Advertisement
সম্পৰ্ক

যি পুৰুষৰ এই গুণবোৰ থাকে তেনে পুৰুষে সদায় নাৰীক সন্তুষ্ট কৰি ৰাখিব পাৰে।

পুৰুষৰ বাবে চাণক্য নীতিঃ পুৰুষৰ বাবে কিছু কথা কৈছে আচাৰ্য চাণক্যই। এই অনুসৰি যদি পুৰুষে কুকুৰৰ কিছুমান গুণ আহৰণ কৰে তেন্তে তেওঁলোকৰ মহিলাসকল সদায় সুখী আৰু সন্তুষ্ট হৈ থাকিব।

আচাৰ্য চাণক্যই মানৱ জীৱনৰ বাবে বহু কথা কৈছে। এইবোৰক চাণক্য নীতি বুলি কোৱা হয়। আধুনিক জীৱনতো তেওঁৰ নীতি অতি ফলপ্ৰসূ। তেওঁৰ এই নীতিসমূহ পালন কৰি মানুহে নিজৰ জীৱনত বহুতো সাফল্য লাভ কৰিছে।

আনুগত্য

যি নহওক, প্ৰতিটো সম্পৰ্কতে আনুগত্য আৰু সততা থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এইবোৰ অবিহনে কোনো সম্পৰ্ক বেছি দিন নাথাকে। কুকুৰক সদায় অতি নিষ্ঠাবান প্ৰাণী হিচাপে গণ্য কৰা হৈছে। একেদৰে পুৰুষে সদায় পত্নীৰ প্ৰতি আনুগত্যশীল আৰু কামৰ প্ৰতি থকা উচিত। এনে পুৰুষৰ লগত নাৰী সদায় সুখী।

সন্তুষ্টি

চাণক্য নীতিৰ মতে পুৰুষে সদায় সন্তুষ্ট হৈ থাকিব লাগে। তেওঁলোকৰ বাবে যি সুখৰ মাধ্যম উপলব্ধ নহওক কিয়, তেওঁলোকে কেৱল সেইবোৰত সুখী হ’বলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। কম ধন বা সম্পদৰ অভিযোগ কৰা পুৰুষক মহিলাসকলে ভাল নাপায়। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা উপাৰ্জন কৰা ধনত পুৰুষ সন্তুষ্ট হ’ব লাগে।

সাহসী

পুৰুষসকল কুকুৰৰ দৰে নিৰ্ভীক আৰু সাহসী হ’ব লাগে। কুকুৰটোৱে নিজৰ মালিক আৰু ঘৰৰ বাবে সকলোৰে লগত কাজিয়া কৰে। সি দেখা নাই যে আনজন কিমান শক্তিশালী। একেদৰে প্ৰতিজন পুৰুষে সদায় নিজৰ পৰিয়ালৰ পক্ষত থিয় দিব লাগে। এনে মানুহক লৈ নাৰী সদায় সন্তুষ্ট।

সতৰ্ক

আচাৰ্যৰ মতে, যেনেকৈ কুকুৰে গভীৰ টোপনিৰ পাছতো সজাগ হৈ থাকে, সামান্য শব্দইও কুকুৰটোক জগাই তোলে। একেদৰে পুৰুষেও নিজৰ জীৱনত সাৱধান হোৱা উচিত। পৰিয়াল, নাৰী আৰু কৰ্তব্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক পুৰুষক মহিলাই ভাল পায়।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button