ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ সোমবাৰে এইবোৰ ব্যৱস্থা কৰক

সোমবাৰৰ উপায়ঃ হিন্দু ধৰ্মত সোমবাৰটো ভগৱান শিৱৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰা হয়। ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বেছিভাগ মহিলা আৰু ছোৱালীয়ে সোমবাৰে (শিৱ ভগৱান) উপবাস পালন কৰি সকলো কামনা পূৰণৰ বাবে আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। ঘৰত শান্তি আৰু সুখ হওক বা এজন ভাল দৰা হওক, ভগৱান ভোলেনাথে এই সকলোবোৰ কামনা পূৰণ কৰে। হিন্দু ধৰ্মত ভগৱান শিৱৰ ভক্তৰ সংখ্যা অতি বেছি। বিশ্বাস অনুসৰি ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ কেৱল প্ৰকৃত ভক্তিহে প্ৰয়োজনীয়। কোৱা হয় যে ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ সোমবাৰে কিছু ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে। আহক আমি আপোনালোকক কিছুমান সহজ প্ৰতিকাৰ কওঁ যিবোৰ কৰি ভগৱান শিৱ আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হব আৰু আপোনাৰ সকলো কামনা পূৰণ কৰিব।

কিছুমান সহজ ব্যৱস্থা

> ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বগা, সেউজীয়া, হালধীয়া, ৰঙা বা নীলা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধি গা ধোৱা আৰু পূজা কৰা।

> পূজাত অক্ষত অৰ্থাৎ চাউল ভগৱান ভোলেনাথক অৰ্পণ কৰিব লাগে। চাউল যাতে ভাঙি যোৱা নহয় চাব।

> সোমবাৰে দৈ, বগা কাপোৰ, গাখীৰ আৰু চেনি দান কৰাটো সৰ্বোত্তম বুলি বিবেচিত হয়। এইবোৰ দান কৰি ভগৱান ভোলেনাথ নিজৰ ভক্তসকলৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয়।

> যদি আপুনি ধনৰ অভাৱ বা দৰিদ্ৰতাৰ দৰে সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে সোমবাৰে শিৱ ৰক্ষা স্তোত্ৰ আবৃত্তি কৰিলে আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হ’ব।

> যদি কোনো ব্যক্তি পিতৰা দোষত আক্ৰান্ত হৈ আৰ্থিক সংকটৰ মাজেৰে পাৰ হৈ আছে, তেন্তে সোমবাৰে সন্ধিয়া ক’লা তিল মিহলাই কেঁচা চাউল দান কৰিব লাগে। এই সমাধানৰ দ্বাৰা ঘৰৰ ধন-শস্যৰ ভঁৰালবোৰো ভৰি পৰিব।

> যিজন ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত চন্দ্ৰ আক্ৰান্ত হৈছে তেওঁ বগা কাপোৰ পিন্ধি কপালত চন্দনৰ তিলক লগাই ঘৰৰ পৰা ওলাই যাব লাগে যাতে চন্দ্ৰ দোষৰ প্ৰভাৱ কম হয়।

> সোমবাৰে অক্ষত, চন্দন, ধাতুৰা, গাখীৰ, আক, গংগা পানী, আৰু বেল পাত আদি আগবঢ়াব লাগে। ভগৱান শিৱ এই কথাত সন্তুষ্ট হৈ তেওঁৰ শুভ আশীৰ্বাদ দিয়ে।
> ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিবলৈ সোমবাৰে ভগৱান শিৱক ঘিউ, চেনি আৰু ঘেঁহুৰ আটা আগবঢ়াই তাৰ পিছত তেওঁৰ আৰতি পালন কৰক।

(অস্বীকাৰ: এই লেখাত দিয়া তথ্য আৰু তথ্য সাধাৰণ ধাৰণাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কৰা হৈছে। Axominfo য়ে এইবোৰ নিশ্চিত কৰা নাই। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment