সন্ধিয়া বন্তি জ্বলাওতে বন্তিত এইটো বস্তু দিলে দেৱী লক্ষ্মী সন্তুষ্ট হয়, সোণেৰে ভৰাই দিব আপোনাৰ বেগ

চাকি জ্বলোৱাৰ নিয়মঃ[Astro Tips] হিন্দুৰ ঘৰত দৈনিক সেৱা/পূজাৰ নিয়ম। য’ত প্ৰতিদিনে ফুল, ধূপ আৰু এগচি চাকি জ্বলাই ঈশ্বৰক পূজা/সেৱা কৰা হয়। কোনো পূজা/সেৱা চাকি জ্বলোৱাৰ অবিহনে সম্পূৰ্ণ নহয়। উপাসনাত প্ৰদীপ জ্বলোৱাক অতি গুৰুত্ব দিয়া হয়। ইয়াক মংগলৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয়।এগচি চাকি জ্বলাই ঘৰলৈ ইতিবাচক শক্তি আনে যিয়ে সুখ, সমৃদ্ধি আৰু শান্তি বজাই ৰাখে। অৱশ্যে চাকি জ্বলোৱাৰ কিছু নিয়ম আছে, যদি পালন কৰা হয় তেতিয়া ব্যক্তিজনে শুভ ফল পায়। গতিকে আমি জনাও কোনবোৰ বস্তু জ্বলাব লাগে আৰু চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত কি কি কথা মনত ৰাখিব লাগে সেয়া আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হ’ব পাৰে।

নেতিবাচকতা আঁতৰাবলৈ

ঘৰৰ পৰা ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰাবলৈ চাকিক’লা জলকীয়া জ্বলোৱাটো শুভ। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ নেতিবাচক শক্তি ধ্বংস হৈ ইতিবাচকতা আনে। ইয়াৰ বাহিৰেও ব্যক্তিজনে জীৱনত সফলতা লাভ কৰে। চাকি এগচিত এটাত ক’লা জলকীয়া ভৰাই জ্বলাই মন্দিৰত/নামঘৰত ৰাখিলে শত্ৰুক জয় কৰিব পাৰি, লগতে প্ৰতিটো বাধা আঁতৰি যায় আৰু আনকি বেয়া কামবোৰো হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

আৰ্থিক লাভ, সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে

জ্যোতিষৰ মতে দুটা লং এগচি চাকিত সন্ধিয়া জ্বলাই দিলে ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায়। ইয়াৰ উপৰিও আৰ্থিক লাভৰ পথ মুকলি হয় আৰু ব্যক্তিজনে আগবাঢ়ি যাবলৈ আৰম্ভ কৰে।

শুকুৰবাৰে লক্ষ্মী দেৱীৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়, এই দিনটোত উত্তৰ-পূব কোণত দেৱী লক্ষ্মীৰ সন্মুখত ঘিউৰ চাকি জ্বলোৱাটো অতি শুভ। চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত মনত ৰাখিব যে আপুনি কপাহৰ সলনি ৰঙা সূতা ব্যৱহাৰ কৰে। চাকিত কেশৰ ৰাখি জ্বলাই দিয়ক, এই কাম কৰিলে দেৱী লক্ষ্মী সোনকালে সন্তুষ্ট হয় আৰু ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি ৰৈ যায়।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment