যদি আপুনি আকাংক্ষিত বৰ বিচাৰে তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিত এইবোৰ কথা গুৰুত্ব দিয়ক..

মহাদেৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰুদ্ৰভিষেক অতি অলৌকিক বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা শিৱলিঙৰ ৰুদ্ৰভিষেক কৰিলে সকলো দুখ গুচি যায়। লগতে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা পায়।

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ পবিত্ৰ উৎসৱ চলিত বৰ্ষৰ ০৮ মাৰ্চত। আজিৰ দিনটোত মহাদেৱৰ ভক্তসকলে ব্ৰত পালন কৰি মন্দিৰলৈ গৈ পূজা কৰে। লগতে আজিৰ দিনটোত শিৱলিঙৰ অভিষেক নিশ্চিতভাৱে শেষ হৈ যায়। মহাদেৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰুদ্ৰভিষেক অতি অলৌকিক বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা শিৱলিঙৰ ৰুদ্ৰভিষেক কৰিলে সকলো দুখ গুচি যায়। লগতে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা পায়। ভগৱান শিৱৰ ৰুদ্ৰভিষেক বিভিন্ন কামনাত বিভিন্ন পূজা সামগ্ৰীৰে কৰা হয়। যদি আপোনাৰো কিবা ইচ্ছা আছে তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিত ৰুদ্ৰভিষেক কৰক। ৰুদ্ৰভিষেকৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰ আৰু গুৰুত্ব ইচ্ছা অনুসৰি জানো আহক…

পানীৰে অভিষেক কৰা

শিৱলিংগৰ জলাভিষেকক আটাইতকৈ সৰল আৰু আটাইতকৈ শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। পানীৰ ধাৰাটো ভগৱান ভোলে শংকৰৰ অতি প্ৰিয়। ভগৱান শিৱক বিশুদ্ধ পানীৰে অভিষেক কৰাৰ পিছত বৰষুণ হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও পানীৰে অভিষেক কৰিলেও উচ্চ জ্বৰ শান্ত হয়।

পবিত্ৰ পানীৰে অভিষেক

যদি আপুনি জন্ম-মৃত্যুৰ চক্ৰৰ পৰা মুক্তি পাব বিচাৰে তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা যিকোনো তীৰ্থস্থানৰ পানীৰে শিৱলিংগক অভিষেক কৰক। তীৰ্থযাত্ৰাৰ পানীৰে অভিষেক কৰিলে মোক্ষ লাভ হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

গাখীৰ আৰু ঘিউৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক

স্বাস্থ্য, সুখ, সমৃদ্ধি আৰু আনন্দ লাভৰ বাবে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা গো গাখীৰ আৰু বিশুদ্ধ ঘিউৰে শিৱলিংগ অভিষেক কৰক। একে সময়তে ঘিউৰ ধাৰাৰে অভিষেক কৰিলে বংশ বিস্তাৰিত হয়।

পঞ্চমৃতৰ পৰা ৰুদ্ৰভিষেক

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা পঞ্চমৃতৰ সৈতে অভিষেকক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি আপোনাৰ মনত কিবা ইচ্ছা আছে তেন্তে পঞ্চমৃতৰ সৈতে ভগৱান শিৱৰ ৰুদ্ৰভিষেক কৰক। ইয়াৰ দ্বাৰা সকলো কামনা পূৰণ হয়।

মৌৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক

যদি আপুনি শিক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিত মৌৰ সৈতে শিৱলিংগৰ ৰুদ্ৰভিষেক কৰক।ইয়াৰ লগে লগে শিক্ষাৰ সফলতাৰ লগতে ব্যক্তিজনে সন্মান আৰু উচ্চ পদবী লাভ কৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও মৌৰে অভিষেক কৰিলে শুক্ৰ গ্ৰহটো ৰাশিফলত শক্তিশালী হয়।

সুগন্ধিৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক

যদি আপুনি টোপনিৰ সমস্যাত অসুবিধা পায় বা কোনো ধৰণৰ মানসিক চাপত থাকে তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা শিৱলিংগক সুগন্ধি মিহলি পানীৰে অভিষেক কৰক। সুগন্ধিৰে ৰুদ্ৰভিষেক কৰিলে মানসিক শান্তি পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

চুপাৰিৰ ৰসৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক

যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি ধনৰ সমস্যাত অশান্তি পাইছে বা ঋণত আছে, তেন্তে চুপাৰিৰ ৰসেৰে শিৱলিংগক অভিষেক কৰক।

সৰিয়হৰ তেলৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক

সৰিয়হৰ তেলেৰে ৰুদ্ৰভিষেক কৰিলে শত্ৰুৰ পৰাজয় হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপুনি গোপন শত্ৰুৰ ওপৰত জয়ী হ’ব বিচাৰে তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা শিৱলিংগক সৰিয়হৰ তেলেৰে অভিষেক কৰক।

দৈৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক

দৈৰে ৰুদ্ৰভিষেক কৰিলে যিকোনো কামৰ বাধা দূৰ হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও ঘৰুৱা সমস্যাও নাইকিয়া হৈ যায়। এনে অৱস্থাত সুখ আৰু শান্তিৰ বাবে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা দৈৰে ৰুদ্ৰভিষেক কৰক।

শণৰ পৰা ৰুদ্ৰভিষেক

ভাং ভগৱান শিৱৰ অতি প্ৰিয়। এই কাৰণেই শিৱ পূজাত শণ পাত নিশ্চিতভাৱে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। যদি আপোনাৰ পৰিয়ালত কাজিয়া, মহামাৰী আৰু ৰোগ চলি থাকে, তেন্তে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা শণৰ সৈতে ৰুদ্ৰভিষেক কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment