শোৱনি কোঠাৰ এই ঠাইবোৰত ৰাখিব লাগে ময়ুৰৰ পাখি, স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্কত থাকিব মধুৰতা

আমি সকলোৱে নিজৰ ঘৰখন বিভিন্ন ধুনীয়া বস্তুৰে সজাই থওঁ। যদি ঘৰৰ সকলো বস্তু বাস্তুৰ মতে ৰখা হয় বা আনকি সজ্জাৰ সামগ্ৰীও বাস্তুৰ নিয়ম অনুসৰি ৰখা হয়, তেন্তে ঘৰত সদায় সুখ থাকে।

ঘৰত গছ-গছনি ৰখাই হওক, বেৰবোৰ বিভিন্ন ৰঙেৰে সজাই পৰাই হওক বা যিকোনো কোঠা সজাই পৰাই হওক, বাস্তুক মনত ৰাখি যদি কথাবোৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়, তেন্তে ঘৰৰ মানুহৰ মাজত সমন্বয় স্থাপনৰ উপায় বুলি গণ্য কৰা হয়।

ঠিক তেনেদৰে ঘৰৰ শোৱা কোঠাত কিছুমান বস্তু ৰাখিলে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক মজবুত হয়। ইয়াৰে এটা হ’ল ময়ুৰৰ পাখি। শোৱনি কোঠাৰ কোনো বিশেষ স্থানত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে পাৰস্পৰিক বিবাদৰ পৰা সকাহ পোৱাৰ লগতে প্ৰেম বৃদ্ধি পায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। শোৱা কোঠাত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাৰ উপকাৰ আৰু সঠিক স্থানৰ বিষয়ে বাস্তু বিশেষজ্ঞ মধু কোটিয়া জীৰ পৰা জনাওক।

ময়ুৰৰ পাখি ঘৰত ৰখাৰ উপকাৰিতা

যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ কিছুমান বিশেষ স্থানত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখে, তেন্তে ইয়াৰ পৰা আপুনি বহু উপকাৰ লাভ কৰিব পাৰে। ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে ইতিবাচকতা বজাই ৰাখে আৰু আপোনাৰ ঘৰলৈ সুখ আৰু সৌভাগ্য কঢ়িয়াই অনাত সহায় কৰে।

ঘৰৰ মন্দিৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে আপোনাৰ ঘৰত কেতিয়াও টকা আৰু শস্যৰ অভাৱ নহয় আৰু ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ সদায় থাকে। ময়ুৰক ভগৱান কাৰ্তিকেয়ৰ বাহন হিচাপে পূজা কৰা হয়।

কাৰ্তিকেয়াক সদায় জয়ৰ দেৱতা হিচাপে দেখা গৈছে আৰু যদি আপুনি ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখে তেন্তে ই আপোনাক শত্ৰুৰ ওপৰত জয়লাভ কৰাত সহায় কৰে। বাস্তুত কোৱা হৈছে যে যদি কোনোবাই ব্যৱসায়ত লাভ লাভ কৰা নাই তেন্তে তেওঁ নিজৰ নগদ ধনৰ বাকচত সাতটা পাখি ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ বাহিৰেও ঘৰৰ দক্ষিণ কোণত পাখি ৰাখিলে কোনো ধৰণৰ ঋণাত্মক শক্তিৰ বাসস্থানৰ পৰা ৰক্ষা পৰে।

শোৱা কোঠাত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাৰ উপকাৰিতাৰ

  • বাস্তুৰ মতে ময়ুৰৰ পাখিত প্ৰাকৃতিক এন্টিমাইক্ৰ’বিয়াল এজেণ্ট থাকে যিয়ে আপোনাৰ শোৱা কোঠাৰ পৰিৱেশ পৰিষ্কাৰ আৰু সুস্থ কৰি ৰখাত সহায় কৰে।
  • ময়ুৰৰ পাখিয়ে শোৱা কোঠাত শান্তিপূৰ্ণ আৰু শিথিল পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰে।
  • মানসিক চাপ কমোৱাৰ লগতে টোপনিৰ মান উন্নত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।
  • এইবোৰ শোৱা কোঠাত শক্তিৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি আৰু সুস্থতাৰ অনুভৱ দিবলৈ অপৰিহাৰ্য উপাদান বুলি জনা যায়।
  • ময়ুৰৰ পাখিয়ে নেতিবাচক শক্তি শোষণ কৰাত সহায় কৰে আৰু ইতিবাচক পৰিৱেশ প্ৰদান কৰে যিয়ে পাৰস্পৰিক সংঘাতৰ পৰা মুক্তি পোৱাত সহায় কৰে।

শোৱা কোঠাত ময়ুৰৰ পাখি ক’ত ৰাখিব লাগে?

