মোবাইলৰ স্পীকাৰৰ পৰা শব্দ লাহে লাহে অহা হৈছে নেকি? এইদৰে মিনিটৰ ভিতৰতে কৰক ঠিক

How to deep clean smartphone speakers: আজিকালি স্মাৰ্টফোন আমাৰ জীৱনৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ হৈ পৰিছে। আমি প্ৰতিটো কামৰ বাবে ইয়াৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল। কিন্তু অবিৰত ব্যৱহাৰৰ বাবে ফোনটোৰ কিছু অংশ লেতেৰা হৈ পৰে, য’ত স্পীকাৰটোও অন্তৰ্ভুক্ত। ধূলি আৰু মলি জমা হোৱাৰ বাবে স্পীকাৰৰ শব্দ দুৰ্বল হৈ পৰে। টুথব্ৰাছৰ সহায়ত আপোনাৰ সকলো কাম সহজ হৈ পৰিব। স্মাৰ্টফোন স্পীকাৰ কেনেকৈ ডিপ ক্লিন কৰিব লাগে আমি আপোনাক কওঁ…

থিনাৰ সহায়ক হ’ব

স্মাৰ্টফোন থিনাৰেৰে পৰিষ্কাৰ কৰা হয়। স্পীকাৰৰ ফুটাবোৰ অতি সৰু, এনে পৰিস্থিতিত টুথব্ৰাছ ব্যৱহাৰ কৰাটো ভাল। যদি আপুনি ফোনটো বহুদিনৰ পৰা ব্যৱহাৰ কৰি আছে তেন্তে স্পীকাৰৰ ভিতৰত মলি জমা হয়। এনে পৰিস্থিতিত থিনাৰ কৰাটোৱেই উত্তম বস্তু। ব্ৰাছৰ সহায়ত ইয়াক পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰি।

ইয়াৰবাডো উপযোগী হ’ব পাৰে

আচলতে কাণ পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ ইয়াৰবাড ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কিন্তু ইয়াৰ সহায়ত ফোন স্পীকাৰ পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰি। যদি আপুনি চাফা কৰিবলৈ গৈ আছে তেন্তে লঘু হাতেৰে কৰক, কাৰণ বেছি চাপ দিলে স্পীকাৰবোৰৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে।

কপাহৰ ব্যৱহাৰ

কপাহ এনেকুৱা বস্তু যে যিকোনো বস্তু চাফা কৰিব পাৰি। কোনো চোকা বা পাতল বস্তুৰ ওপৰত কপাহ মেৰিয়াই স্পীকাৰ পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰি। যদি আপুনি ইয়াত থিনাৰ প্ৰয়োগ কৰে তেন্তে স্পীকাৰবোৰ সহজে পৰিষ্কাৰ হ’ব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment