সোমবাৰে এইদৰে শিৱলিংগৰ বেলপাত্ৰ আগবঢ়াওক, মহাদেৱে সন্তুষ্ট হৈ আপোনাৰ জীৱন ধন-শস্যৰে ভৰাই তুলিব।

২০২৪ চনৰ ১২ ফেব্ৰুৱাৰী সোমবাৰে সিদ্ধ যোগৰ এক শুভ সংমিশ্ৰণ অনুষ্ঠিত হৈছে। এই সময়ছোৱাত মহাদেৱৰ স্বাৰ্থত কিছুমান নিশ্চিত ব্যৱস্থা কৰি জীৱনত অপৰিসীম ধন-সম্পত্তি লাভ কৰিব। সোমবাৰে আচাৰ্য ইন্দু প্ৰকাশৰ পৰামৰ্শ দিয়া এই নিশ্চিত প্ৰতিকাৰসমূহ কৰি ভোলেনাথে অতি সোনকালে আপোনালোকৰ প্ৰাৰ্থনা গ্ৰহণ কৰিব।

সোমোৱাৰ উপায়ঃ ২০২৪ চনৰ ১২ ফেব্ৰুৱাৰী সোমবাৰ। ইয়াৰ লগতে সোমবাৰে মাঘ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ তৃতীয় তিথি। সোমবাৰে বিয়লি ২:৩৬ বজালৈ চলিব সিদ্ধ যোগ। এই সিদ্ধ যোগৰ সময়ত যিকোনো ধৰণৰ সিদ্ধি লাভ আৰু ভগৱানৰ নাম জপ কৰাটো অতি উত্তম বুলি গণ্য কৰা হয়। এই যোগত যি কাম আৰম্ভ কৰা হয়, সেয়া নিশ্চিতভাৱে সম্পন্ন হয় অৰ্থাৎ সফল হয়। সোমবাৰক ভগৱান মহাদেৱক পূজা কৰাৰ বাবে সৰ্বোত্তম দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। সোমবাৰে ভোলে বাবাক সঁচা অন্তৰেৰে পূজা কৰি তেওঁৰ বাবে কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা কৰি জীৱনৰ সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়।

জীৱনত মানসিক অশান্তিৰ সন্মুখীন হওঁক, আৰ্থিক সমস্যা বা কৰ্মক্ষেত্ৰত হতাশাৰ সন্মুখীন হওঁক, এই সকলোবোৰ পৰিস্থিতিৰ পৰা সকাহ পাবলৈ আৰু মহাদেৱৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ, সিদ্ধ যোগৰ দিন সোমবাৰে আচাৰ্য ইন্দু প্ৰকাশৰ পৰামৰ্শ দিয়া প্ৰতিকাৰসমূহ কৰক। এই ব্যৱস্থাসমূহ পালন কৰিলে আপুনি পৃথিৱীৰ প্ৰতিটো বস্তুগত সুখ আৰু ধনৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব।

সোমবাৰে গ্ৰহণ কৰিব বিশেষ ব্যৱস্থা

~ যদি আপুনি সোমবাৰে কোনো বহুজাতিক কোম্পানীত সাক্ষাৎকাৰ দিবলৈ গৈ আছে, তেন্তে ঘৰৰ পৰা ওলাই যোৱাৰ সময়ত নিশ্চয় আইনাত নিজৰ মুখখন চাওক। লগতে সফলতাৰ বাবে মনে মনে ভগৱান শিৱৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰক। সোমবাৰে এনে কৰিলে আপোনাৰ মনটো ইতিবাচক হৈ থাকিব, আপোনাৰ সাক্ষাৎকাৰটো ভালদৰে চলিব আৰু আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ প্ৰভাৱ দেখা যাব।

~ যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ লাভত অহৰহ ধনৰ নাটনিৰ সন্মুখীন হৈ আছে বা আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত লাভ লাভ কৰা নাই, যাৰ বাবে আপুনি নতুন কিবা এটা কৰাৰ কথা ভাবিব পৰা নাই আৰু আপোনাৰ মনোবল কমি আহিছে। গতিকে ইয়াৰ বাবে যিকোনো নতুন কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে দুটা বগা ফুল নিজৰ লগত ৰাখক আৰু কাম শেষ হ’লে বৈ যোৱা পানীত ভাঁহি থওক। সোমবাৰে এই কাম কৰিলে আপোনাৰ ব্যৱসায়টোৱে লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

~ যদি কোনো বিষয়ক লৈ ঘৰৰ সদস্যসকলৰ মাজত বিবাদ হয়, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অস্থিৰ হৈ থাকে, তেন্তে সোমবাৰে আপোনাৰ ঘৰৰ ওচৰৰ মন্দিৰত ভগৱান শিৱক বেল পাত্ৰ আগবঢ়াওক আৰু লগতে কোনোবা আৰ্তজনক চাউলৰ বাটি দান কৰক . সোমবাৰে এনে কৰিলে আপোনাৰ মনটো শান্ত হৈ থাকিব আৰু পাৰিবাৰিক পৰিৱেশত ইতিবাচকতা আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

