Advertisement
Technology

Mahindra Thar 5-Doorত পোৱা যাব বৃহৎ টাচস্ক্ৰীণকে ধৰি বহু নতুন ফিচাৰ, ছানৰুফো হ’ব উপলব্ধ

Mahindra Thar 5-Door: যদিও মহিন্দ্ৰা থাৰ ৩-ড’ৰ এখন সফল এছ ইউ ভি হৈ আহিছে, কিন্তু বেছিভাগ মানুহেই বিশ্বাস কৰে যে এই লাইফষ্টাইল এছ ইউ ভি বৰ ব্যৱহাৰিক নহয়। ইফালে মাৰুতি চুজুকি জিমনি ৫ দুৱাৰৰ মুকলি। এই বিপদ অনুভৱ কৰি মহিন্দ্ৰাই ইতিমধ্যে ৫ দুৱাৰৰ থাৰৰ কাম আৰম্ভ কৰিছিল, যিটো বৰ্তমানৰ ৩ দুৱাৰৰ থাৰতকৈ দীঘলীয়া আৰু অধিক ব্যৱহাৰিক হ’ব। ইয়াৰ জৰিয়তে তাই অধিক গ্ৰাহকক লক্ষ্য কৰি ল’ব পাৰিব। অহা বছৰ মুকলি হ’ব পাৰে থাৰ লাইফষ্টাইল এছ ইউ ভিৰ লং হুইলবেছ সংস্কৰণ।

৫ দুৱাৰৰ মহিন্দ্ৰা থাৰক কেইবাবাৰো ভাৰতীয় পথত পৰীক্ষা কৰা দেখা গৈছে। এইবাৰ ইণ্টাৰনেটত লাইফষ্টাইল এছ ইউ ভিখনৰ ভিতৰৰ চোৰাংচোৱা ছবি ফাদিল হৈছে, যাৰ পৰা দেখা গৈছে যে এই এল ডব্লিউ বি লাইফষ্টাইল এছ ইউ ভিখন বহু নতুন বৈশিষ্ট্যৰে সজ্জিত হ’ব আৰু ইয়াত অধিক প্ৰিমিয়াম ইণ্টেৰিয়ৰ থাকিব। ইয়াত এটা ডাঙৰ টাচস্ক্ৰীণ ইনফ’টেইনমেণ্ট ইউনিট পোৱা যাব, যিটো ১০.২৫ ইঞ্চি হ’ব পাৰে আনহাতে বৰ্তমানৰ ৩ দুৱাৰৰ থাৰত ৭ ইঞ্চিৰ টাচস্ক্ৰীণ ইউনিট আছে।

৫ দুৱাৰৰ মহিন্দ্ৰা থাৰৰ ডাঙৰ টাচস্ক্ৰীণত উন্নত ইউজাৰ ইন্টাৰফেচ আৰু গ্রাফিক্স পোৱা যাব৷ কিন্তু এইচভিএচি, ৰটাৰী ডায়েল আৰু ফিজিকেল বুটামৰ বাবে চুইচগিয়াৰ ৩ দুৱাৰৰ থাৰৰ দৰেই পোৱা যায়। ইয়াৰ উপৰিও এছ ইউ ভিখনে সন্মুখৰ শাৰীৰ আসনৰ বাবে পৃথক আৰ্মৰেষ্ট পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। নিয়মীয়া বেঞ্চৰ আসনৰ লগতে পিছফালে এচি ভেণ্টো থাকিব। এই তথ্য চোৰাংচোৱা ফটোৰ পৰাও লাভ কৰা হৈছে।

মহিন্দ্ৰা থাৰ লং হুইলবেজ সংস্কৰণত উপলব্ধ হ’ব ফিক্সড ছাদ। এছ ইউ ভিখনত ডেচকেম আৰু চিংগল পেন ছানৰুফ আছে। বৈশিষ্ট্যসমূহৰ কথা ক’বলৈ গ’লে ইয়াত ছানগ্লাছ হোল্ডাৰ, একাধিক ষ্ট’ৰেজ স্থান, ছাদত মাউণ্ট কৰা স্পীকাৰ, ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট কনছ’লত ৰঙৰ এমআইডি, মাল্টি-ফংচনেল ষ্টিয়াৰিং হুইল, পাৱাৰ এডজাষ্টেবল অ’আৰভিএম আৰু ক্ৰুজ কণ্ট্ৰ’ল আদি বৈশিষ্ট্য থাকিব পাৰে।

মহিন্দ্ৰা থাৰ ৫ দুৱাৰৰ লাইফষ্টাইল এছ ইউ ভিখনে নতুন স্ক’ৰপিঅ’-এনৰ সৈতে পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেল ইঞ্জিনৰ বিকল্প ভাগ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। ইঞ্জিনৰ বিকল্প হ’ব পাৰে ২.০লিটাৰ টাৰ্বো পেট্ৰ’ল আৰু ২.২লিটাৰ টাৰ্বো ডিজেল ইউনিট। ট্ৰেন্সমিছন বিকল্পৰ কথা ক’বলৈ গ’লে ৬ স্পীড মেনুৱেল আৰু ৬ স্পীড অটোমেটিক উপলব্ধ হ’ব পাৰে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button