আঁহত গছৰ তলত কিয় ৰখা হয় দীপ, জানি লওক ধৰ্মীয় কাৰণ আৰু নিয়ম

Astrology Tips: হিন্দু ধৰ্মত পূজাৰ সময়ত দীপ জ্বলোৱাক গুৰুত্ব দিয়া হয়। এইদৰে গছৰ তলতো দীপ ৰখা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি কিছুমান গছত দেৱতা বাস কৰে। কোনোবাই যদি গছৰ ওচৰত দীপ জ্বলাই ইচ্ছা কৰে, তেন্তে তেওঁৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয়। যদি আপুনি আঁহত গছৰ তলত দীপ জ্বলাব বিচাৰে তেন্তে ইয়াৰ সঠিক পদ্ধতি আৰু সময় জানি লওক।

আঁহত গছৰ তলত কেতিয়া দীপ জ্বলাব?

পুৱা ৭ বজাৰ পৰা ১০ বজাৰ ভিতৰত আঁহত গছৰ তলত এটা দীপ জ্বলায়। ইয়াক ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰা হয়। ৰাতিপুৱা আঁহত গছত পানী আগবঢ়াই আৰু এটা দীপ ৰাখি সকলো কামনা পূৰণ হয়। একে সময়তে সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা ৭ বজাৰ ভিতৰত দীপ জ্বলাব পাৰিব।

গছৰ তলত কেতিয়া দীপ ৰাখিব নালাগে?

আঁহত গছত ৰাতি আৰু পুৱা ১০ বজাৰ পিছত দীপ জ্বলাব নালাগে। ইয়াৰ পিছৰ সময়খিনি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

এই নিয়মবোৰ মানি চলক

শনিবাৰে আঁহত গছৰ তলত দীপ জ্বলোৱাটো ফলদায়ক বুলি গণ্য কৰা হয়। কেৱল এয়াই নহয়, সৰিয়হ তেল বা ঘিউৰ দীপ এটা সদায় জ্বলাব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা দেৱ-দেৱীৰ আশীৰ্বাদ ৰখা হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment