উলংগ স্নান কিয় নিষিদ্ধ, জানি শাস্ত্ৰই কি কয়

হিন্দু ধৰ্মগ্ৰন্থত সকলো বস্তুৰ বাবে কিছুমান নিয়ম প্ৰণয়ন কৰা হৈছে। ইয়াৰে এটা নিয়ম হ’ল গা ধোৱাৰ সন্দৰ্ভত কোৱা কথাবোৰ। সাধাৰণ মানুহে শাস্ত্ৰৰ নিয়ম মানি চলিব লাগিব যাতে ঘৰখন সুখী, সমৃদ্ধিশালী আৰু সমৃদ্ধিশালী হৈ থাকে। আচলতে আমাৰ শাস্ত্ৰত এনে বহু কথা লিখা আছে যিবোৰ আমি যুগ যুগ ধৰি অনুসৰণ কৰি আহিছো, কিন্তু একেটাৰ কাৰণ এতিয়াও সম্পূৰ্ণৰূপে জনা হোৱা নাই। তেনে এটা নিয়ম হ’ল উলংগ হৈ গা ধুব নালাগে।

ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে প্ৰায়ে শুনিছে চাগে কাপোৰ নোহোৱাকৈ অৰ্থাৎ উলংগ হৈ কেতিয়াও গা ধুব নালাগে। জ্যোতিষ বিশেষজ্ঞ ড° ৰাধাকান্ত ভাটছ জীৰ পৰা শাস্ত্ৰত লিখা এই বস্তুটোৰ বিষয়ে আৰু ইয়াৰ কাৰণৰ বিষয়ে কিছু কথা জানো আহক।

শাস্ত্ৰত উলংগ স্নান কিয় নিষিদ্ধ?

যদি আমি পৌৰাণিক কাহিনীৰ কথা কওঁ, তেন্তে উলংগ স্নান নিষিদ্ধ কৰাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ সময়ৰ সৈতে জড়িত। পৌৰাণিক কাহিনী অনুসৰি এবাৰ গোপীকসকলে বিলত গা ধুই উলংগ হৈ থকাৰ সময়ত শিশু কৃষ্ণই গোপীসকলৰ সকলো কাপোৰ লুকুৱাই ৰাখিছিল।

সেই সময়ত যেতিয়া কৃষ্ণ জীয়ে তেওঁলোকৰ কাপোৰ লুকুৱাই ৰাখিছিল আৰু গোপীসকলে তেওঁলোকৰ কাপোৰ ঘূৰাই ল’বলৈ অনুৰোধ কৰিছিল, তেতিয়া কৃষ্ণ জীয়ে তেওঁলোকক বুজাই দিছিল যে কাপোৰ পিন্ধাকৈ ক’তো গা ধুব নালাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা পানীৰ দেৱতা বৰুণক অপমান কৰা হয়। সেয়েহে উলংগ গা ধুব নালাগে বুলি পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

বৰুণ দেৱে উলংগ গা ধুই খং কৰিব পাৰেনে?

যদি আপুনি গা ধুওঁতে ভাৱে যে বন্ধ কোঠাত আপোনাক কোনেও চোৱা নাই তেন্তে সেয়া ভুল, কাৰণ ভগৱানে আপোনাক সকলোতে দেখে। যদি আপুনি উলংগ হৈ গা ধুই আছে তেন্তে ই মূলতঃ পানীৰ দেৱতা বৰুণক অপমান কৰাৰ দৰেই। উলংগ হৈ গা ধুলে পাপ কৰিব পাৰে আৰু আৰ্থিক আৰু শাৰীৰিক ক্ষতি কৰিব পাৰে।

উলংগ গা ধুই শৰীৰত নেতিবাচকতা প্ৰৱেশ কৰে নেকি?

উলংগ হৈ গা ধুলে নেতিবাচক শক্তি আপোনাৰ শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰে আৰু আপোনাৰ মানসিকতাও নেতিবাচক হ’ব পাৰে। গতিকে গা ধোৱাৰ সময়ত কিছু কাপোৰ পিন্ধিলেও কাপোৰ নোহোৱাকৈ গা নোধোৱা হ’লে আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব বুলি সদায় পৰামৰ্শ দিয়া হয়। উলংগ হৈ গা ধুলে শৰীৰৰ পৰা নেতিবাচক শক্তি আঁতৰি যায় আৰু ই আপোনাৰ মনৰ লগতে শৰীৰতো প্ৰভাৱ পেলায়।

উলংগ গা ধুলে পিতৰা দোষ হয় নেকি?

গৰুদ পুৰাণৰ মতে স্নান কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ আশে-পাশে আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষ অৰ্থাৎ মৃত পূৰ্বপুৰুষ উপস্থিত থাকে। যদি আপুনি উলংগ হৈ গা ধুই তেন্তে আপুনি পিতৰা দোষত ভুগিব পাৰে।

এনে স্নান কৰিলে আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ সন্তুষ্টি নহয় আৰু ইয়াৰ ফলত ঘৰত পিতৰা দোষ হ’ব পাৰে আৰু তেওঁলোকে কাপোৰৰ পৰা সৰি পৰা পানী শোষণ কৰে যিয়ে তেওঁলোকক সন্তুষ্ট কৰে। উলংগ গা ধুলে পূৰ্বপুৰুষসকল অসন্তুষ্ট আৰু খঙাল হৈ পৰে, যাৰ ফলত ব্যক্তিজনৰ গৌৰৱ, শক্তি, ধন-সম্পত্তি আৰু সুখৰ ধ্বংস হয়।

সেয়েহে কেতিয়াও উলংগ হৈ গা ধুব নালাগে। পদ্মপুৰণৰ মতে গা ধোৱা পানী পূৰ্বপুৰুষৰ ওচৰলৈ যায় আৰু উলংগ গা ধোৱাটো পূৰ্বপুৰুষৰ সন্মুখত কাপোৰ নোহোৱাকৈ গা ধোৱা বুলি ধৰা হয়।

উলংগ গা ধুলে দেৱী লক্ষ্মীক খং উঠে নেকি?

কোনোবাই যদি উলংগ হৈ গা স্নান কৰে তেন্তে দেৱী লক্ষ্মীয়ে তেওঁৰ ওপৰত খং উঠিব পাৰে বুলি শাস্ত্ৰত বিশ্বাস আছে। ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ ৰাশিফলত আৰ্থিক লোকচানৰ সম্ভাৱনা থাকিব পাৰে আৰু আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা আৰু বেয়া হ’ব পাৰে। এইবোৰ কাৰণত উলংগ গা ধুব নালাগে বুলি উপদেশ দিয়া হৈছে আৰু এইটোও শাস্ত্ৰত নিষিদ্ধ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment