ৰাশিফলত কাল সৰ্প দোষ থাকিলে জীৱনত ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে এনে ঘটনা, এইটোৱেই হৈছে মোক্ষ লাভৰ সহজ উপায়

জ্যোতিষৰ মতে যিকোনো ব্যক্তিৰ জন্ম হ’লে তেওঁৰ ৰাশিফলত বহু ধৰণৰ শুভ আৰু অশুভ যোগৰ সৃষ্টি হয়। এই শুভ আৰু অশুভ যোগে মানুহৰ জীৱনত ইতিবাচক আৰু নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়। ৰাশিফলত থকা কিছুমান অশুভ যোগে ব্যক্তিজনৰ সুখ আৰু শান্তি কাঢ়ি লৈ যায়। সকলো ধৰণৰ আৰাম পোৱাৰ পিছতো তেওঁ জীৱনত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়।

কওঁ যে কেতিয়াবা ৰাশিফলত অভিশপ্ত যোগো থাকে। ইয়াৰে এজন হ’ল কাল সৰ্প দোষ। ইয়াৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে শুই থকাৰ সময়ত কেৱল সাপৰ সপোন দেখিব। বৰং জীৱনত এনে বহু ঘটনা ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে, যাৰ পৰা বুজা যায় যে ব্যক্তিজনৰ ৰাশিফলত কাল সৰ্প যোগ আছে। কাল সৰ্প দোষৰ লক্ষণ আৰু ইয়াৰ সমাধান জানি লওক।

কাল সৰ্প দোষৰ লক্ষণ
জ্যোতিষৰ মতে কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত যদি কাল সৰ্প দোষ থাকে তেন্তে ব্যক্তিজনে বহু ধৰণৰ বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। ব্যক্তিজন সদায় শাৰীৰিক আৰু আৰ্থিকভাৱে বিপদত পৰে। কেৱল এয়াই নহয়, শিশুৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয় একাংশ লোকে। হয় ব্যক্তিজন সন্তানহীন হৈ থাকে নহয় শিশুটি অসুস্থ হৈ থাকে। কেৱল এয়াই নহয়, কাল সৰ্প দোষৰ বাবে ব্যক্তিজনে বাৰে বাৰে চাকৰি হেৰুৱাই থাকে। বহু ঋণো ল’ব লগা হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত এই দোষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ ব্যক্তিজনে জ্যোতিষৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগে।

কাল সৰ্প দোষ নিবাৰণ পূজা
জ্যোতিষত কাল সৰ্প দোষ আঁতৰাবলৈ বহুতো প্ৰতিকাৰৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। ৰাশিফলত যদি কাল সৰ্প দোষ থাকে, তেন্তে স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত সদায় বিসংগতি থাকে। এনে পৰিস্থিতিত ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি পিন্ধি শ্ৰীকৃষ্ণৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰাটো লাভজনক। ওম নমো ভাগৱতে বাসুদেৱ কৃষ্ণয় নম শিৱয় মন্ত্ৰ পূজাৰ সময়ত নিয়মিতভাৱে জপ কৰিব লাগে। ইয়াৰ দ্বাৰা কাল সৰ্প দোষৰ পৰা শান্তি পোৱা যায়।

কামত বাধা আঁতৰাবলৈ
যদি কুঞ্জলীত কাল সৰ্প দোষৰ বাবে কামত কোনো ধৰণৰ বাধাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে প্ৰতিদিনে শিৱ পৰিয়ালক পূজা কৰক। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ সকলো বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। একে সময়তে যদি আপুনি খুব খং কৰে, তেন্তে শিৱলিংগত মিঠা গাখীৰ মিহলাই শণ আগবঢ়ালে আপোনাৰ খং শান্ত হয়। ইয়াৰ লগতে কোৱা হয় যে মহামৃত্যুঞ্জয় মন্ত্ৰ জপ কৰিলেও কাল সৰ্প দোষৰ প্ৰভাৱ কমি যায়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment