মহাশিৱৰাত্ৰিৰ আগত ‘এই’ বিশেষ বস্তুটো পালে জীৱন হৈ পৰিব ভাল, ৩৫০ বছৰ পিছত সৃষ্টি হৈছে ‘এই’ বিৰল যোগৰ!

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা একাধিৰ শুভ যোগাৰ সৃষ্টি হ’বলৈ গৈ আছে। ৮ মাৰ্চত মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ৪টা শুভ যোগৰ সৃষ্টি হৈছে। এই তিথিত ৰুদ্ৰাভিষেক কৰিলে ভগৱান শিৱ প্ৰসন্ন হ’ব।

পঞ্জিকা অনুসৰি ফাগুন মাহৰ কৃষ্ণ চতুৰ্দশী তিথিত মহাশিৱৰাত্ৰি পালন কৰা হয়। দিনটো উপবাস, পূজা, জাগৰণ আৰু শিৱৰ নাম ধ্যান কৰিলে ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যাব।

শাস্ত্ৰ অনুযায়ী মহাশিৱৰাত্ৰীৰ আগত কিবা এটা পালে ধন-সম্পত্তিতকৈ কম নহয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। দেওঘৰৰ বিখ্যাত জ্যোতিষী পণ্ডিত নন্দকিশোৰ মুদগালে এই বিষয়ে অৱগত কৰে। এটা বিশেষ বস্তু ভগৱান শিৱৰ খুবেই প্ৰিয়। মহাশিৱৰাত্ৰিৰ আগতে যদি এই বস্তুটো পায়,তেন্তে এক ধন-সম্পত্তিৰ পৰা কম নহয়।

জ্যোতিষীয়ে কয় যে মহাশিৱৰাত্ৰীৰ আগত যদি ৫ বেলাপাত আৰু পঞ্চমুখী ৰুদ্ৰাক্ষ পালে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা শিৱক অৰ্পণ কৰক। ফলত কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব আৰু ঘৰৰ পৰা ঋণাত্মক শক্তি চিৰদিনৰ বাবে আঁতৰি যাব। তাৰ লগতে ঘৰখনত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বজাই ৰখা হয়।

শাস্ত্ৰ অনুযায়ী পঞ্চপাত বেলাপাত্ৰ-পঞ্চমুখী ৰুদ্ৰাক্ষ পোৱাটো অতি বিৰল। এইবাৰ ৪টা শুভ কাকতলীয়া ঘটনা হ’বলৈ গৈ আছে। গতিকে বিৰল যোগত ৫পাত বেলাপাত আৰু পঞ্চমুখী ৰুদ্ৰাক্ষ পোৱাটো অতি শুভ।

বিৰল যোগত মহাশিৱৰাত্ৰিত ‘এইটো’ কৰিলে ধন-সম্পত্তিৰ উপচি পৰিব আপোনাৰ জীৱন।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment