তিলও পানীত মিহলাই দিব লাগে। ইয়াৰ পিছত ঈশ্বৰক বগা কাপোৰ অৰ্পণ কৰক। ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ তেওঁক শণ, দাতুৰা, মদৰ ফুল আদি আগবঢ়াওক। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে বিবাহৰ বাধাবোৰ আঁতৰি যায়।

যদি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন সুখী নহয়, তেন্তে সোমবাৰে ভগৱান শিৱক পঞ্চমৃতেৰে অভিষেক কৰক। ইয়াৰ পিছত পঞ্চক্ষৰী মন্ত্ৰ ‘অম নম শিৱায়’ৰ লগতে ‘অম ভ্ৰম ভ্ৰাইম ভ্ৰৌম স: ৰহভে নমঃ’ মন্ত্ৰ জপ কৰিব। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজৰ সম্পৰ্ক মধুৰ আৰু শক্তিশালী হৈ পৰে।

মানসিক চাপৰ পৰা সকাহ পাবলৈ প্ৰতি সোমবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰাৰ পিছত ভগৱান শিৱক কেঁচা গাখীৰেৰে অভিষেক কৰক। লগতে বগা বস্তু দান কৰক। এনে কৰিলে চন্দ্ৰ ৰাশিফলত শক্তিশালী হৈ উঠে। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে মানসিক চাপৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়।

আমাৰ লিখনিৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেন্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে শ্বেয়াৰ কৰিব। অনুৰূপ লিখনি পঢ়িবলৈ Axominfoৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment