ঘৰত জেঠী থকাটো শুভ নে অশুভ? ৯০% মানুহে নাজানে ইয়াৰ তাৎপৰ্য্য

ঘৰত পইতাচোৰা, মাখি, মহ, ভেকুলী, জেঠী থকাটো অতি সাধাৰণ কথা। গ্ৰীষ্মকাল ওচৰ চাপি অহাৰ লগে লগে বহুতে ঘৰৰ বেৰত জেঠী দেখা পাবলৈ আৰম্ভ কৰে। অৱশ্যে টিকটিকিৰ কথা ক’লে এই জীৱটোক দেখাৰ লগে লগে ভয় খোৱা বহুত মানুহ আছে। বহু ঘৰত হয়তো মানুহে ঝাড়ুৰে জেঠী খেদি ফুৰা দেখিছে।

সাধাৰণ কথাৰ বাহিৰেও জ্যোতিষৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা জেঠী দেখাটো কেতিয়াবা শুভ আৰু কিছুমান দিশত অশুভ বুলিও গণ্য কৰা হয়। আপোনাৰ হয়তো মনত আছে, আগৰ দিনত আইতাই প্ৰায়ে দীপাৱলীৰ আশে-পাশে জেঠী দেখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰিছিল। জ্যোতিষত ইয়াৰ অৰ্থ কি জানো আহক। জেঠী লক্ষ্মী দেৱীৰ সম্পৰ্ক বুলি ধৰা হয়।

জ্যোতিষত ঘৰৰ বেৰত জেঠী দেখাটো নতুন কিবা এটাৰ আগমনৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। আপোনাৰ জীৱনত নতুন কিবা এটা আহিব বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কাৰণ জেঠী এটা জীৱ যি বছৰ বছৰ ধৰি জীয়াই থাকে। সেয়েহে ইয়াক দীৰ্ঘায়ুৰ সৈতে জড়িত বুলি দেখা যায়।

কওঁ যে কোনো কোনো ৰাজ্যত নতুন ঘৰৰ বাস্তু পূজাতো ৰূপৰ জেঠীৰ মূৰ্তি ৰখা হয়। কাৰণ জেঠীয়ে ঘৰৰ সুখ আৰু ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে যদি আপোনাৰ ঘৰৰ পূজা কক্ষ বা ড্ৰয়িং ৰুমত জেঠী দেখা যায় তেন্তে ই অতি শুভ। অৰ্থাৎ অদূৰ ভৱিষ্যতে আপুনি আৰু অধিক ধন লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে। দীপাৱলীৰ দিনা যদি আপোনাৰ ঘৰত জেঠী থাকে, তেন্তে গোটেই বছৰটো লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰি থাকিব। কেৱল এয়াই নহয়, ই আপোনাক অপৰিসীম সুখ আৰু ধন-সম্পত্তি কঢ়িয়াই আনিব।

ঘৰৰ এটা ঠাইত তিনিটা জেঠী দেখাটো অতি শুভ বুলিও বিশ্বাস কৰা হয়। যদি আপুনি এইটো দেখে তেন্তে সম্ভৱ যে আপুনি সোনকালে ভাল খবৰ পাব। নতুন ঘৰত সোমোৱাৰ লগে লগে যদি জেঠী দেখা যায়, তেন্তে ইয়াক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জেঠী দেখাটো পূৰ্বপুৰুষৰ আশীৰ্বাদ পোৱাৰ সমতুল্য বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আমি আমাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ আশীৰ্বাদ আৰু আশীৰ্বাদ পাওঁ।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment