বাহন চুৰিৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব পাৰে Jio ৰ এই ডিভাইচে, স্মাৰ্টফোনৰ পৰাই বাহনৰ ওপৰত চকু ৰাখিব পাৰিব।

কিছুদিনৰ পূৰ্বে Jio-এ মুকলি কৰিছে JioMotive ডিভাইচ। গাড়ীৰ মালিকৰ বাবে এই যন্ত্ৰটো এক আশীৰ্বাদৰ দৰে। এই প্ৰডাক্টটোৱে গাড়ীৰ অ’বিডি প’ৰ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰে আৰু প্লাগ-এন-প্লে ডিভাইচ হিচাপে কাম কৰে। আপোনালোকক কওঁ যে গাড়ী চুৰিৰ ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পোৱা ঘটনাক মনত ৰাখি এই যন্ত্ৰটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজি আমি আপোনালোকক ইয়াৰ বৈশিষ্ট্য আৰু মূল্যৰ বিষয়ে ক’ম।

দাম কিমান

ভাৰতত জিঅ’মটিভ (২০২৩)ৰ মূল্য ৪,৯৯৯ টকা আৰু ইয়াক আমাজন আৰু ৰিলায়েন্স ডিজিটেল ই-কমাৰ্চ চাইটৰ জৰিয়তে ক্ৰয় কৰিব পাৰি। ইচ্ছুক ক্ৰেতাৰ বাবে এই ডিভাইচটো জিঅ’ ডট কম আৰু অন্যান্য আউটলেটতো উপলব্ধ হ’ব, জিঅ’ই প্ৰথম বছৰৰ বাবে বিনামূলীয়া চাবস্ক্ৰিপচন আগবঢ়াইছে আৰু পৰৱৰ্তী চাবস্ক্ৰিপচনৰ বাবে বছৰি ৫৯৯ টকা খৰচ হ’ব।

JioMotive (২০২৩): বৈশিষ্ট্যসমূহ

প্লাগ-এন-প্লে ডিভাইচ: JioMotive হৈছে এটা সহজ প্লাগ-এন-প্লে ডিভাইচ, যিটো যিকোনো গাড়ীৰ OBD-II পৰ্টেৰে সংযোগ কৰিব পাৰি। এই পৰ্ট সাধাৰণতে সকলো গাড়ীতে ষ্টিয়াৰিঙৰ তলত উপলব্ধ। এবাৰ ক্ৰয় কৰিলে ইয়াক ইনষ্টল কৰিবলৈ কোনো টেকনিচিয়ানৰ প্ৰয়োজন নাই, ই এটা DIY ডিভাইচ।

ৰিয়েলটাইম কাৰ ট্ৰেকিং: JioThings এপৰ সহায়ত গাড়ীৰ ঠিকনা ২৪×৭ ট্ৰেচ কৰিব পাৰি।

জিঅ’-ফেন্সিং আৰু টাইম ফেন্সিং: গাড়ীৰ মালিকসকলে যিকোনো আকাৰৰ জিঅ’ফেন্স সৃষ্টি কৰিব পাৰিব আৰু প্ৰৱেশ বা প্ৰস্থানৰ সময়ত তৎক্ষণাত সতৰ্কবাণী লাভ কৰিব পাৰিব।

Jio ত লক কৰা হৈছে: JioMotive ডিভাইচে কেৱল Jio SIM ৰ সৈতেহে কাম কৰে আৰু আপুনি অতিৰিক্ত SIM লোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই। আপোনাৰ প্ৰাথমিক Jio স্মাৰ্টফোন প্লেন আপোনাৰ JioMotive ৰ বাবেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব।

বাহনৰ স্বাস্থ্য অনুসৰণ: ১০০ টালৈকে ডিটিচি সতৰ্কবাণীৰ সৈতে এপটোত গাড়ীৰ স্বাস্থ্য আপডেট কৰিব পাৰি।

ড্ৰাইভিং আচৰণ বিশ্লেষণ: এবাৰ ইনষ্টল কৰাৰ পিছত ড্ৰাইভাৰৰ ড্ৰাইভিং আচৰণ বিশ্লেষণ কৰা হ’ব আৰু এপত প্ৰদৰ্শিত হ’ব।

অন্যান্য বৈশিষ্ট্যসমূহ: ৱাই-ফাই, ট’ইং, টেম্পাৰিং আৰু এক্সিডেণ্ট এলাৰ্ট, স্পীড ট্ৰেকিংৰ দৰে বৈশিষ্ট্যও গাড়ীত উপলব্ধ হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment