লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা কৰক এই মহান প্ৰতিকাৰ, সদায় থাকিব মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ

Lakshmi panchami 2024 remedies for maa lakshmi blessings: হিন্দু ধৰ্মত সকলো তিথিক বিশেষ বুলি গণ্য কৰা হয়। চ’ত্ৰ মাহৰ কৃষ্ণ পক্ষৰ পঞ্চম দিনা লক্ষ্মী পঞ্চমী উৎসৱ পালন কৰা হয়। এই তাৰিখ লক্ষ্মী দেৱীৰ নামত উচৰ্গা কৰা হৈছে। ইয়াক শ্ৰী পঞ্চমী আৰু শ্ৰী ব্ৰত বুলিও জনা যায়।

এইবাৰ ১২ এপ্ৰিল শুকুৰবাৰে পালন কৰা হ’ব লক্ষ্মী পঞ্চমী উৎসৱ। এতিয়া এনে পৰিস্থিতিত শুকুৰবাৰ অৰ্থাৎ আজি হোৱাৰ বাবে ইয়াৰ গুৰুত্ব বাঢ়ি যায়। লক্ষ্মী দেৱীক যথাযথভাৱে পূজা কৰা ব্যক্তিজনে আজিৰ দিনটোত বিশ্বাস কৰে। তেওঁ কেতিয়াও আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন নহয়। এই লেখাটোত জ্যোতিষী পণ্ডিত অৰবিন্দ ত্ৰিপাঠীৰ পৰা বিতংভাৱে জনক কোনবোৰ প্ৰতিকাৰ লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা কৰিলে উপকাৰী হব পাৰে।

লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা হালধীয়া কড়ি পূজা কৰক

জ্যোতিষশাস্ত্ৰত হালধীয়া কড়িক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেয়ে লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা গৰু পূজা কৰিলে এজন ব্যক্তিৰ সকলো সমস্যা দূৰ কৰিব পৰা যায় আৰু লগতে আৰ্থিক সুফল পোৱা যায়। ইয়াৰ বাহিৰেও জীৱনত চলি থকা সমস্যাবোৰো আঁতৰি যাব পাৰে।

লক্ষ্মী দেৱীক গোটা হালধী অৰ্পণ কৰক

লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা কাঠৰ মঞ্চত হালধীয়া কাপোৰ মেলি দেৱী লক্ষ্মী আৰু বিষ্ণুৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰি এতিয়া একেলগে পূজা কৰক। পূজা কৰাৰ পিছত গোটা হালধী এটুকুৰা আগবঢ়াব। এনে কৰিলে ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব পাৰে আৰু ইচ্ছাও পূৰণ হ’ব পাৰে।

ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে টিপছ

যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত বাৰে বাৰে লোকচানৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা ১১ টা কড়ি কেশৰ আৰু হালধী দ্ৰৱত তিয়াই ৰঙা কাপোৰত বান্ধি নিজৰ দোকান বা অফিচৰ নিৰাপদ স্থানত ৰাখক। ইয়াৰ দ্বাৰা ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যা দূৰ কৰি আৰ্থিক লাভৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা শ্ৰীযন্ত্ৰ স্থাপন কৰক

লক্ষ্মী পঞ্চমীৰ দিনা লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰি থাকোঁতে নিশ্চিতভাৱে শ্ৰিয়ানত্ৰ স্থাপন কৰক। শ্ৰিয়ানত্ৰ লক্ষ্মী দেৱীৰ অতি প্ৰিয়। ঘৰৰ উত্তৰ-পূব দিশত ৰখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াক ইনষ্টল কৰাৰ সময়ত মনটো পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখক আৰু কোনো ধৰণৰ লোভ নাথাকিব।

যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে এই লেখাটো বিতংভাৱে পঢ়ক আৰু ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment