হাতত ৰঙা সূতা বান্ধোতে বা খুলোতে মনত ৰাখিব এইবোৰ কথা, শুদ্ধ নিয়মেৰে কৰিলেহে পাব লাভ

Kalawa Rules: হিন্দু ধৰ্মৰ প্ৰায়বোৰ বিশেষ পূজাত ৰঙা সূতা বান্ধি ৰখা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি ৰঙা সূতাক ৰক্ষাসূত্ৰ বুলিও কোৱা হয়। কোৱা হয় যে ইয়াৰ দ্বাৰা জীৱনৰ সমস্যা দূৰ হয় আৰু ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ সদায় আপোনাৰ লগত থাকে। ৰঙা সূতা বান্ধি উলিওৱাৰ কিছুমান নিয়ম মানি চলাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, নহ’লে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ৰঙা সূতা বান্ধি বা উলিওৱাৰ নিয়ম দুই এজনেহে জানে। বেছিভাগ মানুহেই নিয়ম পালন নকৰাকৈয়ে ৰঙা সূতা বান্ধে যিটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই নিয়মৰ বিষয়ে জনাওক।

ৰঙা সূতা কেনেকৈ বান্ধিব?

ধৰ্মশাস্ত্ৰ মতে ৰঙা সূতা বান্ধি থাকোঁতে হাতত এটা মুদ্ৰা লৈ মুঠিটো বন্ধ কৰি দিব লাগে। ইয়াৰ পিছত আনখন হাত মূৰত ৰাখক। ৰঙা সূতা ৩, ৫, ৭ বাৰ মেৰিয়াই লওক। ইয়াৰ পিছত হাতত ৰখা দক্ষিণাখন ৰঙা সূতা বান্ধি দিয়া ব্যক্তিজনক দিয়ক।

কোনখন হাতত বান্ধিলে শুভ?

ধৰ্মশাস্ত্ৰৰ মতে পুৰুষ আৰু অবিবাহিত ছোৱালীৰ সোঁহাতত ৰঙা সূতা বান্ধি ৰাখিব লাগে। একে সময়তে বিবাহিত মহিলাসকলে বাওঁহাতত ৰঙা সূতা বান্ধিব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা শুভ ফল পোৱা যায়।

কোন দিনা ৰঙা সূতা খুলিব লাগে?

কিছুমান দিন ৰঙা সূতা খোলাৰ বাবে অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষৰ মতে মঙলবাৰ আৰু শনিবাৰে ৰঙা সূতা মুকলি কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ৰঙা সূতা খোলাৰ পিছত লগে লগে পূজাঘৰ বা মন্দিৰত ৰঙা সূতা বান্ধিব লাগে।

পুৰণি শিল্পকলাৰ লগত কি কৰিব?

যদি আপোনাৰ ৰঙা সূতা খোল খায় বা আপুনি খুলি দিয়ে, তেন্তে ক’তো পেলাই নিদিব, ইয়াক শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। বিশ্বাস অনুসৰি ৰঙা সূতা আহত গছৰ তলত বা কোনোবা বৈ যোৱা পানীত ডুবাই ৰাখিব লাগে।

ৰঙা সূতা বান্ধি এই মন্ত্ৰ জপ কৰক

কোনো যোগ্য ৰীতি-নীতিপৰায়ণ ব্ৰাহ্মণ বা আপোনাৰ বয়সস্থ ব্যক্তিৰ দ্বাৰা ৰঙা সূতা বান্ধি দিয়াটো সদায় শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ৰঙা সূতা বান্ধি এই মন্ত্ৰ জপ কৰক।

য়েন বধো বালি ৰাজা দনাভেন্দ্ৰ মহাবাল:। দহ ত্ৱামানুভাধনামি ৰক্ষে মা চলি মা চলি।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। axominfo এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment