Advertisement
স্বাস্থ্য

এই ভিটামিনসমূহৰ অভাৱত নষ্ট হ’ব পাৰে আপোনাৰ যৌন জীৱন, জানক বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ

আজিৰ সময়তো যৌন সম্পৰ্কৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কোৱা নহয়। ইয়াৰ লগত জড়িত বহুতো মিথ আজিও সত্য বুলি গণ্য কৰা হয়। যৌন জীৱনৰ লগত জড়িত শুদ্ধ তথ্যও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আমাৰ খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিনে যেনেকৈ আমাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়, ঠিক সেইদৰে খাদ্যই আমাৰ যৌন স্বাস্থ্যতো প্ৰভাৱ পেলায়।

সঠিক আহাৰ নাখালে দুৰ্বলতা, ভাগৰুৱা আৰু সংক্ৰমণকে ধৰি বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। একেদৰে শৰীৰত কিছুমান বিশেষ ভিটামিনৰ অভাৱে আপোনাৰ যৌন জীৱনত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। এই বিষয়ে বিশেষজ্ঞৰ পৰা জানো আহক। এই তথ্য Purna Gummiesৰ প্ৰতিষ্ঠাপক Dr. Archana Gupta দিছে।

ভিটামিন বি১২

শুক্ৰাণুৰ সংখ্যা বৃদ্ধিত ভিটামিন বি ১২ য়ে গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও শুক্ৰাণুৰ ডি এন এৰ ক্ষতিও হ্ৰাস কৰে। শৰীৰত কিছুমান ভিটামিন থাকে, যাৰ অভাৱৰ বাবে মানুহৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপনৰ ইচ্ছা কম হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। ভিটামিন বি ১২ তাৰ ভিতৰত অন্যতম। যেতিয়া ইয়াৰ মাত্ৰা কমি যায় তেতিয়া আপোনাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপনৰ ইচ্ছা ম্লান হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

ভিটামিন বি ৩

ভিটামিন বি ৩ হৈছে এক জটিল ভিটামিন, যিটো হজম আৰু শক্তিৰ লগতে যৌন জীৱনৰ বাবেও অতি প্ৰয়োজনীয়। ই যৌন অংগৰ ফালে তেজৰ সোঁত বৃদ্ধি কৰে। এড্ৰিনেল গ্ৰন্থিত যৌন সম্পৰ্কৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় হৰম’ন উৎপাদনত ই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। বিশেষকৈ পুৰুষৰ বাবে এই ভিটামিন অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

ভিটামিন চি

ভিটামিন চিক প্ৰায়ে কেৱল ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিৰ বাবেহে দায়ী বুলি গণ্য কৰা হয়। কিন্তু যৌন জীৱন সুস্থ কৰি ৰখাত ই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। এই ভিটামিনটোৱে যৌন ইচ্ছা বৃদ্ধি বা হ্ৰাস কৰাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। শুক্ৰাণুৰ সংখ্যা বৃদ্ধিতো সহায় কৰে।

ভিটামিন ডি

ভিটামিন ডি হাড় আৰু শৰীৰৰ শক্তিৰ লগতে যৌন সুস্থতাৰ বাবে দায়বদ্ধ। ভিটামিন ডি ভিটামিন আৰু হৰম’ন দুয়োটা। বিশেষকৈ পুৰুষৰ ভিটামিন ডিৰ অভাৱত ইৰেকচনত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। যৌন হৰম’নৰ বাবে ভিটামিন ডিৰ পৰিপূৰক গুৰুত্বপূৰ্ণ। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

ভিটামিন কে

যৌন কাৰ্য্য উন্নত কৰাত ভিটামিন কে-এ গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। ই কামনাশক্তি বৃদ্ধি কৰে আৰু যৌন শক্তি আৰু কামনাৰ বাবে অপৰিহাৰ্য।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button