বাস্তুৰ মতে আপোনাৰ ঘৰৰ দক্ষিণ-পশ্চিম কোণটো মাষ্টাৰ বেডৰুমৰ বাবে আটাইতকৈ শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, কিয়নো ইয়াক সম্পৰ্কত স্থিৰতা আৰু দীৰ্ঘায়ুৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। শোৱনি কোঠাৰ দক্ষিণ-পশ্চিম কোণত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে স্বামী-স্ত্ৰীৰ সম্পৰ্ক অধিক মজবুত হৈ পৰে আৰু পাৰস্পৰিক বুজাবুজি আৰু প্ৰেম বাঢ়ি যায়। এই কোণটো পৃথিৱী মৌলৰ সৈতে জড়িত যিয়ে সুস্থিৰ পৰিৱেশৰ প্ৰসাৰ ঘটায়। এই দিশত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

বিচনাৰ কাষৰ টেবুলত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাটোও অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। মূলতঃ পত্নীয়ে শুই থকা বিচনাৰ চুকত যদি ময়ুৰৰ পাখি ৰাখে তেন্তে ই পাৰস্পৰিক সন্মানৰ অনুভূতি বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। এই স্থানত ৰখা ময়ুৰৰ পাখিয়ে মুকলি যোগাযোগ আৰু বুজাবুজিক উৎসাহিত কৰে, যিটো সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে এক অপৰিহাৰ্য উপাদান হিচাপে গণ্য কৰা হয়।

বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি আপুনি আপোনাৰ পত্নী শুই থকা কাষৰ বিচনাৰ তলত ময়ুৰৰ পাখি এটা ৰাখে তেন্তে বৈবাহিক সম্পৰ্কত ধনাত্মক শক্তিৰ সঞ্চাৰণ হয়। ঘৰৰ শোৱা কোঠাত ৰখা ময়ুৰৰ পাখি এটাই সামগ্ৰিক শক্তি বৃদ্ধি কৰে আৰু আৱেগিক সংযোগৰ বাবে অনুকূল পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰে।

শোৱা কোঠাৰ দক্ষিণ-পশ্চিম কোণত থকা এটা পাত্ৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে ইতিবাচক শক্তি বৃদ্ধি পায় আৰু আকৰ্ষণীয় আৰু সুসম পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হয়।

স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত হোৱা বিবাদ কম কৰিবলৈ ময়ুৰৰ পাখি আঠুৱাৰ তলত ৰখাটো বাঞ্ছনীয়। নিয়মিতভাৱে এই কাম কৰিলে অতি সোনকালে কাজিয়াৰ পৰা মুক্তি পাব আৰু সমন্বয় বজাই ৰাখিব।

শোৱা কোঠাত কেনেধৰণৰ ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিব লাগে?

যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ শোৱা কোঠাত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিছে, তেন্তে আপুনি যত্ন লোৱা উচিত যাতে ইয়াৰ ক’তো ক্ষতি নহয়।
শোৱা কোঠাত সদায় ময়ুৰৰ পাখি পৰিষ্কাৰ কৰি ৰাখক আৰু মনত ৰাখিব যে প্লাষ্টিক বা আন ধৰণৰ ময়ুৰৰ পাখি নহয় প্ৰকৃত পাখি ৰখাটোৱেই আটাইতকৈ শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

শোৱা কোঠাত বা বিচনাৰ মাজত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাৰ আগতে কিছু সময় সূৰ্যৰ পোহৰত ৰাখিব লাগে বা ঘৰৰ মন্দিৰত ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা ময়ুৰৰ পাখিৰ পৰা যিকোনো ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰাই পেলাব পাৰি।

এই নিয়ম অনুসৰি যদি আপুনি ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰাখে তেন্তে আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত সদায় সুখ থাকিব আৰু কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ কাজিয়াও পৰিহাৰ কৰিব পাৰি।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment