আপোনাৰ পত্নীও হৈ পৰিছে নেকি বহুত খঙাল ? এইদৰে কৰক ঠাণ্ডা

বিবাহিত জীৱন সকলো সময়তে একে নহয়, কেতিয়াবা প্ৰেম আৰু কেতিয়াবা বিবাদ হয়। যদিও স্বামী বা পত্নী যিকোনো ব্যক্তিয়ে খং উঠিব পাৰে। কিন্তু আজি আমি পত্নীৰ খঙৰ কথা ক’ম। সাধাৰণতে পত্নীৰ খং উঠিলে স্বামীয়ে শান্ত হৈ থাকি পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগে। সাধাৰণতে বিশ্বাস কৰা হয় যে মহিলাসকল আৱেগিক, যদি তেওঁলোকৰ খং উঠে তেন্তে পুৰুষেও একেধৰণৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰা উচিত নহয়। খঙাল পত্নীক কেনেকৈ শান্ত কৰিব পাৰি জানো আহক।

খঙাল পত্নীক কেনেকৈ পতিয়ন নিয়াব পাৰি?

১) যেতিয়া আপোনাৰ পত্নীয়ে অত্যন্ত খং কৰে তেতিয়া খঙেৰে একেবাৰেই সঁহাৰি নিদিব, কাৰণ জুইৰ দ্বাৰা জুই নুমুৱাব নোৱাৰি, সেয়েহে নিজকে নিয়ন্ত্ৰণ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। যিটো ভাল লাগে তাকেই কৰক যাতে পৰিস্থিতিটো চম্ভালিব পৰা যায়।

২)সাধাৰণতে যদি আপুনি আপোনাৰ খঙাল পত্নীৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰে তেন্তে বিষয়টো সমাধান হয়, কিন্তু যদি কেৱল ক্ষমা কৰিয়েই বিষয়টো সমাধান নহয়, তেন্তে তাইক আপোনাৰ প্ৰিয় উপহাৰটো দিয়ক। ইয়াৰ ফলত বিষয়টো শান্ত হ’ব।

৩) পত্নী যিমানেই খং নকৰক কিয়, সদায় মৰমেৰে ব্যৱহাৰ কৰক। পত্নীৰ সন্মুখত নিজকে আৱেগিকভাৱে উপস্থাপন কৰিলে তাইৰ খং কমি যাব। আপুনি তেওঁলোকৰ প্ৰতি কিমান গুৰুত্ব দিয়ে তেওঁলোকক জনাওক।

৪) যিহেতু মহিলাসকলে আৱেগিক কথাবোৰ সোনকালে বুজি পায়, গতিকে কান্দি বা চিন্তা প্ৰকাশ কৰি আপুনি নিজৰ ভুলৰ বাবে কিমান অনুশোচনা কৰে সেই কথা তেওঁলোকক প্ৰমাণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

৫) বহু সময়ত পত্নীৰ প্ৰিয় কাম কৰি অভিযোগবোৰ আঁতৰি যায়। আপুনি তেওঁৰ প্ৰিয় খাদ্য প্ৰস্তুত কৰিব পাৰে বা চাহ বা কফি বনাৱ পাৰে, ইয়াৰ ফলত তেওঁলোকৰ মেজাজ উন্নত হ’ব।

৬) নাৰীয়ে চমক বৰ ভাল পায়। গতিকে তেওঁলোকৰ বাবে ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ পৰিকল্পনা কৰক, বা ক’ৰবাত ভ্ৰমণৰ বাবে টিকট বুকিং কৰক বা তেওঁলোকৰ ওচৰৰ কোনোবা এজনক ঘৰলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰক, তেওঁলোকৰ মেজাজ উন্নত কৰিবলৈ এইটোৱেই যথেষ্ট।

৭) যদি আপোনাৰ সকলো প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো আপোনাৰ পত্নীৰ খং শান্ত হোৱা নাই, তেন্তে তেওঁৰ সন্মুখত ৰোমান্টিক গীত গাই বা আৱেগিক চিঠি লিখি পঢ়িবলৈ কওক, তেন্তে এই কৌশলটো অতি ফলপ্ৰসূ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment