মন্দিৰত ঘণ্টা বজোৱাৰ আগতে এই গুৰুত্বপূৰ্ণ নিয়মবোৰ জানি লওক

হিন্দু ধৰ্মত প্ৰতিদিনে ঘৰত আৰু মন্দিৰত দেৱ-দেৱী পূজা কৰা হয়। মন্দিৰত ঘণ্টা বজোৱাটো শাস্ত্ৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়।

কিন্তু মন্দিৰত ঘণ্টা বজাবলৈ কিছুমান নিয়ম আছে, যিবোৰ মানি চলাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। এনে পৰিস্থিতিত মন্দিৰৰ ঘণ্টাটোৰ বিষয়ে আৰু ইয়াৰ লগত জড়িত নিয়মৰ বিষয়ে জনাও আহক।

প্ৰৱেশদ্বাৰ

মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ঘণ্টা বজাই দিয়াটো বাধ্যতামূলক।

জাগ্ৰত চেতনা

মন্দিৰত প্ৰৱেশৰ সময়ত ঘণ্টা বাজিলে উপস্থিত দেৱ-দেৱীৰ চেতনা জাগ্ৰত হয় আৰু ভক্তৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

বজাব নালাগে

বিশ্বাস অনুসৰি পূজা কৰি বাহিৰলৈ ওলোৱাৰ সময়ত কেতিয়াও ঘণ্টা বাজিব নালাগে।

বিৰুদ্ধে

শাস্ত্ৰৰ মতে পূজা-অৰ্চনা কৰি উভতি আহি ঘণ্টা বাজিলে ঘণ্টা বজোৱাৰ নিয়মৰ বিৰোধী।

জোৰেৰে বজাব

ঘণ্টাটো জোৰেৰে বজাব নালাগে মন্দিৰত কেতিয়াও জোৰেৰে ঘণ্টা বজাব নালাগে।

পৰিস্থিতি.

যদি আপুনি পূজা কৰাৰ উদ্দেশ্যেৰে মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰিছে, তেন্তে এনে পৰিস্থিতিত জোৰেৰে ঘণ্টা বাজিলে আপোনাৰ মাজত উপস্থিত ভক্তিবোধক ধ্বংস কৰিব পাৰে।

কিমানবাৰ বজাব লাগে

ঘণ্টাটো অবিৰতভাৱে বজাব নালাগে;

এই তথ্য কেৱল বিশ্বাস, ধৰ্মীয় গ্ৰন্থ আৰু বিভিন্ন মাধ্যমৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কৰা হৈছে। কোনো তথ্য গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment