স্বামীয়ে অতি সুখী কৰি ৰাখিছিল গতিকে দিলো DIVORCE… এক আচৰিত ঘটনা

প্ৰতিগৰাকী ছোৱালীয়ে এনেকুৱা এজন জীৱন সংগী বিচাৰি উলিয়াব বিচাৰে যিয়ে তাইৰ যত্ন ল’ব, তাইক ভাল পাব আৰু কেতিয়াও তাইৰ একো অভাৱ হ’বলৈ নিদিয়ে। কিন্তু যদি আমি কওঁ যে এই কামটো নিখুঁতভাৱে সম্পূৰ্ণ কৰাটো স্বামীৰ ওপৰত বোজা হৈ পৰে, তেন্তে আপোনাৰ বাবে বিশ্বাস কৰাটো কঠিন হ’ব। কিন্তু এইটো সঁচাকৈয়ে হৈছে। আৰু সেইটোও শৈশৱৰ প্ৰেয়সী দম্পতীহালৰ লগত।

এই আচৰিত ঘটনা সংঘটিত হৈছে বিশ্ববিখ্যাত ফুটবল খেলুৱৈ ৰিকাৰ্ডো কাকাৰ সৈতে। প্ৰায় ১০ বছৰ ধৰি বিবাহিত জীৱন যাপন কৰাৰ পিছত তেওঁৰ তেতিয়াৰ পত্নী কেৰ’লিন চেলিকোৱে বিবাহ বিচ্ছেদ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। কিন্তু প্ৰতিবেদনত উল্লেখ কৰা কাৰণবোৰ বিশ্বাসৰ বাহিৰত আছিল। যদিও কেৰ’লিনে এই বক্তব্যক মিছা বুলি অভিহিত কৰিছে, কিন্তু কাকাৰ সাক্ষাৎকাৰে বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি কৰিছে আৰু সকলো ঠিক হ’লেও কোনোবাই কিয় বিবাহ বিচ্ছেদ বিচাৰিব?

তেওঁ আছিল অতি নিখুঁত

দ্য ছানত প্ৰকাশিত এটা প্ৰবন্ধ অনুসৰি বিবাহ বিচ্ছেদৰ প্ৰায় ৯ বছৰৰ পাছত কেৰ’লিনে বিবাহৰ অন্ত পৰাৰ প্ৰকৃত কাৰণ প্ৰকাশ কৰে। ককাই ককাই মোক কেতিয়াও প্ৰতাৰণা কৰা নাছিল।

তেওঁ সদায় মোৰ যত্ন লৈছিল আৰু মোক এটা সুন্দৰ পৰিয়াল দিছিল। কিন্তু মই সুখী নাছিলোঁ। সদায় কিবা এটা হেৰাই যোৱা যেন অনুভৱ হৈছিল। সমস্যাটো আছিল যে তেওঁ মোৰ বাবে বৰ নিখুঁত আছিল।

এই লেখাটো ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত কেৰ’লিনে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি এই বক্তব্যক ভুৱা আখ্যা দিয়ে। তেওঁ কয় যে তেওঁলোকৰ বিবাহ বিচ্ছেদ ‘পাৰস্পৰিক’।

কিন্তু ইয়াৰ কিছু সময়ৰ পাছতেই কাকাই ৰেডিঅ’ সম্প্ৰচাৰত বিবাহ বিচ্ছেদৰ দিনবোৰৰ সমগ্ৰ কাহিনী বৰ্ণনা কৰিছিল, যাৰ পৰা স্পষ্ট হৈ পৰিছিল যে তেওঁৰ বাবে কিয় বিবাহ বিচ্ছেদ কৰিবলগীয়া হৈছে সেয়া বুজিবলৈ টান।

কাকাই কি ক’লে?

স্পেইনৰ আউটলেট স্প’ৰ্টৰ প’ডকাষ্টত এই বিষয়ে কোৱাৰ সময়ত কাকাই কয়, ‘২০১৫ চনত মোৰ বিয়া হৈছিল আৰু মোৰ পত্নীয়ে সেই সময়ত সিদ্ধান্ত লৈছিল যে তেওঁ আৰু এই সম্পৰ্কত থাকিব নিবিচাৰে। তাই মোক কৈছিল- মই সুখী নহয় আৰু ইয়াৰ কাৰণ বুলি মই বিবাহক দোষ দিওঁ।

ফুটবলাৰগৰাকীয়ে আৰু কয়, ‘মই সেই সময়ত আমেৰিকাত বাস কৰিছিলো আৰু তাই বিচাৰিছিল যে আমি ব্ৰাজিললৈ উভতি যাওঁ। তেওঁৰ কথা আছিল – মই ব্ৰাজিললৈ যাব বিচাৰো, মই তাত থাকিব বিচাৰো আৰু মই আৰু বিবাহিত জীৱন যাপন কৰিব নিবিচাৰো।

ককাই ক’লে যে তেওঁ নিজৰ বিবাহক বচাবলৈ সকলো চেষ্টা কৰিছিল, কাৰণ তেওঁ বিবাহ বিচ্ছেদ কৰিব নিবিচাৰিছিল। কিন্তু সম্পৰ্কটো বচাবলৈ তেওঁ সফল হ’ব নোৱাৰিলে।

কেতিয়াবা নাৰীয়ে নিজেই আন নাৰীক বুজি নাপায়

সত্যটো হ’ল এই গোটেই কথাটো আৰু বিবাহ বিচ্ছেদৰ কাৰণটো কেৱল পুৰুষৰ বাবেই নহয় মহিলাৰ বাবেও বিভ্ৰান্তিকৰ।

সাধাৰণতে ভাৰতত বিবাহ বিচ্ছেদৰ কাৰণবোৰ কাজিয়া, ঘৰুৱা হিংসা, মানসিক হাৰাশাস্তি আদি গভীৰ বিষয়ৰ লগত জড়িত। কিন্তু গিৰিয়েক ভাল আছিল আৰু তাইক সুখী কৰি ৰাখিছিল, নহ’লে তাই বিবাহত থকাৰ হেঁপাহ হেৰুৱাই পেলাইছিল, এনে কাৰণ আমাৰ দেশত খুব কমেইহে দেখা যায়।

কিন্তু প্ৰতিগৰাকী নাৰী একে নহয়

এই সমগ্ৰ বিষয়টো পঢ়াৰ পিছত মনলৈ অহা প্ৰশ্নটো হ’ল ‘আটাইবোৰৰ পিছতো মহিলাসকলে কি বিচাৰে?’ ই স্বাভাৱিক। অৱশ্যে ইয়াত বুজাটো জৰুৰী যে প্ৰতিগৰাকী নাৰী একে নহয়। বিবাহিত জীৱনৰ পৰা প্ৰত্যেকৰে আশা বেলেগ বেলেগ।

সেইবাবেই কিছুমানক গৃহিণীৰ জীৱনত সুখী হোৱা দেখা যায়, আনহাতে কিছুমানে এই ভূমিকাত অহাৰ পিছত ডিপ্ৰেছনত পৰে, কাৰণ তেওঁলোকৰ ইচ্ছা আছিল বিয়াৰ পিছতো নিজৰ কেৰিয়াৰ বৃদ্ধি কৰা, যিটো সম্ভৱ নাছিল।

এইটো এটা ডাঙৰ কাৰণ হ’ব পাৰে

বেলেগ দেশত বসতি স্থাপন কৰাৰ পিছত নিজৰ বুলি অনুভৱ নকৰা আৰু স্বামীৰ কামত ব্যস্ততা, বিবাহ বিচ্ছেদৰ এই দুটা কাৰণ ককাৰ কথাৰ পৰাই উলিয়াব পাৰি। সম্ভৱ কেৰ’লিনে আপোনজনে ভৰা পৰিৱেশ এটালৈ উভতি যাব বিচাৰিছিল, যিটো তাই আমেৰিকাত বিচাৰি নাপালে।

এক দৃষ্টিত এই কাৰণটো খুব দুৰ্বল যেন লাগিব পাৰে, কিন্তু এনে বহু ক্ষেত্ৰ আপুনি নিশ্চয় দেখিছে, য’ত শিশুৱে বিদেশত পঢ়া-শুনা কৰিবলৈ গৈ ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ নকৰাকৈয়ে ঘূৰি আহে, কাৰণ ঘৰৰ হেঁপাহই তেওঁলোকক মানসিক চাপত পেলায় আৰু তাত থকাটো অসম্ভৱ হৈ পৰে।

এনে পৰিস্থিতিত এইটো বুজিব লাগিব যে কিছুমান মানুহৰ বাবে জীয়াই থকাৰ বাবে পৰিচিতিৰে ভৰা পৰিৱেশ অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ।

বহু সময়ত পৰিচয় সংকটৰো কাৰণ হৈ পৰে।

এজন সংগীৰ বাবে অত্যধিক জনপ্ৰিয় হোৱাটোও বিবাহ বিচ্ছেদৰ কাৰণ হৈ পৰে। স্বামী হওক বা পত্নী হওক, যদি তেওঁলোকৰ ব্যক্তিগত পৰিচয় হেৰাই যায় আৰু তেওঁলোকক কেৱল পত্নীৰ সম্পৰ্কতহে দেখা যায়, তেন্তে ই মনত নেতিবাচকতা পূৰণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

এনে সম্পৰ্ক যিমানেই সুখী নহওক কিয়, সদায় ভাঙি যায়। হলিউডৰ গায়িকা আৰিয়ানা গ্ৰেণ্ড আৰু টেইলৰ চুইফটৰ ক্ষেত্ৰতো এনে হোৱা দেখা গৈছে। কেৰ’লিনেও হয়তো একে অনুভৱ কৰিছে। কাৰণ আজিও মানুহে তাইক কাকাৰ প্ৰাক্তন পত্নীৰ নামেৰে বেছিকৈ চিনি পায়, যিটোৱে দেখুৱাইছে যে তাইৰ প্ৰাক্তন স্বামীৰ নিজৰ ভাবমূৰ্তিৰ ওপৰত কিমান শক্তিশালী ছাপ পৰিছে।

এতিয়া কাৰণ যিয়েই নহওক কিয়, এটা কথা নিশ্চিত যে এইবাৰ দুয়োৰে বাবে অতি কঠিন আছিল। তথাপিও তেওঁলোকে নিজৰ বন্ধনত তিক্ততাক নিদিলে আৰু আজিও তেওঁলোকে সন্তান দুটাক একেলগে ডাঙৰ-দীঘল কৰে। বাইদেউ আপোনালোকক কওঁ যে দুয়োজনে নতুন সংগীৰ সৈতে আগবাঢ়ি গৈছে আৰু সুখী জীৱন কটাব ধৰিছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment