ৰতন টাটাই দিনটোত কিমান টকা উপাৰ্জন কৰে? আপুনি জানি আচৰিত হ’ব

এইটো কোৱা ভাল যে দেশৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ব্যৱসায়ী এজন উদ্যোগী, যাৰ ছাতিৰ তলত লাখ লাখ মানুহৰ সপোন বাঢ়ি গ’ল, তেওঁ হৈছে বহুমূলীয়া মণি ৰতন টাটা। তেওঁৰ নাম গোটেই পৃথিৱীতে বিৰল। আমি গৌৰৱান্বিত যে এনে সদাশয় ব্যক্তিক পাইছো।

কিন্তু আশ্চৰ্যজনক কথাটো হ’ল ইমান ডাঙৰ ব্যৱসায়ৰ নেতা হোৱাৰ পাছতো তেওঁৰ নাম পৃথিৱীৰ ধনী মানুহৰ তালিকাত পোৱা নাযায়। ভাৰতৰ ধনী লোকৰ শীৰ্ষ ১০০ খন তালিকাত নাই ৰতন টাটাৰ নাম।

প্ৰশ্ন উঠিব পাৰে যে যোৱা ৬০ বছৰ ধৰি আলপাইনৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বিমানলৈকে সকলোতে আধিপত্য বিস্তাৰ কৰা কোম্পানী এটা ইমান নিম্নগামী হ’ব কেনেকৈ? দৰাচলতে ছন্সৰ ৬৬ শতাংশ ইকুইটি পোনপটীয়াকৈ টাটা ট্ৰাষ্টৰ হাতত আছে।

টাটা এণ্ড সন্সৰ লভ্যাংশ পোনপটীয়াকৈ এই ট্ৰাষ্ট একাউণ্টত জমা কৰা হয়। ইয়াৰ পৰাই কৰ্মৰত কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা ইত্যাদিকে ধৰি লাখ লাখ লোকক সেৱা আগবঢ়োৱাৰ ব্যয়। তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে এই ধন কেৱল ভাৰতলৈ নহয়, বিভিন্ন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সংস্থালৈও অনুদান হিচাপে যায়।

এনে পৰিস্থিতিত প্ৰশ্ন আহিব পাৰে, তেন্তে ৰতন টাটাৰ ব্যক্তিগত আয় কি? আজি জানো আহক টাটা গোটৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ ৰতন টাটাৰ কিমান উপাৰ্জন। নিৰ্ভৰযোগ্য সূত্ৰৰ পৰা পোৱা খবৰ অনুসৰি ৰতন টাটাৰ দৈনিক আয় প্ৰায় ১৮৭৩৯ টকা।

সেই হিচাপে তেওঁৰ ঘণ্টাৰ আয় ৭৮০ টকা আৰু মাহিলী আয় ৫.৭ লাখ টকা। যিটো দেশৰ যিকোনো ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীতকৈ কম। আপোনালোকক কওঁ যে এই মানুহজনে ২০১৭ চনত সম্পূৰ্ণৰূপে অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ AxomInfo ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a comment