Advertisement
ব্যৱসায়

ব্যক্তিগত ঋণ ল’ব বিচাৰেনে? সহজে ঋণ পাবলৈ এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব।

PERSONAL LOAN: বিভিন্ন ব্যক্তিগত আৰ্থিক অসুবিধাৰ বাবে বহুতে ব্যক্তিগত ঋণ ল’ব বিচাৰে, কিন্তু ঋণ লোৱাৰ বিষয়ে কিছু তথ্য আছে যিবোৰ বহুতে নাজানে, এই কথাবোৰ জানিলে আপোনিও সহজেই ব্যক্তিগত ঋণ পাব।

আমাৰ সকলোৰে জীৱনত আৰ্থিক সমস্যা সদায় থাকে। বিপদ কেতিয়া আহিব কোনেও ক’ব নোৱাৰে, বিভিন্ন জৰুৰীকালীন পৰিস্থিতি, চিকিৎসা জৰুৰীকালীন অৱস্থাত একেলগে বহুত টকাৰ প্ৰয়োজন হয়। কিন্তু সকলোৰে হাতত সদায় ডাঙৰ ডাঙৰ বা বহু বহু টকা নাথাকে, তেনে ক্ষেত্ৰত আমি ঋণ ল’ব লাগিব। লগতে যদি নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিবলৈ বা আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিবলৈ বহুত টকাৰ প্ৰয়োজন হয়, তেন্তে ঋণ লোৱাটোৱেই হৈছে আৰ্থিক অভাৱ পূৰণৰ একমাত্ৰ উপায়। লগতে বিভিন্ন মানুহৰ ঋণ লোৱাৰ কাৰণ বেলেগ বেলেগ। পুত্ৰৰ পঢ়া-শুনা বা সন্তানৰ বিবাহৰ বাবে বহুত টকাৰ প্ৰয়োজন হ’লে একমাত্ৰ আশা হ’ল ঋণ লোৱা। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

ব্যক্তিগত ঋণ লোৱাৰ সময়ত কিছু কথা মনত ৰখাটো জৰুৰীঃ সদায় মনত ৰাখিব যে ব্যক্তিগতভাৱে লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত দুই এটা কথা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু ঋণ লোৱাৰ সময়ত এইবোৰ কথা মনত ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

Eligibility for Loan: বিভিন্ন বেংকৰ পৰা ঋণ লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত বিভিন্ন বেংকৰ ঋণৰ যোগ্যতা আৰু ঋণৰ নিয়ম বেলেগ বেলেগ। ঋণ লোৱাৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰণ সমূহ হ’ল আপোনাৰ আয়ৰ স্থিৰতা, আপোনাৰ বয়স আৰু আপোনাৰ CIBILৰ নম্বৰ। CIBIL স্ক’ৰ হৈছে ৩ অংকৰ সংখ্যা। এই সংখ্যা যিমানেই বেছি হ’ব সিমানেই ঋণ পোৱাৰ নিশ্চয়তা থাকিব। অৰ্থাৎ ব্যক্তিজনৰ CIBIL স্ক’ৰ যিমানেই বেছি হ’ব সিমানেই বেংকৰ পৰা ঋণ পোৱাৰ নিশ্চয়তা বেছি। আপোনাৰ CIBIL স্ক’ৰৰ পৰা বেংকে আপোনাৰ ঋণৰ ইতিহাসৰ মূল কথাখিনি পাব পাৰে।

Amount of interest: যিকোনো বেংক বা প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ঋণ লোৱাৰ আগতে সেই বেংক বা প্ৰতিষ্ঠানৰ ঋণৰ সুত বিতংভাৱে জনাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। বিভিন্ন বেংক বা বিভিন্ন প্ৰতিষ্ঠানত ব্যক্তিগত ঋণৰ সুতৰ হাৰ বেলেগ বেলেগ, গতিকে আপুনি ঋণ লোৱা ঠাইখনৰ সুতৰ হাৰ নিশ্চিতভাৱে জানি লওক। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

How to get a loan easily: আপুনি বেংকৰ অফলাইনত গৈ পোনপটীয়াকৈ ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে আৰু লগতে বিভিন্ন এপৰ পৰা বা বেংকৰ নিজা ৱেবছাইটৰ পৰাও ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। সহজে ঋণ ল’বলৈ আপুনি মনত ৰাখিব লগা কথাবোৰ ইয়াত উল্লেখ কৰা হৈছে। যিকোনো বেংকৰ পৰা ঋণ ল’বলৈ হ’লে CIBIL স্ক’ৰ বেছি হ’ব লাগিব, CIBIL স্ক’ৰ যিমানেই বেছি হ’ব সিমানেই সহজে লোন পাব। ক্ৰেডিট কাৰ্ডধাৰীয়ে সহজেই ঋণ ল’ব পাৰে, কিন্তু মনত ৰাখিব লাগিব যে ঋণ লোৱাৰ সহজতা নিৰ্ভৰ কৰিব আপোনাৰ ক্ৰেডিট কাৰ্ড ব্যৱহাৰ আৰু পৰিশোধৰ ইতিহাসৰ ওপৰত। ( আপোনাৰ দৈনিক দৈনিক ৰাশিফল আগতিয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওক 👉 Click here )

যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ ফেচবুক পেজটো Follow কৰিব নাপাহৰিব। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button