~ প্ৰায়ে কৃতিত্ব আপোনাৰ সন্মুখত থাকিলেও আপোনাৰ বাবে দেখা নাযায়। এই অনুভৱ হয় যেতিয়া সকলো থকাৰ পিছতো আপোনাৰ একো নাই যেন লাগে। গতিকে ইয়াৰ বাবে সোমবাৰে কুশ্বন বা কম্বলৰ ওপৰত বহি তুলসী বা ৰুদ্ৰাক্ষৰ ৰোজাৰীৰে কমেও ১০৮ বাৰ ভগৱান শিৱৰ মন্ত্ৰ জপ কৰক। মন্ত্ৰটো এনেধৰণৰ – ওম আইম হ্ৰীম সোমায় নমঃ। সোমবাৰে এনে কৰিলে আপোনাৰ জীৱনত চলি থকা সমস্যাবোৰৰ অন্ত পৰিব আৰু আপুনিও কৃতিত্বৰ সুবিধা লোৱাত সফল হ’ব।

~ প্ৰায়ে ব্যস্ত জীৱনত মানুহ কোনো কামৰ বাবে ইমানেই চিন্তিত হৈ পৰে যে তেওঁ বিভ্ৰান্তিৰ সন্মুখীন হয়। বেছিভাগ মানুহৰে এনে হোৱাটো সাধাৰণ কথা, ইয়াৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ সোমবাৰে তুলসী গছজোপাৰ ১১ বাৰ গা ধুই প্ৰদক্ষিণ কৰি তাৰ লগতে ঘিউৰ লেম্প জ্বলায়। সোমবাৰে এনে কৰিলে আপোনাৰ মানসিক চাপ কমি যাব, সেয়েহে আপোনাৰ জীৱনটো সুখী হৈ পৰিব।

~ যদি আপুনি আপোনাৰ কোনো শত্ৰুৰ দ্বাৰা অশান্তি পায়, তেন্তে তেওঁৰ পৰা সকাহ পাবলৈ সোমবাৰে গা ধোৱা আদিৰ পিছত ভগৱান শিৱৰ সন্মুখত ঘিউৰ চাকি জ্বলোৱা। লগতে ভগৱান শিৱৰ এই মন্ত্ৰটো ১১ বাৰ জপ কৰক। মন্ত্ৰটো এনেধৰণৰ – ওম শম শম শিৱয় শম শম কুৰু কুৰু ওম। সোমবাৰে এই কাম কৰিলে আপুনি অতি সোনকালে আপোনাৰ শত্ৰুৰ পৰা মুক্তি পাব।

~ যদি আপুনি আপোনাৰ আশীৰ্বাদ আৰু বস্তুগত সুখ বৃদ্ধি কৰিব বিচাৰে, তেন্তে সোমবাৰে গা ধোৱা আদিৰ পৰা অৱসৰ লোৱাৰ পিছত আপোনাৰ ঘৰৰ ওচৰৰ যিকোনো শিৱ মন্দিৰলৈ গৈ পানীত গংগা পানী অলপ দি শিৱলিংগক অৰ্পণ কৰক। লগতে হাত ভাঁজ কৰি ভগৱানৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰক। সোমবাৰে এনে কৰিলে আপোনাৰ আশীৰ্বাদ আৰু বস্তুগত সুখ বৃদ্ধি পাব।

~ যদি আপোনাৰ কোনো সমস্যা আছে আৰু তাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পৰা নাই, তেন্তে আপোনাৰ সমস্যা সমাধানৰ বাবে দুই এটোপাল গাখীৰ পানীত মিহলাই সোমবাৰে শিৱলিঙক আগবঢ়াওক। লগতে ১১ টা বেল পাতত চন্দন কাঠেৰে ওম লিখি শিৱলিঙক অৰ্পণ কৰি ধূপকাঠি ইত্যাদিৰে শিৱলিঙক পূজা কৰক। সোমবাৰে এই কাম কৰিলে আপুনি যি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব, তাৰ সমাধান অতি সোনকালে পোৱা যাব।

~ যদি আয় বৃদ্ধি কৰিব বিচাৰে তেন্তে সোমবাৰে শিৱলিংগত গাখীৰ আগবঢ়াওক। সম্ভৱ হ’লে গৰুৰ গাখীৰ আগবঢ়াওক। লগতে ১১ বাৰ শিৱমন্ত্ৰ জপ কৰক। মন্ত্ৰ হ’ল- ওম নমঃ শিৱয়। এইদৰে জপ সম্পূর্ণ কৰাৰ পাছত উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ বাবে হাত ভাঁজ কৰি ভগৱানৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰক। সোমবাৰে এই কাম কৰিলে আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি পাব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment