কৰ্মক্ষেত্ৰত যদি সঘনাই সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়, তেন্তে বুধবাৰে এই মন্ত্ৰ জপ কৰক।

যিকোনো শুভ কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে ভগৱান গণেশক স্মৰণ কৰা হয় যাতে কোনো বাধা নোহোৱাকৈ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা যায়। বিশ্বাস কৰা হয় যে বুধবাৰে ভক্তিৰে গণেশক পূজা কৰিলে তেওঁৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰি। এনে পৰিস্থিতিত পূজাৰ সময়ত এই মন্ত্ৰ জপ কৰি শুভ ফল পোৱা যায়।

হিন্দু বিশ্বাস অনুসৰি প্ৰতিটো দিনক কোনোবা কোনোবা দেৱতা বা দেৱীৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত বুলি গণ্য কৰা হয়। একেদৰে বুধবাৰটো ভগৱান গণেশৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰা হয়। ভগৱান গণেশক বাধা আঁতৰোৱা বুলিও কোৱা হয়, কাৰণ তেওঁ নিজৰ ভক্তৰ সকলো কষ্ট দূৰ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত যদি আপোনাৰ কোনো কামত বাধা আহি পৰিছে, তেন্তে বুধবাৰে এই মন্ত্ৰবোৰ জপ কৰিব পাৰিব।

‘ॐ गं गणपतये नमः

এইটোৱেই হৈছে ‘গাজানন্দ একাক্ষৰ মন্ত্ৰ’, যিটো ভগৱান গণেশৰ অন্যতম সহজ আৰু ফলপ্ৰসূ মন্ত্ৰ। এনে পৰিস্থিতিত ভগৱান গণেশৰ পূজাৰ সময়ত এই মন্ত্ৰ জপ কৰিব পাৰে। এই মন্ত্ৰটো কমেও ১০৮ বাৰ জপ কৰিব লাগে।

वक्रतुंड महाकाय सूर्यकोटि समप्रभ।
निर्विघ्नं कुरुमे देव सर्वकार्येषु सर्वदा।।

ভগৱান গণেশৰ এই মন্ত্ৰটোৱেই আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় মন্ত্ৰ। বুধবাৰে এই মন্ত্ৰ জপ কৰিলে এজন ব্যক্তিৰ প্ৰতিটো বেয়া সমস্যা সমাধান কৰিব পৰা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰি।

‘ॐ एकदन्ताय विहे वक्रतुण्डाय धीमहि तन्नो दन्तिः प्रचोदयात्।’

এয়া শ্ৰী গণেশ গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ, জপ কৰি যাৰ দ্বাৰা সাধকে শুভ ফল লাভ কৰিব পাৰে। বুধবাৰৰ পূজাৰ সময়ত কমেও ১০৮ বাৰ এই মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে। এনে কৰিলে ব্যক্তিজনে ভগৱান গণেশৰ বিশেষ আশীৰ্বাদো লাভ কৰিব পাৰে।

ॐ श्रीं गं सौम्याय गणपतये वर वरद सर्वजनं में वशमानय स्वाहा।

এই মন্ত্ৰই সন্মান আৰু সন্মান বৃদ্ধি কৰিব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। যদি কোনো ব্যক্তিয়ে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পিছতো কৰ্মক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰা নাই, তেন্তে তেওঁ দৈনিক ১০৮ বাৰ এই মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে। এই প্ৰতিকাৰ মানি চলিলে আপুনি সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment