শীতকালত এনেদৰে যত্ন লওক আপোনাৰ শুকান ছালখনৰ, জানক কি কলে বিশেষজ্ঞই

শীতকাল আৰম্ভ হৈছে, গতিকে ছালৰ যত্ন ল’বলৈ আৰম্ভ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। অন্যথা শুকান ছালখন অধিক নিৰ্জীৱ আৰু শুকান দেখা যাব। ইয়াৰ বাবে দামী সামগ্ৰীৰ পৰিৱৰ্তে কিছুমান টিপছ মনত ৰাখিব লাগে। এইবাৰ ডাঃ লিপি গুপ্তাই আমাৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিলে।তেওঁ এগৰাকী ছালৰ বিশেষজ্ঞ যিয়ে নিজৰ ভিডিঅ বা পোষ্ট ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰি থাকে। এইবোৰ দেখি আপুনি আপোনাৰ ছালৰ যত্নও ল’ব পাৰে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ ছালখন সুস্থ যেন দেখা যাব।

পতনৰ শীতকালীন ছালৰ যত্নৰ ৰুটিন

শীতকাল আৰম্ভ হৈছে, গতিকে আপুনি আপোনাৰ ছালৰ যত্নৰ ৰুটিনত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ শুকান ছালখন কোমল দেখা যাব। কাৰণ ঠাণ্ডা বতাহ আৰু বৃদ্ধি পোৱা প্ৰদূষণে ছালখন শুকান কৰি তোলে। ইয়াৰ বাবে আমি দামী সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰো কিন্তু তথাপিও একো নহয়। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি ঘৰতে বনোৱা বস্তু ব্যৱহাৰ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ শুকান ছালখন কোমল দেখা যাব।

গৰম পানীৰে মুখখন পৰিষ্কাৰ নকৰিব

মনত ৰাখিব যে গৰম পানীৰে মুখখন পৰিষ্কাৰ নকৰিব, নহ’লে শুকান ছালখন আৰু শুকান দেখা যাব। ইচ্ছা কৰিলে ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে সাধাৰণ পানী ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে নহ’লে কুহুমীয়া পানীৰে মুখখন পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰে। ( সকলোতকৈ আগত আপোনাৰ দিনটোৰ ৰাশিফল পাবলৈ ইয়াত দিয়া লিংক টোত ক্লিক কৰি WhatsApp গ্ৰুপত Join হওঁক 👉👉 ক্লিক কৰক )

ছানস্ক্ৰীণ লগাবলৈ নাপাহৰিব

যদি আপুনি ছালৰ শুকানতা আঁতৰাব বিচাৰে তেন্তে ছানস্ক্ৰীণ ব্যৱহাৰ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ ছালখন শুকান যেন নালাগিব (মুকলি ছিদ্ৰৰ বাবে কি কৰিব লাগে)। শীতকালীন ৰ’দৰ পৰাও ই আপোনাক ৰক্ষা কৰিব। ইয়াৰ বাবে ছাল অনুসৰি এছ পি এফ পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত মুখত লগাব পাৰে আৰু গ্ল’য়িং দেখাব পাৰে।

বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ মতে এইবোৰ কথা মনত ৰাখিলে আপোনাৰ ছালখন সুস্থ হৈ থাকিব আৰু শুকান যেন নালাগিব। আপুনি তেওঁলোকৰ ইনষ্টাগ্ৰামত গৈ অধিক ভিডিঅ’ চাব পাৰে যাতে আপুনি ছাল আৰু চুলিৰ যত্ন কেনেকৈ ল’ব লাগে তাৰ সঠিক তথ্য লাভ কৰে।

বি:দ্ৰ: যিকোনো বস্তু ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment