স্বামী সদায় সন্তুষ্ট হয় যেতিয়াৰ পত্নিৰ এই গুণবোৰ থাকে..

চাণক্য নীতিত চাণক্যই ধন-সম্পত্তি, প্ৰগতি, বৈবাহিক জীৱন, বন্ধুত্ব আৰু শত্ৰুতাৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ সমাধানো দিছে। জীৱনত সফল হ’বলৈ এজন ব্যক্তিয়ে কি কি কথা মনত ৰাখিব লাগে সেই কথাও চানক্য নীতিয়ে কৈছে।

চাণক্য নীতিৰ মতে, যিসকল মহিলাৰ তিনিটা গুৰুত্বপূৰ্ণ গুণ আছে, তেওঁলোকে কেৱল নিজৰ বাবেই নহয়, স্বামীৰ বাবেও অতি ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হয়। পত্নীৰ কোন তিনিটা গুণ থাকিব লাগে জানো আহক।

বিনয়

আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে এগৰাকী মহিলাই সদায় ভদ্ৰ আৰু সদয় আচৰণ কৰিব লাগে। এই প্ৰকৃতিৰ মহিলাসকলে সদায় নিজৰ পৰিয়ালক লালন-পালন কৰে। লগতে তাই সদায় পৰিয়ালৰ মংগলৰ কথা চিন্তা কৰে।

ধৰ্ম অনুসৰণ কৰক

চাণক্যৰ মতে এগৰাকী নাৰীয়ে সদায় নিজৰ ধৰ্ম পালন কৰা উচিত। ধৰ্ম পালন কৰা নাৰী সদায় ভাল কামৰ প্ৰতি অনুপ্ৰাণিত হয়। সন্তানক সংস্কৃতিবান কৰি তোলে। এনে মহিলাই সদায় নিজৰ কৰ্তব্য পালন কৰে। এনে মহিলাই কেৱল পৰিয়ালটোৰ বাবেই নহয়, বহু প্ৰজন্মৰ বাবেও কল্যাণ কঢ়িয়াই আনে।

টকা সঞ্চয় কৰা

আচাৰ্য চাণক্যৰ মতে এগৰাকী মহিলাই সদায় ধন সঞ্চয় কৰিব লাগে। যিজন ব্যক্তিৰ পত্নীৰ ধন সঞ্চয় কৰাৰ অভ্যাস থাকে, তেওঁ সহজেই বেয়া সময়ৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment